Gonili kozy. Strażacy i policja w akcji (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

4 zbłąkane kozy od kilkunastu godzin stwarzają zagrożenie w rejonie węzła wschód łączącego obwodnicę Ostrowa Wielkopolskiego z drogą krajową numer 25 (Ostrów – Kalisz).

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło w nocy, ale z uwagi na ciemność i szybkie przemieszczanie się zwierząt nie potwierdzono kóz na drodze.

Druga informacja pojawiła się w niedzielę przed godziną 8 rano. Pracownik GDDKiA patrolują drogę zauważył wystające głowy zwierząt. Zwierzęta przemieszczały się i wchodziły na drogę, którą auta mogą pędzić nawet 120 km/h.

Jeden patrol drogówki i strażaków z Ostrowa podjął się próby przegonienia zwierząt z drogi. Kózki zbiegły z węzła i weszły na pole. Po chwili jednak wykiwały wszystkich i przeszły przez drogę na stronę północną (kierunek Karski/Grunwaldzka). Tam z uwagi na rozległość zboża i brak kontaktu wzrokowego odstąpiono od próby ich złapania. W drugiej fazie akcji dołączyli strażacy z pobliskiego Czekanowa.

Trwa próba ustalenia właściciela zwierząt.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Wiadomo co wyrzucił przez okno podczas pościgu
Subskrybuj
Powiadom o
32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
11 miesięcy temu

To chyba jakaś koza nostra jest. 😉

Patriota
11 miesięcy temu

A nie mogli zamiast kóz pogonić tych niudacznikow pasterzy kóz matolka i marlenli..Pogonią ich chętnie i bardzo gorliwie gdy PO wraz opozycja przejmie władze.

32
0
Napisz co o tym sądziszx