Ostrowianie przyjechali na spotkanie z Elżbietą Witek

Udostępnij
Tweet

Ponad 300 osób zgromadziło się w auli Uniwersytetu Kaliskiego by spotkać się z byłą marszałek sejmu Elżbietą Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zgromadzonych byli ostrowianie i mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Jedna z głównych postaci Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek zapewniała, że działacze tej partii organizują objazd, „bo jesteśmy jak w latach `70 Radio Wolna Europa i mówimy prawdę”.

– Od listopada minął miesiąc czasu i widzimy demolowanie Państwa. W tej chwili istnieje tylko jeden przekaz. Przekaz władzy. Pod koniec kampanii przeciwnicy polityczni zaczęli się pojawiać w białych koszulach i mieli przypięte czerwone serduszka. To miała być uśmiechnięta Polska, a co zastaliśmy? Te serduszka to są zgniłe, robaczywe serduszka. W czasie kampanii założyli maski, pod przykrywką gestów potrafili wielu Polaków oszukać. Przychodzą ludzie, bo coś im zabrano. Mają jeden przekaz i nie wiedzą jak wygląda prawda. – rozpoczęła Elżbieta Witek.

– Czy pamiętacie państwo tą deklarację: jak tylko przejmę władzę, następnego dnia wszystko się zmieni. 100 dni i 100 postulatów. Z tej setki szukamy co zostało spełnione. Pamiętacie ich obietnice? Za PiS-u podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Oni obiecywali podniesienie kwoty do 60 tysięcy. Nawet o tym nie mówią. Kredyt 2% na mieszkanie. Młoda małżeństwa ruszyły na zakup. Oni obiecywali 0%. Nie dość, że nie mamy 0% to mamy -0. Ludzie, którzy podpisali umowy z deweloperami, musieli wpłacać wielotysięczne zadatki. Bank powiedział, że nie ma gwarancji Państwa i kredytu nie dostaniecie. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że nie płacą podatku. Nie interesowali się tym. Przeciwnicy zaproponowali studentom akademik za złotówkę. Ktoś słyszał o takim? No nie. Benzyna miała być po ile? Miała być po 5,13. Teraz dochodzi do 7 zł. Aaa to miała być przenośnia… Nauczyciele mieli dostać nie mniej niż 1500 zł do podstawy? Dostali to? Figę z makiem dostali. Rolnicy dostali na granicy? Nie dostali. – wyliczała Elżbieta Witek.

– Polska powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą. Mamy morze, jeziora, lasy, złoża, uzdolnionych ludzi. Jeśli rodzice i nauczyciele potrafią znaleźć i rozwinąć talent u młodego człowieka, wówczas wszyscy się o niego zabijają. Ale mamy fatalne położenie geopolityczne. Po jednej stronie Rosja, po drugiej Niemcy, a po środku Tusk.

Często słyszymy: dlaczego nie potraficie dotrzeć do młodych ludzi. Te roczniki, które teraz poszły po raz pierwszy do wyborów, przez lata naszych rządów nie interesowały się rządzeniem. Muszą się przekonać na własnej skórze jak tamci rządzą, inaczej ich nie przekonamy. Młodzi ludzie teraz siedzą w smartfonach na portalach społecznościowych, a nie spotykają się na żywo.

W dalszej części wymieniała szereg inwestycji strategicznych, które są niekorzystnie odbierane przez
Niemcy czy Francję.

– Jak można 15-letniej dziewczynce pozwolić kupić pigułkę dzień po, bez badania i konsultacji lekarskiej? Nad tym obecnie pracuje rząd. – mówiła zaniepokojona Witek.

Ja uczyłem 27 lat w szkole. Jak słyszę te pomysły, to powiem wam jedno. Nie można się zgadzać, żeby podcinać skrzydła naszym dzieciom. Oni chcą wypuszczać ze szkół ćwierć analfabetów. Dzieci, które się nauczą „na szparagi”, „na truskawki”, „opieki nad starszymi ludźmi”. Widziałam wiele bilbordów o pracy w Niemczech za 2 tysiące euro. Tak to się zaczyna.

– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.

