Ostrowianie przyjechali na spotkanie z Elżbietą Witek

Ponad 300 osób zgromadziło się w auli Uniwersytetu Kaliskiego by spotkać się z byłą marszałek sejmu Elżbietą Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zgromadzonych byli ostrowianie i mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Jedna z głównych postaci Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek zapewniała, że działacze tej partii organizują objazd, „bo jesteśmy jak w latach `70 Radio Wolna Europa i mówimy prawdę”.

– Od listopada minął miesiąc czasu i widzimy demolowanie Państwa. W tej chwili istnieje tylko jeden przekaz. Przekaz władzy. Pod koniec kampanii przeciwnicy polityczni zaczęli się pojawiać w białych koszulach i mieli przypięte czerwone serduszka. To miała być uśmiechnięta Polska, a co zastaliśmy? Te serduszka to są zgniłe, robaczywe serduszka. W czasie kampanii założyli maski, pod przykrywką gestów potrafili wielu Polaków oszukać. Przychodzą ludzie, bo coś im zabrano. Mają jeden przekaz i nie wiedzą jak wygląda prawda. – rozpoczęła Elżbieta Witek.

– Czy pamiętacie państwo tą deklarację: jak tylko przejmę władzę, następnego dnia wszystko się zmieni. 100 dni i 100 postulatów. Z tej setki szukamy co zostało spełnione. Pamiętacie ich obietnice? Za PiS-u podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Oni obiecywali podniesienie kwoty do 60 tysięcy. Nawet o tym nie mówią. Kredyt 2% na mieszkanie. Młoda małżeństwa ruszyły na zakup. Oni obiecywali 0%. Nie dość, że nie mamy 0% to mamy -0. Ludzie, którzy podpisali umowy z deweloperami, musieli wpłacać wielotysięczne zadatki. Bank powiedział, że nie ma gwarancji Państwa i kredytu nie dostaniecie. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że nie płacą podatku. Nie interesowali się tym. Przeciwnicy zaproponowali studentom akademik za złotówkę. Ktoś słyszał o takim? No nie. Benzyna miała być po ile? Miała być po 5,13. Teraz dochodzi do 7 zł. Aaa to miała być przenośnia… Nauczyciele mieli dostać nie mniej niż 1500 zł do podstawy? Dostali to? Figę z makiem dostali. Rolnicy dostali na granicy? Nie dostali. – wyliczała Elżbieta Witek.

CZYTAJ  Duży pożar zakładu. Czarny, gęsty dym było widać z daleka

– Polska powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą. Mamy morze, jeziora, lasy, złoża, uzdolnionych ludzi. Jeśli rodzice i nauczyciele potrafią znaleźć i rozwinąć talent u młodego człowieka, wówczas wszyscy się o niego zabijają. Ale mamy fatalne położenie geopolityczne. Po jednej stronie Rosja, po drugiej Niemcy, a po środku Tusk.

Często słyszymy: dlaczego nie potraficie dotrzeć do młodych ludzi. Te roczniki, które teraz poszły po raz pierwszy do wyborów, przez lata naszych rządów nie interesowały się rządzeniem. Muszą się przekonać na własnej skórze jak tamci rządzą, inaczej ich nie przekonamy. Młodzi ludzie teraz siedzą w smartfonach na portalach społecznościowych, a nie spotykają się na żywo.

W dalszej części wymieniała szereg inwestycji strategicznych, które są niekorzystnie odbierane przez
Niemcy czy Francję.

– Jak można 15-letniej dziewczynce pozwolić kupić pigułkę dzień po, bez badania i konsultacji lekarskiej? Nad tym obecnie pracuje rząd. – mówiła zaniepokojona Witek.

Ja uczyłem 27 lat w szkole. Jak słyszę te pomysły, to powiem wam jedno. Nie można się zgadzać, żeby podcinać skrzydła naszym dzieciom. Oni chcą wypuszczać ze szkół ćwierć analfabetów. Dzieci, które się nauczą „na szparagi”, „na truskawki”, „opieki nad starszymi ludźmi”. Widziałam wiele bilbordów o pracy w Niemczech za 2 tysiące euro. Tak to się zaczyna.

– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.

Wśród pytań od publiczności pojawiła się kwestia nielegalnych migrantów. – Jak już państwo powrócicie do władzy, to co zrobicie z tymi ludźmi? Bo ja mam pomysł, żeby ich zapakować do wagonów i wywieźć. – Dokładnie tak – odpowiedziała Elżbieta Witek. Australia nie ma tego problemu, bo jest wyspą i wysyłają takich ludzi na jedną z wysp. Trzeba ich deportować tam skąd przyjechali.

CZYTAJ  Ale znalazł schowek dla skradzionego pojazdu

Jedna z kobiet pochwaliła rząd PiS-u za działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Elżbieta Witek wyraziła marzenie by ta wypowiedź została wyemitowana na antenie TVN-u.

Radny z Ostrowa Wlkp. Lech Witoń chciał dowiedzieć się kiedy PiS uruchomi młodzieżówki partii. W odpowiedzi usłyszał, że takie już funkcjonują.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

219 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Same lustra
2 miesięcy temu

babsko niby takie chore ale wyjść na scenę i kłamać tych starych zgredow mogła a te stare nieogary słuchają i patrza jak szpak w p…e 😂😂😂. Malagowa narazie uśmiechnięta ale już nie długo 😂😂

Zosia
odpowiada  Same lustra
2 miesięcy temu

Fakt, i tak ich tumani.

