10. rocznica wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim

Udostępnij
Tweet

Mija 10 lat od wybuchu gazu w Jankowie Przygodzkim, a wciąż nie ma winnego. Choć na ławie oskarżonych zasiadł jeden z inżynierów, to proces od dwóch lat stanął i nie widać światełka w tunelu.

Podczas wielkiej tragedii w podostrowskiej miejscowości zginęło dwóch pracowników, spłonęło 10 budynków. 12 osób doznało obrażeń ciała, a straty w mieniu oszacowano na 10 milionów złotych.

Proces, który ruszył 2 lata temu zapowiadał się, że będzie bardzo długi i skomplikowany. Przy inwestycji pracowało wielu podwykonawców.

– Jest opinia biegłych sporządzona przez Politechnikę Poznańską, z której bezpośrednio wynika, że niedociągnięcia i zaniedbania, których dopuścił się kierujący budową doprowadziły do rozerwania gazociągu, a następnie wybuchu i pożaru, w wyniku których śmierć poniosły dwie osoby – tłumaczył prokurator Jarosław Górnaś. – Oskarżony powinien wszystkie ewentualne niedociągnięcia, nieprawidłowości konsultować bądź z inwestorem lub z kierownikiem naczelnym budowy. Jak wynika z materiału dowodowego te problemy nie były nigdzie zgłaszane.

Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar w świniarni
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
True
22 dni temu

Kasta komunistyczna w sądach ma sie dobrze. Pis mógł zrobic z nimi porządek, bruksela by pokrzyczała ale mielibyśmy dzisiaj polskie sądy

Sympatyk
22 dni temu

Nie pochodzę z tej okolicy, nawet nigdy tu nie byłem (najbliżej to w Kaliszu). Było wiele nieszczęść, kataklizmów, tragedii, ale ta z Jankowa wywarła na mnie swego czasu chyba najbardziej przygnębiające wrażenie. Co roku 14 listopada przeszukuję internet w poszukiwaniu rocznicowych wiadomości, aby dowiedzieć się jak tam teraz żyjecie. Mam nadzieję, że ludzie przetrawili tę traumę. Jeśli tak, to gratuluję, bo sam chyba nigdy nie przebolałbym takich strat, jakie ponieśli ludzie z tych kilku domów najbliżej, gdzie kompletnie wszystko przestało istnieć. I oczywiście rodziny ofiar. Trzymajcie się tam, oby to była dla Was już tylko i wyłącznie historia. Pozdrawiam z Małopolski.

😭😭😭😭
22 dni temu

Pamiętam ten dzień jak dziś byliśmy w szoku, nie znam obecnej sytuacji mieszkańców ale mam nadzieję że są zdrowi i mają dach nad głową bo to ważne a zmarłym życia nikt nie wróci .

Obywatel
23 dni temu

Byłem świadkiem tej tragedii. 200-300 m w momencie eksplozji od miejsca wybuchu gazu, po drugiej stronie ul. Wrocławskiej. Fala uderzeniowa była tak potężna, że rzuciła mnie na ziemię. Znałem z widzenia tych pracowników montujących gazociąg od kilku tygodni. Niestety przyczyną musiał być błąd ludzki przy tych pracach. Opatrzności Boskiej należy podziękować, że ofiar było stosunkowo niewiele przy tak potężnej eksplozji. Dzieci w szkołach a mieszkańcy w pracy.

teodor
23 dni temu

nic nowego jak to w POlsce bywa wu=innych brak kary brak ręka rękę myje
wiemy ocb

Kamil
odpowiada  teodor
23 dni temu

Ostatnie 8 lat to pis, nie po

gość r
23 dni temu

tak pod kierownictwem Ziobry działają sądy

marian
23 dni temu

GAZ GAZ GAZ GAZ HEJJJ

8
0
Napisz co o tym sądziszx