Mieszkańcy grzęzną w błocie

Mieszkańcy od kilku lat walczą o możliwość przejścia ulicą Leśną w Zacharzewie, przy której wybudowali swoje wymarzone domy. Wcześniej w tym miejscu znajdowały się łąki oraz pola.

Podczas roztopów drogi zamieniają się w błotniska. Nawet w kaloszach trudno jest przejść. Podobny problem pojawia się na równoległej ulicy Świerkowej. Gmina Ostrów Wielkopolski wcześniej wysypała tłuczeń i częściowo utwardziła ulice.

Najwięcej kłopotu mają dzieci, które chcą dojść na przystanek autobusowy by dotrzeć do szkoły. Zdaniem pani Anny dzieci muszą zabierać ze sobą kalosze i łopatę.

Przeciwnego zdania był inny z internautów, pan Robert, który sugerował mieszkańcom, że po wybudowaniu się w polu należy także kupić auto z napędem na 4 koła lub ciągnik. W podobnym tonie wypowiedział się pan Adrian, który zauważył, że na uboczu działki zapewne były w niskiej cenie.

Sęk w tym, że gmina posiada plan budowy utwardzonych ulic w tym rejonie. Póki co nie ma precyzyjnej daty kiedy miałyby powstać. Jedna z mieszkanek otrzymała pismo od urzędnika z gminy Ostrów Wlkp., w którym podaje się okres realizacji 2024-2025. Mieszkańcy spostrzegli, że tej inwestycji nie ma jednak w planach budżetowych.

W gminie można usłyszeć, że pieniądze na projekt budowy ulicy będzie możliwy, jeśli pojawią się oszczędności z innych inwestycji.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
Subskrybuj
Powiadom o

88 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
rrrr
1 miesiąc temu

pobudowali sie na wsi i zdziwieni

qazx
1 miesiąc temu

Wystarczy ze sie wladza zmieni , to beda drogi porobione . Przyklad Wtorku i Gorzyc

Rudy
1 miesiąc temu

Drogi bagienne, place zabaw zamknięte, nowe świetlice już do remontu, ciemno buro i ponuro, najważniejszy lans sekretarza który jednak chyba nie rozumie na czym polega praca w samorządzie.

DoRudy
odpowiada  Rudy
1 miesiąc temu

Gmina nad przepaścią!!!

Gorzyczanin
1 miesiąc temu

Ta gmina to jedna wielka klika! Urzedniki którzy wykorzystują swoje pozycje do celów prywatnych o niektórych bezradnych z gorzyc nie wspominając. Żenujące jest to co robią z gminą, ostatni wieczorek w Gorzycach obnażył chore układy!

Zażenowany mieszkaniec gorzyc
odpowiada  Gorzyczanin
1 miesiąc temu

Wykorzystywanie mienia gminnego dla własnego zysku jest zabronione zwłaszcza jeśli się jest radną, tutaj widać jak ta patologia świetnie się rozwija w naszej gminie.

88
0
Napisz co o tym sądziszx