Ponad tysiąc kierowców przebadanych. Wyłapano pijanych

Udostępnij
Tweet

Policjanci z ostrowskiej jednostki przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Podczas trwającej trzy godziny akcji, mundurowi skontrolowali ponad tysiąc kierujących. Policjanci zatrzymali 6 kierujących, w tym 4 po spożyciu alkoholu i 2 nietrzeźwych. Został też zatrzymany mężczyzna jadący hulajnogą elektryczną, który miał w organizmie około promil alkoholu.

Wczoraj, już przed godziną 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy rozpoczęli na naszym terenie działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”.

Jednym z pierwszych nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego był mężczyzna poruszający się po drodze hulajnogą elektryczną. 39-latek miał około promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany o 4:50 na ulicy Majorka.

O tej samej godzinie, na ulicy Odolanowskiej został zatrzymany kierujący osobowym peugeotem. 41-latek miał w organizmie niecałe 0,3 promila. Kolejny z kierowców, 64- latek wsiadł za kierownicę peugeota mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, okazało się, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Kolejne osoby kierujące pojazdami zatrzymane tego dnia przez policjantów drogówki, to kierujący peugeotem boxerem z przyczepą ciężarową. 45-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Dodatkowo, mężczyzna kierował pojazdem nie mając do tego wymaganej kategorii pojazdu. 0,3 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni kierowca mercedesa. Zatrzymana też została 54-letnia kobieta, która kierując samochodem marki Renault Scenic miała w organizmie 0,4 promila alkoholu. Za kierownicę po użyciu alkoholu wsiadł też 53-latek. Jak wykazało badanie stanu trzeźwości mężczyzna miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Niemal codziennie na terenie kraju policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ  PL2050 i PSL ujawnili kandydatów do rady Ostrowa
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
3 miesięcy temu

Brawo

K.
3 miesięcy temu

Zapraszam do Wysocka Wielkiego. Tutaj o godzinie 15.00 takich kierowców jest trzydziestu. Codziennie.

Takie życie
odpowiada  K.
3 miesięcy temu

Niech zgadnę…

K.
odpowiada  Takie życie
3 miesięcy temu

Tak, Polmo i Marix. Firmy złożone z alkoholików, patologii i emerytów.

rrrr
3 miesięcy temu

a gdzie sa piesze patrole w centrum ?

Kierowca
3 miesięcy temu

Nadal żyjemy w czasach komuny. 02 i stajesz się przestępcom. A tak socjalisci wpychali nas do UE gdzie dozwolone jest do 05.

Andrzej
odpowiada  Kierowca
3 miesięcy temu

Pijesz, nie jedź, proste

Roman
3 miesięcy temu

Całe towarzystwo „wczorajsze”.

Bezpieczny Ostrów
3 miesięcy temu

Brawo policja! Po 15 październiku młodym Polakom(i nie tylko) puściły „hamulce”alkoholowe ,takie kontrole powinny być po każdym weekendzie !

Zomo
odpowiada  Bezpieczny Ostrów
3 miesięcy temu

Hołownia marszałkiem sejmu . Klękajcie Polacy ze śmiechu . Uszczypnie mnie bo ja śnie . Chce się obudzić przed wyborami .

Samurai
odpowiada  Zomo
3 miesięcy temu

Może coś bardziej na temat pisorku

Andrzej że sulmierzyc
3 miesięcy temu

A ukryj jeżdżą na lewych prawkach i na cyku i nic sobie z tego nie robią bo my saszki uciekli przed bombonierkami 🤔 i musimy odreagować

Gwidon
3 miesięcy temu

Ponad 1000 kierujących skontrolowanych a zatrzymanych 6 kierujących i jeden hulajnóg . To dziwne jak ten tysiąc był kontrolowany . Może w czasie jazdy . Jak można kontrolować samochód który nie został zatrzymany .

Tomasz
odpowiada  Gwidon
3 miesięcy temu

Teoretycznie jest to możliwe, ilość urządzeń do badania razy czas i wychodzi tysiąc.
Papier przyjmie wszystko.

Xyz
3 miesięcy temu

Zapraszamy wieczorami pod sklepy to będzie frekwencja

Tradycjonalista
3 miesięcy temu

Te 0,3 promila to w poniedziałek rano ma co drugi Polak, taką niestety mamy tradycję. Wystarczy po majówce zapytać kolegę „gdzie byłeś? Na grillu. A ile wypiłeś? Prawie na 100% nie padnie pytanie co jadłeś”…

Benia
odpowiada  Tradycjonalista
3 miesięcy temu

Zabrać prawka do końca życia spacer dobrze im zrobi a pijany Ukrainiec co tu robi na granicę i do domu bronić kraju

38
0
Napisz co o tym sądziszx