Remontując most odkryli coś niesamowitego

Udostępnij
Tweet

Do intrygującego odkrycia doszło podczas realizowanych prac remontowych mostu w Odolanowie. Początkowo jedna z plotek mówiła o ludzkich kościach, jednak tej historii nie udało się potwierdzić. Wiemy, że po wykonaniu wykopów odkryto starą drogę wykonaną z drewnianych bali. Prowadziła ona do odolanowskiego grodu. 

Od kilku dni prowadzone są prace remontowe mostu. Podczas prac związanych z nowym podłączeniem wody odkryto drewniane bele.

Jak informuje Marcin Szorski z grupy „Odolanów” archeolog oprócz drogi znalazł do tej pory XVIII wieczną ceramikę i stare skóry.

Podczas remontu wytyczono objazdy, na których doszło już do kilku niegroźnych kolizji z udziałem aut ciężarowych. Mieszkańcy narzekają na nierespektowanie przez kierowców znaków i niszczenie nawierzchni lokalnych dróg.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Odolanowianin
1 rok temu

Trzeba kompletnie być pozbawionym wyobraźni robić dwa remonty w jednym czasie, gdyby był remont tylko mostu to nikt by nie jeździł po wale na Baryczy. Po remoncie mostu mogła zacząć robić nasza słynna komunalka na Kaliskiej a objazdy byłyby na ul Sójki i Ludomiry Namysł. Proponuję trochę myśleć nasza władzo Odolanowska a nie tylko gdzie by tu jeszcze w polach na wioskach drogę robić. Od wczoraj się nie dowiedzieliście że takie remonty nas czekają dlaczego nie przygotowaliście odpowiednio dróg. Tak nawiasem mówiąc kilka lat temu w rowie leżał materiał na most łączący ul Poniatowskiego z ul L Namysł dzisiaj taki most uratował by was od tej komprmitacji.

Gucio
odpowiada  Odolanowianin
1 rok temu

Racja możliwe jest połączenie mostem ul L Namysl i ul Poniatowskiego chodzi o odcinek kilkudziesięciu metrów drogi i most ale to są tereny gminy Odolanów więc budowa mostu ze środków gminy może jakieś dofinansowanie ze skarbu państwa ale widać że pływalnia co generuje koszty jest ważniejsza niz realna pomoc i pożyteczne rozwiązanie dla całego miasta

kit
1 rok temu

Fascynujące 😏

Adam
1 rok temu

Może policja by ruszyła dupsko i przyjrzała się po okolicznych wioskach gdzie są bardzo waskiecdrogi a te debile w ciężarowych nie interesuje w szczególności osły z logo na naczepach dino . Przez bonikow to jak by na autostradziecdebil z mana . Tak wy wielcy kierowcy thyrów . Cymbale jeden z drugim skoro jest droga wąska zachować rozsądek i ograniczyć prędkość . Zwolnij nie jesteś chamie sam na drodze .

25
0
Napisz co o tym sądziszx