Zatłoczone autobusy to nie wina MZK – twierdzi urząd

Udostępnij
Tweet

Stanowczo nie zgadzamy się z zarzutami pod adresem Miejskiego Zakładu Komunikacji. Wiele osób obwinia ostrowską spółkę o brak reakcji w sprawie przepełnionych autobusów. Te pojawiły się wraz z początkiem nowego roku szkolnego.

Miasto Ostrów Wielkopolski jako organizator publicznego transportu zbiorowego, każdego roku ustala rozkład jazdy z okolicznymi gminami, które podpisały porozumienia międzygminne. Na ich podstawie świadczy usługi przewozowe:

Miasto Kalisz od stycznia 2023 roku wycofało się z realizacji wszystkich kursów linii 19E na trasie Kalisz – Ostrów Wielkopolski – Kalisz;

Miasto Ostrów Wielkopolski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i kierowanym prośbom pasażerów zwiększyło liczbę kursów linii „M” o dodatkowe 6 kursów w dni robocze szkolne oraz o 6 kursów w soboty;

Gmina i Miasto Nowe Skalmierzyce, pomimo prowadzonych rozmów nie zdecydowała się na zwiększenie liczby kursów na linii M, by zapewnić komfort podróżowania dla swoich mieszkańców. Ponadto zrezygnowała z usług MZK S.A., w ramach linii 20 i 21, które wydatnie wspomagały linię „M”

Gmina i Miasto Raszków od stycznia 2023 roku wycofała się z realizacji przez Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski wszystkich kursów w dni robocze po godz. 16.00 oraz w soboty;

od stycznia 2024 roku, na podstawie podjętej przez Gminę Dobrzyca oraz Gminę Sieroszewice decyzji, Miejski Zakład Komunikacji S.A. w Ostrowie Wielkopolski zaprzestanie świadczenia usług komunikacyjnych na obszarze w/w gmin.

Jednocześnie podkreślamy, że jako organizator publicznego transportu zbiorowego jesteśmy w stanie świadczyć przewozy w dużo większym zakresie. Musi to jednak wynikać z decyzji oraz potrzeb władz danej gminy wraz z zabezpieczeniem finansowania świadczenia tych dodatkowych usług.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

63 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emeryt 2
2 miesięcy temu

Aż przykro czytać…. kursów powinno być więcej, ….trochę szacunku dla dojeżdżających….

bc
odpowiada  Emeryt 2
2 miesięcy temu

A potem zdziwieni, że ludzie przesiadają się do samochodów. Szefa to g… obchodzi, że pracownik został na przystanku.

Obywatel gm. Raszków
2 miesięcy temu

Gmina Raszków wycofała kursy MZK po 16 i w soboty, ale w to miejsce zorganizowała innego tańszego przewoźnika i za to jestem im wdzięczny, że nie uziemili mieszkańców i można spokojnie dojechać w tych samych godzinach, co kursowało MZK.

Pinio
2 miesięcy temu

Pewnie pasażerów za dużo? Taka przypadłość.

Szok
2 miesięcy temu

To już nawet do Gminy Sieroszewice nic nie pojedzie coraz mniejszy zakres tras ma MZK

Aba
odpowiada  Szok
2 miesięcy temu

Organizacją kursów zajmują się samorządy, a MZK to tylko przewoźnik

Szok
odpowiada  Aba
2 miesięcy temu

To widocznie coraz więcej rzadaMZK że gminy rezygnują Raszków, Odolanów,N Skalmierzyce,Sieroszewice kiedyś do gminy Sosnie nawet były kursy niema chęci współpracy

ja
2 miesięcy temu

C*uje muje dzikie węże, pewnie jak przestaną jeździć do Sieroszewic i powstanie luka w którą można wstawić nowy kurs to w Ostrowie po mieście nawet jednego kursu więcej nie będzie. Patrzcie Konin czy Gniezno co ile kursują tam niektóre linie, a jak wygląda to u nas, parodia

Krystian
odpowiada  ja
2 miesięcy temu

Tylko, że Konin i Gniezno chociaż takiej samej wielkości jak Ostrów, ale to prężne gospodarczo, kulturalnie i edukacyjnie miasta ze szkolnictwem wyższym. A Ostrów? Dziadzieje coraz bardziej, z roku na rok.