Jeszcze nie zgred już nie małolat
2 miesięcy temu

Mam nadzieję, że jaja i pomidory na koniec poszły w ruch. Z drugiej strony na PISiorów szkoda towaru.

Ala
2 miesięcy temu

Na tych zdjęciach są same smutne twarze. Przypadek?

Stasiu
2 miesięcy temu

Wybory dopiero za 4 lata a ci juz z kampania wyborcza startuja. Maja rozmach.

sasquad
odpowiada  Stasiu
2 miesięcy temu

Samorządowe za pasem, a rok do Europarlamentu

Komar
2 miesięcy temu

Sama młodzież, przyszłość Narodu Polskiego 😏

Billy ocen
2 miesięcy temu

Ta blondynka ale śliczna …to chyba jakaś modelka

sasquad
odpowiada  Billy ocen
2 miesięcy temu

Pisowska trollica z X

On
odpowiada  Billy ocen
2 miesięcy temu

Glonojad haha

esteta
odpowiada  Billy ocen
2 miesięcy temu

ta o ustach glonojada ?

Hubert z Wenecji
2 miesięcy temu

Ale pizza nadal darmowa . Czy za złotówkę. Hi hi . Tusk was znowu wydymał.

Herr Donald
2 miesięcy temu

Jeszcze za pisem zapłaczą 100 konkretów na sto dni i na razie tylko dzieci zadań domochych nie będą miały takie mamy problemy w tym kraju z kartonu.

Adam
odpowiada  Herr Donald
2 miesięcy temu

A za czym tu płakać?! Za złodziejstwem, za chamstwem, za pomówieniami? Tyle było krzyku , tyle było komisji a efekty z tego żadne. To albo tamci byli niewinni, albo PiS nie nadaje się do niczego skoro nikogo nie postawili w stan oskarżenia, mało tego , nikt nawet zarzutów nie usłyszał. Jednego Nowaka dopadli za zegarek a i tak nawet jego uniewinnili i to nie ten rząd tylko jeszcze poprzedni. O czym to świadczy? Albo o niewinności pomawianych albo o nieudolności tych co winy nie potrafią udowodnić. Tak czy inaczej tamta ekipa nie nadawała się do niczego. Koniec, kropka.

Zosia
odpowiada  Adam
2 miesięcy temu

Fakt, do niczego.

donald
odpowiada  Herr Donald
2 miesięcy temu

naucz się pisać po polsku ciemnoto pisowska

Stop
odpowiada  Herr Donald
2 miesięcy temu

Za tą sektą nigdy nie zapłacze, nie ma takiej opcji w ogóle! Patrzeć na nich nie mogę, bo mam odruch wymiotny na ich widok.

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu by Stop
Patriota
odpowiada  Herr Donald
2 miesięcy temu

Płaczą jak zarabiali miliony drugi raz zapłaczą jak rozlicza chyba że długopis uniewinnił

Jurgo
2 miesięcy temu

Ło panie, świynte słowa pani Witek. Jo to zawsze na PiS głosowoł i byda dalyj glosowoł aż do grobu byda chwoluł PiS

Chrobry
odpowiada  Jurgo
2 miesięcy temu

No mosz racyje. Ta Witek to taka fajnisto paniusia. Razym z tym panem Moteuszkiym Pinokio

Antoni
odpowiada  Jurgo
2 miesięcy temu

Czyli jeszcze maksymalnie parę miesięcy…

Ha ha ha
odpowiada  Jurgo
2 miesięcy temu

IQ ameby mają. POwcy minusy za IRONIĘ dali !!!

Józek
2 miesięcy temu

Sam kwiat młodzieży widzę, nasza przyszłość. Będzie reasumpcja spotkania?

Elektor
odpowiada  Józek
2 miesięcy temu

To te młodzieżówki partii o których sobie gawędzili.
szkoda strzępić ryja, jedna propaganda i szukanie durni, którzy dalej będą głosować na pisowską bandę. Stroją się w piórka obrońców polskości, a robili dokładnie to samo co robi banda Tuska.
Witkowa gęga że „– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.”
Łże jak sobaka. Zgodzili się pisowcy. Tak samo jak na fit for 55 i inne brukselskie pomysły. Na wszystko się zgadzali. Jedno zgodnie z prawdą powiedziała, że obecna władza realizuje to czego oczekuje od nich Bruksela i Berlin. To akurat prawda. Ale kłamczucha nie dodaje, że jej banda zbójów robiła dokładnie to samo!
Dobrej nocy życzę Państwu.

młody
odpowiada  Elektor
2 miesięcy temu

tylko KONFEDERACJA!

kaczka
odpowiada  Józek
2 miesięcy temu

co się dziwić po kościele poszli

Zosia
odpowiada  kaczka
2 miesięcy temu

Ale że żadnego plebana nie było?

Z.....
odpowiada  Józek
2 miesięcy temu

Józek młodzież dzisiaj jest tak tępa a ty im dorównujesz 🤣

219
0
Napisz co o tym sądziszx