Zatłoczone autobusy to nie wina MZK – twierdzi urząd

Stanowczo nie zgadzamy się z zarzutami pod adresem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wiele osób obwinia ostrowską spółkę o brak reakcji w sprawie przepełnionych autobusów. Te pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Miasto Ostrów Wielkopolski jako organizator publicznego transportu zbiorowego, każdego roku ustala rozkład jazdy z okolicznymi gminami, które podpisały porozumienia międzygminne. Na ich podstawie świadczy usługi przewozowe:

Miasto Kalisz od stycznia 2023 roku wycofało się z realizacji wszystkich kursów linii 19E na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Kalisz;

Miasto Ostrów Wielkopolski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kierowanym prośbom pasażerów zwiększyło liczbę kursów linii „M” o dodatkowe 6 kursów w dni robocze szkolne oraz o 6 kursów w soboty;

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, pomimo prowadzonych rozmów nie zdecydowała się na zwiększenie liczby kursów na linii M, by zapewnić komfort podróżowania dla swoich mieszkańców. Ponadto zrezygnowała z usług MZK S.A., w ramach linii 20 i 21, które wydatnie wspomagały linię „M”

Gmina i Miasto Raszków od stycznia 2023 roku wycofała się z realizacji przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski wszystkich kursów w dni robocze po godz. 16.00 oraz w soboty;

od stycznia 2024 roku, na podstawie podjętej przez Gminę Dobrzyca oraz Gminę Sieroszewice decyzji, Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski zaprzestanie świadczenia usług komunikacyjnych na obszarze w/w gmin.

Jednocześnie podkreślamy, że jako organizator publicznego transportu zbiorowego jesteśmy w stanie świadczyć przewozy w dużo większym zakresie. Musi to jednak wynikać z decyzji oraz potrzeb władz danej gminy wraz z zabezpieczeniem finansowania świadczenia tych dodatkowych usług.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
nikt
5 miesięcy temu

Proszę spojrzeć, poczekalnia dla młodzieży ulica Towarowa przy rampie.
W pyle stoi kwiat młodzieży, sorry politycy jeżdzą limuzynami.

Mój sp Dziadek mówił”nie ma nic gorszego jak dworus na urzędzie”.

63
0
Napisz co o tym sądziszx