Zatrzymano młodych motocyklistów bez uprawnień

Udostępnij
Tweet

Sezon motocyklowy w pełni, dlatego policjanci ruchu drogowego sprawdzają zachowanie się motocyklistów. Tylko wczoraj, 26 maja policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali trzech motocyklistów bez uprawnień.

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego przez motocyklistów może skończyć się tragicznie. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi pamiętać, że bezpieczeństwo na drodze zależy od niego samego. Dlatego każdego dnia apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

26 maja br. policjanci ostrowskiej drogówki na DK11 zatrzymali do kontroli drogowej trzech motocyklistów z powiatu pleszewskiego w wieku 21, 26 i 27 lat, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Wobec mężczyzn zostały sporządzone wnioski o ukaranie do sądu. Za powyższe naruszenia prawa może być orzeczona kara grzywny do 30 tys. zł., oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do lat 3.

Przestrzegajmy zatem przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Podczas kontroli prędkości policjanci apelują, że nie warto narażać zdrowia i życia, nie tylko swojego ale innych osób, dla kilku chwil emocji.

Niezależnie od tego jakim rodzajem jednośladu się poruszamy pamiętajmy też o sygnalizowaniu zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto również zadbać o bycie widocznym na drodze .Prawidłowe światła pojazdu i kamizelka odblaskowa podniosą nasze bezpieczeństwo.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

30 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bogdan
16 dni temu

Niech władza zrobi porządek z grupka szczawikow co jeżdżą wieczorami po rynku i na piaskach i wkur*iaja ludzi hałasami i żałosnym gazowaniem. Pozabierać dowody jeśli są, ewentualnie dać upomnienia a następnym razem walić mandaty pokolei jeden za drugim jeśli się to będzie powtarzać

Denis
16 dni temu

Torowa i do Dino jeździ BMW bez rejestracji gruby widać wieprz . Jakie handlarz

kit
17 dni temu

Tak na dobrą sprawe to co ma wspólnego prawo jazdy z umiejetnościami??? Tak jak dobry spawacz bez uprawnień nie moze być zatrudniony jako spawacz naprzykład. Fakt ze prawo jest prawem ale kto wymyslił takie prawo ci co pojecia nie maja.

Miejscowy*
odpowiada  kit
17 dni temu

Bo to raz się w pracy spawało bez uprawnień? To nazywa się slusarz- zawód który uprawnia do pracy na tokarce spawarce szlifierce ,ze spawarka,itd..a że już ma się wyższe niż ślusarz to inna sprawa i pracuje się na komputerowych maszynach od wyboru do koloru to inna sprawa,włącznie z projektowaniem od A do Z nie mając uprawnień na wózek widłowy się nie wsiada,bo co innego spawać a kogoś przejechać u pracodawcy bo wtedy to już wszelkie procedury i prokurator..teraz zrozumiał?

Mmm
17 dni temu

Udowodnione że pychopaci i sadysci lub osoby o takich skłonnościach wycinaja wydechy w samochodach i motorach a potem poruszają się nimi po ulicach

Samurai
odpowiada  Mmm
16 dni temu

A co ma piernik do wiatraka???

Taka prawda
17 dni temu

Zakład ze 30% lebkow na motorach albo nie ma uprawnień albo oc albo przeglądu lub wszystko na raz i śmiga na zagranicznych blachach lub te polskie na specjalnie wygięte do góry żeby nikt z samochodu nie odczytał numeru w razie kolizji

Arek
17 dni temu

Chuliganstwo i bezprawie na motorach i kladach jest powszechne w powiecie ostrowskim bo policja od wielu lat olewa temat a w dodatku jest głucha i ślepa kogoś tam zatrzyma czasami bo statystyki tego wymagają ale tak ogólnie robta co chceta

30
0
Napisz co o tym sądziszx