Zatłoczone autobusy to nie wina MZK – twierdzi urząd

Udostępnij
Tweet

Stanowczo nie zgadzamy się z zarzutami pod adresem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wiele osób obwinia ostrowską spółkę o brak reakcji w sprawie przepełnionych autobusów. Te pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Miasto Ostrów Wielkopolski jako organizator publicznego transportu zbiorowego, każdego roku ustala rozkład jazdy z okolicznymi gminami, które podpisały porozumienia międzygminne. Na ich podstawie świadczy usługi przewozowe:

Miasto Kalisz od stycznia 2023 roku wycofało się z realizacji wszystkich kursów linii 19E na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Kalisz;

Miasto Ostrów Wielkopolski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kierowanym prośbom pasażerów zwiększyło liczbę kursów linii „M” o dodatkowe 6 kursów w dni robocze szkolne oraz o 6 kursów w soboty;

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, pomimo prowadzonych rozmów nie zdecydowała się na zwiększenie liczby kursów na linii M, by zapewnić komfort podróżowania dla swoich mieszkańców. Ponadto zrezygnowała z usług MZK S.A., w ramach linii 20 i 21, które wydatnie wspomagały linię „M”

Gmina i Miasto Raszków od stycznia 2023 roku wycofała się z realizacji przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski wszystkich kursów w dni robocze po godz. 16.00 oraz w soboty;

od stycznia 2024 roku, na podstawie podjętej przez Gminę Dobrzyca oraz Gminę Sieroszewice decyzji, Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski zaprzestanie świadczenia usług komunikacyjnych na obszarze w/w gmin.

Jednocześnie podkreślamy, że jako organizator publicznego transportu zbiorowego jesteśmy w stanie świadczyć przewozy w dużo większym zakresie. Musi to jednak wynikać z decyzji oraz potrzeb władz danej gminy wraz z zabezpieczeniem finansowania świadczenia tych dodatkowych usług.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
M43
9 miesięcy temu

Jasne.
PiS też przecież nie jest winny ruinie prawnej, finansowej i gospodarczej kraju.

Olek
9 miesięcy temu

Jak wszystkie gminy zrezygnują, bo MZK szaleje z opłatami, to elektryki będą jeździć wokół komina po Ostrowie. A jak elektryki zaczną się psuć, to strach pomyśleć jakie ceny będą biletów.

urzeas
odpowiada  Olek
9 miesięcy temu

zaplaca mieszkancy ostrowa za te elektyki klimkowej.. beata pani juz podziekujemy za udzial w tym programie pt ostrow dno

Obywatel
9 miesięcy temu

Co pasażera obchodzi kto i komu za co płaci. Pasażer jest zainteresowany wyłącznie skorzystaniem z usług MZK a takowe są porażką w tym mieście.

Zosia Boska
9 miesięcy temu

Oczywiście, że to nie wina Miejskiego Zakładu Komunikacji S.A. To tylko wyłączna wina urzędu i jego decyzyjnych urzędników którzy propagują i promują zarazem komunikację miejską, a szczególnie autobusy elektryczne zasilane przecież z polskich elektrowni węglowych. Ulegając ich nieracjonalnej propagandzie pozostawiłam zatem samochód w garażu zdając się na komunikację miejską. Skończyło się to niestety pozostaniem na przystanku i totalną destrukcją planu dnia.
Następnym razem nie dam się nabrać na te frazesy.

klimekkoniec
odpowiada  Zosia Boska
9 miesięcy temu

klimek wie aby jak placic swoim przydupasom zastepcom kolezance od pieskow ktora dostala ciepla posadke ..ciekawe ile zarabia

Pasażerka linii 1
9 miesięcy temu

Za

Obywatel
9 miesięcy temu

Brak pokory ze strony MZ K , jak można być tak nieobiektywnym, sami niech sobie jadą tymi zatłoczonym autobusami. Skoro nie potrafią zarządzać to powinni z tamtąd zniknąć. Wiele lat bez postępu więc jak to ocenić. Brak dojazdów do pracy po mieście, brak przesiadek, albo jedzie pusty autobus albo przepełniony w szczycie godzinowym to co mało by powiedzieć że jest fatalnie?! Wiele już w tym mieście zniknęło przez słabo rządzących i braku zainteresowania włodarzy miasta to może niech i to zniknie najlepiej, będziemy pieszo chodzić bo i na taxi też nie ma co liczyć. Najlepiej dużo gadać nic nie robić, po co lepsze zmiany.

