Psy dotkliwie pogryzły kobietę

Udostępnij
Tweet

W niedzielę po południu psy dotkliwie pogryzły 26-letnią kobietę w Świerznej, sąsiedniego powiatu oleśnickiego. Poszkodowana została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do jednego z wrocławskich szpitali. Jej stan określany jest jako bardzo ciężki.

– Z ustaleń policji wynika, że 42-letni mężczyzna podjechał swoim samochodem pod posesję, w której mieszka. Wychodząc z pojazdu, chciał otworzyć bramę, ale nie zamknął drzwi. Z auta wydostały się trzy z czterech psów rasy american bully, które wybiegły i zaatakowały 26-letnią kobietę, przejeżdżającą w pobliżu na rolkach – mówiła nam niedawno st. asp. Bernadeta Pytel z oleśnickiej policji.

– W momencie, gdy psy podbiegły, ich właściciel wraz z osobą z rodziny próbowali je odciągnąć od poszkodowanej, ale też zostali pogryzieni. Mężczyzna w chwili zdarzenia był nietrzeźwy, miał powyżej półtora promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku z tym, że mógł kierować w takim stanie pojazdem, zabrano mu uprawnienia. Został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – dodała B. Pytel. Rodzina zatrzymanego twierdzi, że mężczyzna spożywał alkohol, ale dopiero po całym zdarzeniu.

We wtorek podejrzany usłyszał dwa zarzuty dotyczące narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz naruszenia czynności narządu.

– Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała wolnościowy środek w postaci dozoru policji. – powiedziała B. Pytel z policji. Sprawa między innymi możliwego kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu dalej jest w toku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Spacerujący Pan
28 dni temu

W ostrowie ciągle widzę w Parku Północnym, ba Kraszewskiego, na Słowackiego krxxynów wyprowadzających Amstafy itp., Dogi Argentyńskie bez kagańcy. Gdzie ciule z policji, bo inaczej nie odzie sformułować pytania? 🙁

Bogdan
odpowiada  Spacerujący Pan
28 dni temu

Straż wiejska jest zajęta czymś innym po co oni są???

bc
odpowiada  Spacerujący Pan
27 dni temu

Jak to gdzie? Dają mandat staruszce z malutkim równie wiekowym pieskiem.
Jak widza byczka z groźnym psem, to uciekają.

obywatel
28 dni temu

I co z tym zrobi ustawodawca? 🙁

Krzys
odpowiada  obywatel
28 dni temu

Nic

Gwidon
odpowiada  obywatel
28 dni temu

Ustawodawca musi być wpierw pogryziony aby coś zrobić .

Gość
28 dni temu

Od zawsze jest powtarzane żeby każdy pies który opuszcza posesję powinien mieć kaganiec to ludzie się śmiali 😡 coraz częściej się słyszy że pies pogryzł dziecko .. czy inne osoby 🥹 pies m oj że być nauczony do innych czy do domowników ale tak naprawdę nikt nie wie co siedzi w głowie psa .. kagańce jeszcze raz kagańce 😡😡😡 obowiązkowo dla każdego czworonoga. Zanim nie dojdzie do następnej tragedii a właścicieli psów karać za narażanie innych

Kat
28 dni temu

Odstrzelić….. Właściciela psów.

Bolo
odpowiada  Kat
26 dni temu

Psy też!

Odo
28 dni temu

Z psami jak z dziećmi wszystko zależy od wychowania. Tutaj widać Pan chciał się dowartościować posiadając takie psy,ale zapominał ze takowe wymagają szczególnie ułożenia. Skoro facet pił,to może być ze je bil, lub były głodne, bo Oan woli chlać niż dać jeść. Spuszczone,dały upust niestety..nie wina zwierzat,ale właściciela

Magda
odpowiada  Odo
28 dni temu

Tak jak mówisz a teraz każdy z komentarzy co pisze że pies winny. Niestety nie pies tylko wychowanie takiego psa. To nie jest York żeby nosić w torebce.

Adek
28 dni temu

Kiedy nareszcie będzie wprowadzony obowiązek noszenia koganca przez psa.???
Każde wyjście z domu to obowiązek kagańca. Inaczej wysoka grzywna. Za dużo nieodpowiedzialych ludzi z psami sie przemieszcza.
Opowiadanie właścicieli ze pies niegroźny,czy tzw psiarzy itd swiadczy o głupocie. Ludzie są także niegroźni..a jak sie zachowują? Co dopiero zwierzęta tak wychowane.

EG
28 dni temu

TE PSY NIE SĄ GROŹNE , WŁAŚCICIEL JE ŹLE WYCHOWAŁ . NAWET MAŁY KUNDEL MOŻE BYĆ GROŹNY….

Krzys
odpowiada  EG
28 dni temu

Z zdjęcia w necie to one nie wyglądają na milusinskie pupilki🤷‍♂️🫣

Sędzia Zgred
28 dni temu

Kilka lat bezwzględnej paki, pokrycie wszelkich kosztów leczenia plus duże odszkodowanie dla ofiary. Kundle oczywiście (choć to nie ich wina bo zawsze odpowiada właściciel, to tylko zwierzęta są) uśpić i na paszę dla psów normalnych właścicieli.

Ostatnio edytowany 28 dni temu by Sędzia Zgred
Xxx
28 dni temu

Powinien być ZAKAZ tych psów. Po mojej ulicy też chodzą na spacerki z takimi… Świnia lepiej wygląda. Pilnować nie mogą a potem płacz. Niech se po pinć kupią.

Grill
28 dni temu

Psy przerobić na kiełbasę grillową i problem z głowy. Nieobliczalna agresywna rasa psów skoro rzuciły się nawet na właściciela/li.

Magda
odpowiada  Grill
28 dni temu

Najwidoczniej jak się rzuciły na wlasciela to nie odpowiednie zachowanie głównego pana od takich rzeczy jest behawiorysta.

63
0
Napisz co o tym sądziszx