Ponad tysiąc kierowców przebadanych. Wyłapano pijanych

Udostępnij
Tweet

Policjanci z ostrowskiej jednostki przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Podczas trwającej trzy godziny akcji, mundurowi skontrolowali ponad tysiąc kierujących. Policjanci zatrzymali 6 kierujących, w tym 4 po spożyciu alkoholu i 2 nietrzeźwych. Został też zatrzymany mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną, który miał w organizmie około promil alkoholu.

Wczoraj, już przed godziną 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy rozpoczęli na naszym terenie działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”.

Jednym z pierwszych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego był mężczyzna poruszający się po drodze hulajnogą elektryczną. 39-latek miał około promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany o 4:50 na ulicy Majorka.

O tej samej godzinie, na ulicy Odolanowskiej został zatrzymany kierujący osobowym peugeotem. 41-latek miał w organizmie niecałe 0,3 promila. Kolejny z kierowców, 64- latek wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejne osoby kierujące pojazdami zatrzymane tego dnia przez policjantów drogówki, to kierujący peugeotem boxerem z przyczepą ciężarową. 45-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna kierował pojazdem nie mając do tego wymaganej kategorii pojazdu. 0,3 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca mercedesa. Zatrzymana też została 54-letnia kobieta, która kierując samochodem marki Renault Scenic miała w organizmie 0,4 promila alkoholu. Za kierownicę po użyciu alkoholu wsiadł też 53-latek. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Niemal codziennie na terenie kraju policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ  Świadkowie Jehowy będą 3 dni robić TO w hali Arena
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
You
7 miesięcy temu

Jak Dobrze pamiętam od października zmieniły się przepisy dla kierowców po alko. Powyżej 0.5 promila jest kara bezwzględnego więzienia w wysokości min 3 miesiące więzienia zawsze, nie ma zmiłuj
Uważajcie

Ostatnio edytowany 7 miesięcy temu by You
Oooo
7 miesięcy temu

Takie akcje powinny być w każdy poniedziałek zwłaszcza na ul krotoszynskiej na wysokości Lamek

Takie życie
7 miesięcy temu

Alkusów tępic beż litości!! Brawo ostrowska drogówka! Pokładam nadzieję że to nie jedyna taka akcja.

38
0
Napisz co o tym sądziszx