Krystian
odpowiada  Obywatel
9 miesięcy temu

Najlepiej jak nie będzie niczego???

Obiektywny
odpowiada  Obywatel
9 miesięcy temu

Gmina płaci za x kursów z Nowych Skalmierzyc do Ostrowa. Dołożony zostanie 1 kurs to kto ma za niego zapłacić? Miasto ? MZK ? To Gminy płacą za każdy kilometr, a skoro Nowe Skalmierzyce płacić nie chcą to dodatkowych autobusów nie ma. Proste

Nowe Skalmierzyce
odpowiada  Obiektywny
9 miesięcy temu

Bo burmistrz woli kasę na imprezy w gminie robić niż coś dla dzieci

Róża
odpowiada  Nowe Skalmierzyce
9 miesięcy temu

Albo na sygnalizację świetlną,tam gdzie nie jest potrzebna i tak naprawdę utrudnia ruch.

Obywatel
odpowiada  Obiektywny
9 miesięcy temu

Co proste? Brak rozwoju dla Ciebie to proste i zwyczajne? , co mnie obchodzi takie tłumaczenie.

Ostrowianka
odpowiada  Obiektywny
9 miesięcy temu

Skoro władze gminne są tak uparte to trzeba wsiąść na przetrzymanie i ominąć Nowe Skalmierzyce a ludzie dadzą do wiwatu za brak dojazdu .còż skoro to skoro tylko ..?

klimekkoniec
odpowiada  Obywatel
9 miesięcy temu

no a prezes to umie na spotkaniach w kaliszu tkobyle za pixcxxe lapac jurna

Jua
9 miesięcy temu

Czas już zmienić, tego prezesa, szkodzi wizerunkowi Pani Prezydent. MZK jest tak drogie, że ościenne gminy rezygnują. Nie mają tylu milionów, wolą je przeznaczyć na inne cele które im dadzą więcej blasku.

Lekarz rodzinny
odpowiada  Jua
9 miesięcy temu

Pani wypowiedź wymaga natychmiastowej konsultacji z psychiatrą a po wyleczeniu z kimś kto ma podstawową wiedzę politologiczną. Szybkiego powrotu do zdrowia życzę.

Beka
odpowiada  Jua
9 miesięcy temu

Czas zmienić Klimek a nie prezesam

Jua
odpowiada  Jua
9 miesięcy temu

Czytając posty pod artykułami napisałem tak aby sprawdzić czy pojawią się takie odpowiedzi od prostych ludzi którzy się nad sobą zachwycają. Nic się nie pomyliłem. Panią BK nie lubię i nigdy na nią nie głosowałem. W spółkach miejskich są osoby zaufane, które dobrze zarobią, a później przy wyborach oddadzą daninę na kampanię wyborczą.

Bolek
odpowiada  Jua
9 miesięcy temu

Lecz się psycholu jeden. Winni się tłumaczą.

Pytek
odpowiada  Jua
9 miesięcy temu

Była Pani (pan) na marszu równości w Kaliszu ?

Radca prawny
odpowiada  Jua
9 miesięcy temu

Prezesów wszelakich, nie wdając się w meandry prawne, zakulisowo i przy zielonym stoliczku powołuje i odwołuje w tej mieścinie prezydent miasta. Zatem o czym pani pixxxoli !

Mieszkaniec Gminy
9 miesięcy temu

Piękne czasy to były jak do wioski której mieszkam jeździł autobus do północy w dni robocze a w weekendy do 19 a teraz…. Ostatni kurs po 17 a o sobocie i niedzieli to zapomnij że coś jedzie…. Ni długo to MZK będzie jeździć tylko po Ostrowie.

Tofik
odpowiada  Mieszkaniec Gminy
9 miesięcy temu

Jak wieś nie płaci a co drugi Mercedes 😀o lambo nie wspomne 😀😀a krowa nie ma co ….po za widać wieczorem 😀😀

Mieszkaniec wioski Smerfów
9 miesięcy temu

Jasne, ludzie winni,po co jeżdżą… Nasi włodarze mają już taki tupet że śmieją się ludziom w oczy. Czas na zmiany!!!

Ostrowianka
odpowiada  Mieszkaniec wioski Smerfów
9 miesięcy temu

Włodarze mają blask na dożynkach zakrapianych .

Viki
9 miesięcy temu

Vinatuska – taki klimat!

63
0
Napisz co o tym sądziszx