Wśród pytań od publiczności pojawiła się kwestia nielegalnych migrantów. – Jak już państwo powrócicie do władzy, to co zrobicie z tymi ludźmi? Bo ja mam pomysł, żeby ich zapakować do wagonów i wywieźć. – Dokładnie tak – odpowiedziała Elżbieta Witek. Australia nie ma tego problemu, bo jest wyspą i wysyłają takich ludzi na jedną z wysp. Trzeba ich deportować tam skąd przyjechali.

Jedna z kobiet pochwaliła rząd PiS-u za działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Elżbieta Witek wyraziła marzenie by ta wypowiedź została wyemitowana na antenie TVN-u.

Radny z Ostrowa Wlkp. Lech Witoń chciał dowiedzieć się kiedy PiS uruchomi młodzieżówki partii. W odpowiedzi usłyszał, że takie już funkcjonują.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

219 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
emeryt
4 miesięcy temu

Wesołe jest życie staruszka… Co widać i pewnie czuć…

Aga.
odpowiada  emeryt
4 miesięcy temu

Nie czujesz smrodu tuskowej ekipy ?

Leon
4 miesięcy temu

„Gęby ponure, spojrzenia tępe…
– Z czym to walczycie, bracia?
– Z postępem…”
~ K. I. Gałczyński 

Ponadczasowe słowa mistrza, jakże aktualne

K.
odpowiada  Leon
4 miesięcy temu

Dokładnie tak. Nic dodać nic ująć.

Jozef
odpowiada  K.
4 miesięcy temu

Dobrze zrozumiałem opisujecie swoje geby .???

Beethoven
odpowiada  Leon
4 miesięcy temu

Gałczyński to stary komunista, ale tekst na czasie…!

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by Beethoven
Mili
4 miesięcy temu

Jak można słuchać tych bzdur, co ta kobieta bredzi? Ludzie nie jest wam wstyd siedzieć tam i słuchać tych paranoicznych wypowiedzi??? Wstyd.

K.
odpowiada  Mili
4 miesięcy temu

Zapłacili im to siedzą tam

Andre
4 miesięcy temu

Jesteśmy jak RWE bo mówimy prawdę…No nie wierzę..kolejny zabrany pisuar…won!!!!

kit
4 miesięcy temu

Marlenka autobusy dla zwolenników załatwiła na wiec wyborczy ????

Smutno mi
4 miesięcy temu

Migranci od kwietnia bodaj w Polsce, to wam POwcy poglądy naprostują. Ja tego miodu posmakowałam w Niemczech .Poczytajcie na niemieckich portalach , komentarze. Google tłumaczy .Ja język niem. znam. Dzieci tylko szkoda, bo nie winne ,ze mają thebili za dziadków i rodziców. KONIEC bezpiecznej Polski , jak za PIS.

Kazimierz
4 miesięcy temu

Co to za wstrętna oszukańcza baba

Olo
odpowiada  Kazimierz
4 miesięcy temu

Nie hejtuj , stajesz się już nudny

Smutne,tyle nienawiści
4 miesięcy temu

bo chcemy INNEJ Polski ,jak PO. Takie same dokładne foty , ze spotkań POwców proszę !!!!!! Spotkam na ulicy , to uściskam tych ludzi, ze spotkania z Panią Witek. Migrantów miał sprowadzać PiS ,ale jakoś NEWIDZIALNYCH chyba, bo ich widać na ulicach nie było, A KTO sprowadzi -DTusk. A P. Witek powiedziała TYLKO PRAWDĘ.

chętny na szparagi.
4 miesięcy temu

Ale mamy inteligentny naród. Wybierają po raz wtóry kłamców, zdrajców, karierowiczów i nieudaczników i oczekują znowu pozytywnego efektu. i Jeszcze myślą, że w Polsce to jakaś trzecia droga istnieje.

Beethoven
4 miesięcy temu

PIS jeszcze dobrze gęby nie otworzy, a już kłamie jak z nut do „Eine kleine Nachtmusik” Mozarta …!

Ostatnio edytowany 4 miesięcy temu by Beethoven
219
0
Napisz co o tym sądziszx