Nowe karetki dla Ostrowa i Kępna

Udostępnij
Tweet

Nowoczesne i funkcjonalne ambulanse to kluczowy element sprawnego działania służby zdrowia. Dlatego dziś podpisano umowy z dyrektorami szpitali w Ostrowie Wielkopolskim oraz Kępnie na dofinansowanie o łącznej wartości 2,4 mln zł na zakup czterech ambulansów wraz z wyposażeniem. Zadanie zostanie sfinansowane środkami z rezerwy ogólnej budżetu państwa w formie dotacji celowej.

Przekazane dziś środki zostaną przeznaczone na uzupełnienie taboru karetek w podmiotach, które w geście solidarności przekazały swoje dotychczasowe ambulanse na wsparcie służb medycznych w Ukrainie.

– Kiedy w ubiegłym roku, po inwazji Rosji na Ukrainę, zaistniała potrzeba, aby zapewnić wsparcie dla poszkodowanej ludności Ukrainy, na ten apel odpowiedziały właśnie szpitale z Ostrowa Wielkopolskiego i Kępna, a także z Środy Wielkopolskiej – podkreślał wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

– Środki na zakup nowych ambulansów to podziękowanie za Państwa wielkie serce, które okazaliście obywatelom Ukrainy w obliczu wojny – mówił wojewoda, kierując swoje słowa do dyrektorów placówek.

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł na zakup 3 ambulansów z wyposażeniem.

Natomiast do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie trafiło 600 tys. zł na zakup ambulansu sanitarnego typu „C” systemowego specjalnego z wyposażeniem.

Łącznie do obu placówek w ostatnich latach trafiły blisko 43 mln zł. To zarówno zakup potrzebnego wyposażenia, poprawa warunków leczenia, inwestycje w komfort pacjentów, czy też modernizację placówek.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Uciekał z wypasionymi zegarkami
Subskrybuj
Powiadom o

37 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bienkowska
14 dni temu

Tusk , Gierytch , Kierwiński , Gersdorf , Grocki , Nitras , Lis , Joński , Michnik , Tomczyk , Brejza , Ochojska , Seweryn , Janda , Olejnik , Schetyna , Budka , Trzaskowski . Owsiak , Kolęda – Zalewska , Daukszewicz — naprawdę z tymi ludźmi chcecie iść — ALE DOKĄD .

bienkowska
14 dni temu

Najśmieszniejsi z naszej wioski: TUSK SCHETYNA KOMOROSKI.

chętny na szparagi.
15 dni temu

Ło co darcie? Tusek, jako mniejszość germańska, ma zapewnione jedno miejsce w sejmie.

Człowiek
15 dni temu

Jak napisałem prawdę o karetkach to mój komentarz się nie pojawił. Karetki Ukrainie podarowali a jak dzwonisz to mówią że karetek nie mają proszę wziąć taksówkę lub własnym autem przyjechać

mały
15 dni temu

wniosek taki że Poliniaki nic nie zmądrzały – nie rząd dyma ich na każdym kroku i za wszystko płacą grzecznie/

żurek
16 dni temu

Wygrana Tuska znów wprowadzi szarą strefę , niższe zarobki , a najmniejsza pensja stanie się najczęściej oferowanym wynagrodzeniem dla pracowników . Wtedy to Pracodawcom ZNÓW SIĘ ZACZNIE CHCIEĆ !!! JUŻ NIE BĘDĄ NIEWOLNIKAMI PISU ….BO TO PRACOWNICY STANĄ SIĘ NIEWOLNIKAMI Pracodawców .

Staruch
odpowiada  żurek
15 dni temu

a zarobki mogą być jeszcze niższe niż obecnie ? nie piszę o ilości zer, tylko o sile nabywczej…

37
0
Napisz co o tym sądziszx