Ostrowianie przyjechali na spotkanie z Elżbietą Witek

Udostępnij
Tweet

Ponad 300 osób zgromadziło się w auli Uniwersytetu Kaliskiego by spotkać się z byłą marszałek sejmu Elżbietą Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zgromadzonych byli ostrowianie i mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Jedna z głównych postaci Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek zapewniała, że działacze tej partii organizują objazd, „bo jesteśmy jak w latach `70 Radio Wolna Europa i mówimy prawdę”.

– Od listopada minął miesiąc czasu i widzimy demolowanie Państwa. W tej chwili istnieje tylko jeden przekaz. Przekaz władzy. Pod koniec kampanii przeciwnicy polityczni zaczęli się pojawiać w białych koszulach i mieli przypięte czerwone serduszka. To miała być uśmiechnięta Polska, a co zastaliśmy? Te serduszka to są zgniłe, robaczywe serduszka. W czasie kampanii założyli maski, pod przykrywką gestów potrafili wielu Polaków oszukać. Przychodzą ludzie, bo coś im zabrano. Mają jeden przekaz i nie wiedzą jak wygląda prawda. – rozpoczęła Elżbieta Witek.

– Czy pamiętacie państwo tą deklarację: jak tylko przejmę władzę, następnego dnia wszystko się zmieni. 100 dni i 100 postulatów. Z tej setki szukamy co zostało spełnione. Pamiętacie ich obietnice? Za PiS-u podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Oni obiecywali podniesienie kwoty do 60 tysięcy. Nawet o tym nie mówią. Kredyt 2% na mieszkanie. Młoda małżeństwa ruszyły na zakup. Oni obiecywali 0%. Nie dość, że nie mamy 0% to mamy -0. Ludzie, którzy podpisali umowy z deweloperami, musieli wpłacać wielotysięczne zadatki. Bank powiedział, że nie ma gwarancji Państwa i kredytu nie dostaniecie. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że nie płacą podatku. Nie interesowali się tym. Przeciwnicy zaproponowali studentom akademik za złotówkę. Ktoś słyszał o takim? No nie. Benzyna miała być po ile? Miała być po 5,13. Teraz dochodzi do 7 zł. Aaa to miała być przenośnia… Nauczyciele mieli dostać nie mniej niż 1500 zł do podstawy? Dostali to? Figę z makiem dostali. Rolnicy dostali na granicy? Nie dostali. – wyliczała Elżbieta Witek.

– Polska powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą. Mamy morze, jeziora, lasy, złoża, uzdolnionych ludzi. Jeśli rodzice i nauczyciele potrafią znaleźć i rozwinąć talent u młodego człowieka, wówczas wszyscy się o niego zabijają. Ale mamy fatalne położenie geopolityczne. Po jednej stronie Rosja, po drugiej Niemcy, a po środku Tusk.

Często słyszymy: dlaczego nie potraficie dotrzeć do młodych ludzi. Te roczniki, które teraz poszły po raz pierwszy do wyborów, przez lata naszych rządów nie interesowały się rządzeniem. Muszą się przekonać na własnej skórze jak tamci rządzą, inaczej ich nie przekonamy. Młodzi ludzie teraz siedzą w smartfonach na portalach społecznościowych, a nie spotykają się na żywo.

W dalszej części wymieniała szereg inwestycji strategicznych, które są niekorzystnie odbierane przez
Niemcy czy Francję.

– Jak można 15-letniej dziewczynce pozwolić kupić pigułkę dzień po, bez badania i konsultacji lekarskiej? Nad tym obecnie pracuje rząd. – mówiła zaniepokojona Witek.

Ja uczyłem 27 lat w szkole. Jak słyszę te pomysły, to powiem wam jedno. Nie można się zgadzać, żeby podcinać skrzydła naszym dzieciom. Oni chcą wypuszczać ze szkół ćwierć analfabetów. Dzieci, które się nauczą „na szparagi”, „na truskawki”, „opieki nad starszymi ludźmi”. Widziałam wiele bilbordów o pracy w Niemczech za 2 tysiące euro. Tak to się zaczyna.

– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.

Wśród pytań od publiczności pojawiła się kwestia nielegalnych migrantów. – Jak już państwo powrócicie do władzy, to co zrobicie z tymi ludźmi? Bo ja mam pomysł, żeby ich zapakować do wagonów i wywieźć. – Dokładnie tak – odpowiedziała Elżbieta Witek. Australia nie ma tego problemu, bo jest wyspą i wysyłają takich ludzi na jedną z wysp. Trzeba ich deportować tam skąd przyjechali.

Jedna z kobiet pochwaliła rząd PiS-u za działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Elżbieta Witek wyraziła marzenie by ta wypowiedź została wyemitowana na antenie TVN-u.

Radny z Ostrowa Wlkp. Lech Witoń chciał dowiedzieć się kiedy PiS uruchomi młodzieżówki partii. W odpowiedzi usłyszał, że takie już funkcjonują.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

219 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edek
4 miesięcy temu

Paszła won stara rurasumpcjo

Artur
4 miesięcy temu

To powinno iść tak:
Po lewej stronie mamy Pruska, po prawej stronie mamy Ruska a na środku Tuska.

bienkowska
4 miesięcy temu

Tusk jak z kabaretu śp. Kobuszewskiego .Po co mu rozum jak ma tylu zastępców .Ale żeby Premier nie miał rozumu , to ewenement w skandalicznym wydaniu.

chętny na szparagi.
4 miesięcy temu

Jaką piękną katastrofę szykuje nam rząd. Będzie pięknie przedstawiona w rządowych mediach i niebieskiej stacji. Ludzie będą bić brawo Tuskowi za drożyznę. Ceny energii idą o 80$ w górę paliwo jest nie po 5, 10 ja dwa miesiące temu obiecywał Tusk tylko po 6,6. Braw Wyborcy Tuska. Brawo Lemingi. Brawo nauczyciele. Brawo mieszkańcy wielkich miast z wyższym wykształceniem zrobionym na Akadem Piękności lub zaocznym Uniwersytecie Makijażu. Brawo Tusk. A nawet Bravo Girl!

chętny na szparagi.
4 miesięcy temu

10 lutego w Warszawie kolejny protest wolnych Polaków. Trzeba jechać bo ten cały Tusk puści nas w skarpetach.

SK
odpowiada  chętny na szparagi.
4 miesięcy temu

Zlot Polaków Wolnych od mózgu

zebra
4 miesięcy temu

W Polsce mamy najbardziej opodatkowany prąd w UE. Każda ciepłownia musi kupować certyfikaty za emisje CO2. Płacimy za handel powietrzem. Rząd Tuska ma to gdzieś. W grudniu Tusk zgodził się na trzy nowe podatki płacone bezpośrednio urzędnikom unijnym.

sasquad
odpowiada  zebra
4 miesięcy temu

Podatki „wynegocjowane” przez poprzedni rząd, biedo intelektualna

racja
4 miesięcy temu

TUSK nigdy nie dbał o Polske i Polaków…w Brukseli na wszystko się zgadza….za wszystko zapłacimy,za migrantów za zielony ład ….Niemcy zadowolone bo kupimy wiatraki…panele…rezygnacja z reparacji wojennych…brak inwestycji na Odrze…brak CPK…TUSK to taki dobry dla Niemiec…paliwo miało być po5 zł…kredyt 0 procent…60 tys.bez podatku…aborcja…oszuści i szkodnicy

Betka
4 miesięcy temu

Ale geriatria

Kris
4 miesięcy temu

W PiSie są najlepsi aktorzy nawet ze swoją publicznością jeżdżą

Beethoven
odpowiada  Kris
4 miesięcy temu

publiczność 65+

żurek
4 miesięcy temu

Ale jadu tu płynie , ciekawe , co będą pisać , jak Tusk ich przyciśnie , oczywiście , jak w imię praworządności nie pozamyka komentarzy.

219
0
Napisz co o tym sądziszx