Stan zdrowia potrąconej dziewczynki

Udostępnij
Tweet

8 września, policjanci z ostrowskiej komendy doprowadzili do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt 31-latka, który w czwartek (7 września) potrącił 11-letnią rowerzystkę. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało niespełna promil alkoholu w jego organizmie. Potrącona dziewczynka odniosła poważne obrażenia.

Do zdarzenia doszło 7 września około godziny 19:00. Dyżurny ostrowskiej Policji po otrzymaniu informacji, z której wynikało, że w Topoli Małej na ulicy Szkolnej doszło do potrącenia rowerzystki, na miejsce skierował niezbędne służby. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, iż obecny na miejscu 31-letni mężczyzna, kierujący osobowym samochodem najechał na jadącą przed nim 11-letnią rowerzystkę, w wyniku czego dziewczynka odniosła poważne obrażenia.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie. 31-latek został zatrzymany i noc spędził w celi policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości, spowodowania wypadku drogowego gdzie obrażeń doznała inna osoba.

Na wniosek policjantów i nadzorującego sprawę prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Stan zdrowia dziewczynki podany pod zdjęciami

Dziś 11-latka przeszła operację złamania kończyny górnej. Jej stan się poprawia, ale nadal pozostaje w stanie śpiączki farmakologicznej. Lekarze określają stan jako ciężki, ale stabilny.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Termin otwarcia ronda na Wrocławskiej
Subskrybuj
Powiadom o

31 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Agata
20 dni temu

Zamknąć psychika

mama
20 dni temu

pomijając alkoholika który z marszu powinien siedzieć to ta ulica prosi się o poszerzenie .To smutne co napiszę ,ale musi zginąć dziecko kogoś ważnego żeby w końcu zrobić tę ulicę jak się należy .

Mieszkanka Topoli Małej 😡
20 dni temu

Nie ma żadnego wytłumaczenia dla pijanego kierowcy , który powinien być surowo , odpowiednio i ku przestrodze innych ukarany.Mam nadzieję że dziewczynka przeżyje ten koszmarny wypadek i powróci do zdrowia.Natomiast o pomstę do nieba woła stan drogi w Topoli Małej a szczególnie ulica Szkolna.Ta wieś wygląda jak z Epoki Kamienia Łupanego!!! Ulicą Szkolną nie daje się bezpiecznie przejechać samochodem, nie można bezpiecznie omijać drugiego samochodu a co dopiero jechać rowerem, po tzw” chodniku” można nogi połamać, ten pseudo chodnik to raczej ścieżka dla kotów ,o bezpiecznej jeździe na rowerze tą drogą nie ma mowy . Przy ulicy Szkolnej jak sama nazwa wskazuje znajduje się szkoła oraz przedszkole.Na miłość Boską ile wypadków musi się wydarzyć aby władza lokalna zrobiła coś w sprawie tej drogi??? Gdyby na miejscu tej potrąconej dziewczynki znalazła się córka czy wnuczka takiego wójta, radnego, sołtysa, dyrekcji szkoły, to droga w Topoli Małej byłaby zrobiona w piorunującym tempie !!! Gdzie jest władza wójt, radni, sołtys , dyrekcja szkoły ?Nikt nic nie robi przez lata i kilka kadencji !!! I nie jest wytłumaczeniem że to nie droga gminna , po to siedzicie na stołkach aby takimi sprawami i problemami lokalnej społeczności się zajmować ! Wizytówką wójta są Gorzyce Wielkie? Kilometry ścieżek rowerowych, wyasfaltowane kilometry dróg w szczerym polu, żłobki,szkoły, tylko lotniska brak ale to pewnie kwestia czasu! Tak się promuje i tak się dba o wsie w których mieszkają córki synowie i oni sami .Wstyd szanowny wójcie, pana wizytówką nie są Gorzyce tylko właśnie wieś Topola Mała,to ona jest pana wójta wizytówką , pana rządów jak również wizytówką byłych i obecnych radnych, sołtysów i dyrektorów szkoły w Topoli Małej ! Wybrali was mieszkańcy ,zaufali wam a wy narażacie ich dzieci każdego dnia na niebezpieczeństwo , utratę życia i zdrowia.

Vxz
20 dni temu

Może zaczną robić to drogę szkolną, czy musi być jakaś ofiara żeby zacząć coś robić. Zwracam się z tym apelem do Wójta gminy jak pan sobie nie radzi godnie odejść że swojego stanowiska jeszcze Panu podziękują ,ale jeszcze trzeba mieć trochę honoru .tak samo też zwracam się do radnego Dolaty i do soltysa Wali ,no panowie obudźcie się ruszcie tymi głowami

Adam
20 dni temu

Biedna 🙁

Szelka
21 dni temu

Panowie i Panie radni – robicie coś w tej sprawie? aby zastanowić się jak poprawić bezpieczeństwo dzieciaków w rejonie szkół w gminie ?

Hipis
odpowiada  Szelka
21 dni temu

Czlowieku, oni mają w d..ie innych. Czy Tyś sie z choinki urwał? Nie od dzis wiadomo, ze oni dbają TYLKO o stan swoich kont! Reszta to przy okaxji, jak im sie zachce, albo czas pozwoli, ktorego przeciez nie mają! Przeciez oni ciezko pracują! Wrecz charują.

Ania
21 dni temu

Skoro świadomie wsiadł do samochodu, pod wpływem alkoholu, świadomie zabrać dożywotnio prawo jazdy.

From123wstyd!!!
odpowiada  Ania
19 dni temu

Po alkoholu, tudzież innych środków, świadomość raczej ograniczona !!!

Vxz
21 dni temu

Jeśli ma sumenie powtarzam Jeśli ma to do końca życia będzie go dręczyło

Po nowemu
21 dni temu

Prawo i Sprawiedliwość powinno być bezwzględne dla tego typu przestępstw ,wyrok oraz prawo jazdy i auto bezwzględny przepadek – dożywotnio !

Ania
odpowiada  Po nowemu
21 dni temu

Słusznie.

Xyz
odpowiada  Po nowemu
20 dni temu

A co do tego ma Prawo i Sprawiedliwość?.jak mordowali Popiełuszkę to był winny rząd???. Sąd go ukarze odpowiednim wyrokiem

Kazimierz
odpowiada  Xyz
20 dni temu

On tylko napisal, ze powinno byc prawo i sprawiedliwosc, ale mysle, ze tu nie chodzi o obecna wladze, bo tam nie ma nic

Samurai
odpowiada  Po nowemu
20 dni temu

PiS to drożyzna

Kajla
21 dni temu

Nareszcie przyszła kryska na matyska!

Hipis
odpowiada  Kajla
21 dni temu

Tak. Tylko w jaki sposób. Takie k…y powinny ginać zawijajac sue wokól drzewa.

31
0
Napisz co o tym sądziszx