Ppp
odpowiada  Krystian
2 miesięcy temu

Ważne że są markety

444444
odpowiada  ja
2 miesięcy temu

Nie porównuj Konina czy Gniezna do Ostrowa. U nas to nic nie ma, możemy się równać z Przygodzicami. Ani teatru, ani uczelni, ani żadnych ważniejszych rzeczy

Lech
2 miesięcy temu

O ileż lepiej by się żyło włodarzom gmin gdyby nie ci cholerni mieszkańcy…

Ggg
2 miesięcy temu

A po co piszecie o dobrzycy sieroszewicach albo raszkowie jak m-ka ich nie dotyczy . Beata ta ostatia kadencja juz od nast epnej sie rozstaniemy

Lobbysta na rzecz mieszkańców
2 miesięcy temu

W Wiedniu na ten przykład, poza spalarnią w centrum miasta, mają komunikację miejską, przystosowaną do potrzeb mieszkańców. Tam nowy rok szkolny nikogo nie zaskakuje.
Może zatem lobbysta spalarni śmieci zabierze następnym razem delegacje „ekspertów” z UM do Wiednia i pokaże im jak funkcjonują służby miejskie, w tym transport publiczny, w europejskim mieście. Wtedy, zamiast obrażać się na ludzi, że chcą korzystać z komunikacji miejskiej, może dojdą do wniosku, że przed spalarnią śmieci w centrum miasta za 150 000 000,00 złotych, warto zrobić i poprawić jeszcze wszystko inne w mieście.

Wiedeń to, Wiedeń tamto, Europa, nowoczesność, a my żyjemy w mieście rodem z Konopielki. I jeszcze nie można nic powiedzieć, bo się Pani BK nadyma i skarci nas za krytykę, jak na przykład miało to miejsce w przypadku elitarnego konkursu z finałem na Malcie.

szkoda gadać

Ambroży wajche przełoży
odpowiada  Lobbysta na rzecz mieszkańców
2 miesięcy temu

A kto tak naprawdę lobbuje za tą pierd…ną spalarnią w centrum miasta, bo chciałbym to wiedzieć?

Heheszek
2 miesięcy temu

To oczywiste. W tym mieście urzędnicy odpowiadają wyłącznie za sukcesy związane z wydawaniem kasy na prywatny sport, na spalarnie śmieci w centrum miasta rodem z Wiednia, za szcalbie solankową w parku, etc. Za wszystko zło odpowiadają mieszkańcy, którzy w sposób niedający się przewidzieć korzystają z usług, które sami współfinansują. Za mało pieniędzy mieszkańcy dają na MZK, więc niech nie mają pretensji.

Proboszcz okolicznej parafi
odpowiada  Heheszek
2 miesięcy temu

Amen.

hihihi
2 miesięcy temu

spoko PIS po wyborach przywróci wszystkie kursy

Nick
odpowiada  hihihi
2 miesięcy temu

Ale PiS już jest 8lat

True
odpowiada  Nick
2 miesięcy temu

W Ostrowie masz komunistyczną lewice SLD

gość n
odpowiada  Nick
2 miesięcy temu

nie zrozumiałeś ironii

babcia
odpowiada  hihihi
2 miesięcy temu

PIS obiecał, że do każdej wioski dojedzie autobus. Nici z obiecanek.

Ostrowianka
odpowiada  babcia
2 miesięcy temu

Obiecanki cacanki i tak wygląda kiełbasa wyborcza .

Ppp
odpowiada  hihihi
2 miesięcy temu

Tak jak autobus w każdej gminie słynna obietnica niestety tylko obietnica

63
0
Napisz co o tym sądziszx