Psy dotkliwie pogryzły kobietę

Udostępnij
Tweet

W niedzielę po południu psy dotkliwie pogryzły 26-letnią kobietę w Świerznej, sąsiedniego powiatu oleśnickiego. Poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z wrocławskich szpitali. Jej stan określany jest jako bardzo ciężki.

– Z ustaleń policji wynika, że 42-letni mężczyzna podjechał swoim samochodem pod posesję, w której mieszka. Wychodząc z pojazdu, chciał otworzyć bramę, ale nie zamknął drzwi. Z auta wydostały się trzy z czterech psów rasy american bully, które wybiegły i zaatakowały 26-letnią kobietę, przejeżdżającą w pobliżu na rolkach – mówiła nam niedawno st. asp. Bernadeta Pytel z oleśnickiej policji.

– W momencie, gdy psy podbiegły, ich właściciel wraz z osobą z rodziny próbowali je odciągnąć od poszkodowanej, ale też zostali pogryzieni. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał powyżej półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym, że mógł kierować w takim stanie pojazdem, zabrano mu uprawnienia. Został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – dodała B. Pytel. Rodzina zatrzymanego twierdzi, że mężczyzna spożywał alkohol, ale dopiero po całym zdarzeniu.

We wtorek podejrzany usłyszał dwa zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia czynności narządu.

– Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała wolnościowy środek w postaci dozoru policji. – powiedziała B. Pytel z policji. Sprawa między innymi możliwego kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu dalej jest w toku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
25 dni temu

wszyscy do uśpienia

Normalny
25 dni temu

Mam nadzieję że to ścxxrwo już uśpione a nie obserwowane przez jakąś chorą instytucję zwierzęcą.

Ogrodnik
28 dni temu

Psy i właściciela zakopać żywcem i przyje.ać łopatą…

Jozef
28 dni temu

Psy maja swoje miejsce w zyciu czlowieka, ale musimy przestrzegac ustalowych praw ,pies musi byc pod opieką dorosłych osob z kagancem na smyczy .To prawo nie jest przestrzegane w Ostrowie wlkp i calej Polsce .Obecnie kierowcy sa pod lupa i tak samo musi to dotyczyc właścicieli psów.

Przedstaw się
odpowiada  Jozef
28 dni temu

Kierowcy są pod lupą, owszem, ale tylko dziabnięci:) Trzeźwi mogą rozjeżdżać ludzi na luziku, każdy jeszcze poklepie po plecach takiego z uznaniem, ot zdarza się.

I jeszcze %
28 dni temu

Czemu takiej i podobnej rasy psów, właścicielami są bezmózgi?

Gwidon
28 dni temu

Porównajcie ilu ludzi ginie w wypadkach samochodowych a ilu od pogryzienia psy. Nie bronie właścicieli psów . Ale widzę solidarność między kierującymi samochodami bo jest ich najwięcej i dlatego brak krytyki gdy ktoś kogoś zabije samochodem.

Bogdan
28 dni temu

Ta jasne gość podjechał trzeźwy i po pogryzieniu szybko pobiegł się napić. Co za dzban. Prawko do oddania !!!

Pracownik
28 dni temu

Kiedyś to psy były na łancuchu przy budzie i nie zdarzało się że kogoś pogryzły i jadły to co z obiadu zostało teraz kupują puszeczki z mieskiem i skutki są

Andre
odpowiada  Pracownik
28 dni temu

A może ciebie na łańcuch przed domem

Realista
28 dni temu

Psy są niewinne bo są święte

mariano
28 dni temu

Właściciel psów to osoba kompletnie bez wyobraźni , teoretycznie jedzie sobie taki gostek pod wpływem powoduje wypadek psy nie zabezpieczone w klatce do przewożenia psów lub na smyczy gdyby poczuły krew zagryzły by go zanim dojechało by pogotowie , drugi wariant już widzę ratowników jak ratują mu życie w aucie gdzie są rozjuszone lub przestraszone amstafy , po trzecie wydostają się w trakcie wypadku z auta ..

Magda
odpowiada  mariano
28 dni temu

American Bully to niestety ale nie Amstaf 😊

Krzys
odpowiada  Magda
28 dni temu

To też nie pudełek 👌

Magda
odpowiada  Krzys
27 dni temu

Pudelek nie jest ale naprawdę nie bronie rasy ale jak się go wychowa to one są jak pudelek. Moim zdaniem każdy związek który ma te psy z rodowodem i sprzedają psy powinny sprawdzac to właścicieli.

mariano
odpowiada  Magda
28 dni temu

Czytać nie umiesz ze zrozumieniem mała mądralo ? WYRAŹNIE NAPISAŁEM TEORETYCZNIE ! Mogłem zamiast Amstaf napisać Rottweiler czy jakąś inna rasa psów zaliczanych do agresywnych i nieobliczalnych …

Magda
odpowiada  mariano
27 dni temu

Tak prawienie jak tak mądry jesteś która rasa w Polsce jesteś do zgłoszenia ?

mariano
odpowiada  Magda
26 dni temu

Dziecko przeczytaj jeszcze raz co napisałaś , rozumiem każde słowo co napisałaś ale całości ni w ząb !

63
0
Napisz co o tym sądziszx