Szczury na terenie przedszkola!

Skontaktował się z nami pan Paweł, który prosi o pomoc z powodu problemu szczurów w jednym z przedszkoli na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. I faktycznie przy przedszkolu nr 8 „Hałabała” przy alei Słowackiego zauważono szczury.

Sprawa była zgłaszana dyrekcji, ale ta stwierdziła, że teraz nic nie zrobi, a dopiero gdy przedszkole zostanie zamknięte. Otwory po szczurach widać na całej długości płotu od strony bloku przy Słowackiego 6 jak i na samym placu zabaw. Dzieci codziennie bawią się na placu i dyrekcja nic z tym nie robi tak samo spółdzielnia mieszkaniowa do której należy blok przy Słowackiego 6. Problem ze szczurami był w tej okolicy już wcześniej na boisku koło przedszkola ale nie rozwiązano go dokładnie i teraz szczury przeniosły się na teren przedszkola.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Skradli elektroodpady, ale nagrał ich monitoring
Subskrybuj
Powiadom o

39 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabcia
8 miesięcy temu

szczur tez zwierze chce zyc

ag
8 miesięcy temu

kiesyś jadło sie warzywa prosto z zmiemi reką obtarte,teraz te dzieci chorowite dmuchają chuchają,piórka na wietrze, wincyj szczepionek

babcia
8 miesięcy temu

I jak tu dziecko posłać do przedszkola

ag
odpowiada  babcia
8 miesięcy temu

schowaj do piwnicy,szczura nie widziałaś

Zyta
8 miesięcy temu

Dyrektor do odwołania….

Przedsiębiorca
8 miesięcy temu

Szczurów w naturze nie należy się obawiać. Natomiast szczury Pisowskie należy za wszelką cenę pogonić za koło polarne. Tam mróz zrobi z nimi porządek.

Jozef
odpowiada  Przedsiębiorca
8 miesięcy temu

Nikomu nie nalezy potepiac , bo ta zemsta moze sie odwrocic przeciwko tobie .

...
8 miesięcy temu

Z browaru uciekły

do Ludu antyWsiowego
8 miesięcy temu

U mnie na Wsi szczura widziałem ostatnio z 12 lat temu.  Ale za to wiewiórka wczoraj sobie biegała po drzewach i zając na polu się zjawił.

Mieszkaniec wioski Smerfów
8 miesięcy temu

I to jest właśnie to „przyjazne miasto” dostające nagrody na Malcie. Śmiech na sali… PKS,browar,ZNTK,winiarnia, rzeźnia w gruzach. A pani prezydent nie widzi problemu i trzaska foty tu i tam, śmiejąc się ludziom w twarz. To miasto upada,czy ludzie mają oczy?

hmm
odpowiada  Mieszkaniec wioski Smerfów
8 miesięcy temu

ale zntk upadło za czasów innych rządów.. Obecnej Pani prezydent nie było wtedy u władzy. Masz chyba za mocno wyprany mózg politycznie !

Mieszkaniec wioski Smerfów
odpowiada  hmm
8 miesięcy temu

Wyprany mózg? Ok,z ZNTK masz rację. Kontynuuję: Blok przy Klasztornej – rok temu wreczanie kluczy i masa fotek, dzisiaj – głowa w piasek. Prezes Grosika,pan T. znika jak kamfora,leczy się psychiatrycznie i wyprowadza 9 milionów złotych sprzedając panu K. od dyskotek Grosik na ul.Wroclawskiej (pralnia pieniędzy)- o wszystkim cisza. Tutaj potrzeba wizyty CBŚ.Takie są fakty a z faktami się nie dyskutuje.

hmm
odpowiada  Mieszkaniec wioski Smerfów
8 miesięcy temu

Teraz piszesz o jakiś wałkach.. ale przecież wały były zawsze , bez względu kto był u władzy ! Tak to już jest w polityce.. Kto wykupił ziemię za grosze od rolników a później powstała tam galeria ? Można by wymieniać

ja
odpowiada  Mieszkaniec wioski Smerfów
8 miesięcy temu

Ale właśnie walnęła foty w schronisku dla zwierząt, do którego z wiceKostką zawiozła dużo karmy. Gdyby ktoś myślał, że kupili za swoje, to oczywiście nie. Forsa publiczna, ale fotka prywatna. wybory się zbliżają.

Dociekliwy
8 miesięcy temu

Panuje potoczne przekonanie, że szczury mają podły charakter i są wyjątkowo agresywne. Często przedstawiane są jako kreatury, które mogą stanowić niebezpieczeństwo dla zwierząt domowych, a nawet dzieci w przedszkolach. Szczury wcale nie są na bakier z higieną. A na pewno nie bardziej niż inne zwierzęta, w tym te całkowicie udomowione jak psy lub koty. Szczury pielęgnują swoje ciała nawet kilka razy dziennie. W dużej mierze postrzeganie ich jako „brudasów” wiąże się z niegrzeszącymi czystością miejscami, w których bywają (np. miejskie przedszkola) niejako z konieczności (muszą w końcu coś w końcu jeść). Ba, są całkiem wybredne – na początku konsumpcji oddzielają od reszty te części posiłku, których nie lubią jako i dzieci które tam przebywają. Rzadko bywają agresywne. Jak wszystkie inne stworzenia bronią się, kiedy zostaną sprowokowane. 
Szczury są bardzo empatycznymi stworzeniami. Zdecydowana większość szczurów pomaga innym szczurom będącym w nagłej potrzebie. Szczury są również zwierzętami wysoce towarzyskimi. Przywiązują się do siebie nawzajem i łatwo nawiązują więź ze swoimi ludzkimi opiekunami. Do tego stopnia, że jeśli zostaną wydalone z miejsc bytowania, porzucone albo oddane w łapy miejskich urzędasów na czele z (…), mogą zdechnąć z tęsknoty za normalnym życiem.

ag
odpowiada  Dociekliwy
8 miesięcy temu

murem za szczurami, urzędasów jest za dużó

39
0
Napisz co o tym sądziszx