Zatłoczone autobusy to nie wina MZK – twierdzi urząd

Udostępnij
Tweet

Stanowczo nie zgadzamy się z zarzutami pod adresem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wiele osób obwinia ostrowską spółkę o brak reakcji w sprawie przepełnionych autobusów. Te pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Miasto Ostrów Wielkopolski jako organizator publicznego transportu zbiorowego, każdego roku ustala rozkład jazdy z okolicznymi gminami, które podpisały porozumienia międzygminne. Na ich podstawie świadczy usługi przewozowe:

Miasto Kalisz od stycznia 2023 roku wycofało się z realizacji wszystkich kursów linii 19E na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Kalisz;

Miasto Ostrów Wielkopolski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kierowanym prośbom pasażerów zwiększyło liczbę kursów linii „M” o dodatkowe 6 kursów w dni robocze szkolne oraz o 6 kursów w soboty;

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, pomimo prowadzonych rozmów nie zdecydowała się na zwiększenie liczby kursów na linii M, by zapewnić komfort podróżowania dla swoich mieszkańców. Ponadto zrezygnowała z usług MZK S.A., w ramach linii 20 i 21, które wydatnie wspomagały linię „M”

Gmina i Miasto Raszków od stycznia 2023 roku wycofała się z realizacji przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski wszystkich kursów w dni robocze po godz. 16.00 oraz w soboty;

od stycznia 2024 roku, na podstawie podjętej przez Gminę Dobrzyca oraz Gminę Sieroszewice decyzji, Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski zaprzestanie świadczenia usług komunikacyjnych na obszarze w/w gmin.

Jednocześnie podkreślamy, że jako organizator publicznego transportu zbiorowego jesteśmy w stanie świadczyć przewozy w dużo większym zakresie. Musi to jednak wynikać z decyzji oraz potrzeb władz danej gminy wraz z zabezpieczeniem finansowania świadczenia tych dodatkowych usług.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Roprek
10 miesięcy temu

malag dalej trzyma pieniadze mln zł…. i nie daje

Bromek
10 miesięcy temu

Wyjdz obudzić się i STRAJKOWAĆ no ludzie

Kierowca
10 miesięcy temu

Jeszcze trochę MZK będzie tylko po Ostrowie jeździć i będzie spokój.

Miastowy
10 miesięcy temu

Jakoś słabo dogadują się ościenne samorządy z naszym miastem. Ciekawe, dlaczego. Odnoszę wrażenie, że ważniejszy w tej chwili jest system naprowadzania pojazdów na wolne miejsce parkingowe.

Gość
10 miesięcy temu

Syn wójta już nie jeździ do szkoły to już nie potrzebne są autobusy 😂😂😂😂

Kierowca
10 miesięcy temu

Gminy zapłacą autobusy pojadą
Za darmo MZK nie pojedzie.

Groszek
10 miesięcy temu

Strajkować

Xxx
10 miesięcy temu

Zatłoczone są autobusy MZK – to jest fakt. Sprawa finansowania to relacja MZK – organizator przewozów. Pozostaje jeszcze sprawa efektywności zarządzania przedsiębiorstwem które jest dofinansowane z pieniędzy publicznych.

Ostrowianka
10 miesięcy temu

Może podstawić dorożki takie jak w Zakopanym lub meleksy ,koń haruje do upadłego ,meleksy też dobra sprawa dzieci będą miały uciechę jak w kolejce która jeździ po Ostrowie ,jakby co z buta albo zrzutka na benzynę i koledzy pomogą. A jak o coś chodzi to chodzi o kasę tylko do czyjej kieszeni,😶

True
10 miesięcy temu

Wladza miasta daje pieniądze podatników na mzk. Tak wiec winnymi są Klimek i rezydent Kalisza. Tacy ekologiczni chca być elektrykami lidzi mamić a zmuszają do jazdy wlasnyn transportem. Moze zlikwidujcie kursy które jeżdżą puste?

444444
odpowiada  True
9 miesięcy temu

My w Kaliszu mamy się dobrze więc odwal się.

63
0
Napisz co o tym sądziszx