Północna Rama Komunikacyjna – rusza II etap

Udostępnij
Tweet

Budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej wchodzi w decydującą fazę. Rozpoczęło się układanie pierwszych warstw z asfaltobetonu. Droga od ulicy Torowej do Grunwaldzkiej na czas prac została zamknięta. To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście na przestrzeni ostatnich lat. Dzięki niej znacznie poprawi się płynność ruchu w mieście oraz bezpieczeństwo. Budowa kosztować będzie w sumie ponad 18 milionów złotych.

Zaawansowanie robót osiągnęło półmetek. Prace przygotowawcze, a więc między innymi: korytowanie, wymiana gruntu pod budowę drogi czy budowa kanalizacji deszczowej trwały od lipca ubiegłego roku. Nic dziwnego. Wachlarz prac jest bardzo szeroki, inwestycja jest wielobranżowa, między innymi zmieniano lokalizację stacji transformatorowej.

– Północna Rama Komunikacyjna to bardzo duże zadanie o znaczeniu strategicznym dla naszego miasta. Ogromnie się cieszę, że ta jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w mieście, gotowa będzie jeszcze w tym roku. Inwestycja upłynni ruch w Ostrowie Wielkopolskim, szczególnie na ulicy Limanowskiego oraz wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na Osiedlu Wenecja – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Od kilku dni trwa układanie pierwszych warstw z asfaltobetonu. Dopiero potem będzie można układać warstwy ścieralne. Na czas prac droga jest zamknięta, a kierowcy muszą liczyć się z chwilowymi utrudnieniami.

– Dopiero teraz warunki atmosferyczne pozwoliły na rozpoczęcie prac związanych z układaniem mas bitumicznych. Warstwa ścieralna układana będzie pod koniec inwestycji – tłumaczy Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim

Prace trwają na odcinku o długości 1,6 kilometra. W ramach inwestycji wybudowany zostanie nowy odcinek, który będzie miał długość ponad 600 metrów. Biegnie od skrzyżowania z ulicą Grunwaldzką do ulicy Torowej. Przebudowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Torowa. Efektem inwestycji będą nowe chodniki, ścieżki rowerowe oraz ciągi pieszo rowerowe, nowe oświetlenie drogowe, przebudowa istniejących i budowa nowych zjazdów, odwodnienie dróg, a także budowa i rozbudowa 8 skrzyżowań z ulicami Grunwaldzką, Mazurską, Czesława Niemena, Daleką, Krótką, Skrytą, Północną, Limanowskiego.

CZYTAJ  Zderzenie busa i osobówki o świcie

– Rozpoczynamy budowę ronda na ulicy Limanowskiego, która potrwa około dwóch miesięcy. Na finiszu układanie jest chodników z kostki brukowej. Lada moment ruszą pracę związane z układaniem ścieżki rowerowej – dodaje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

W 2020 roku miasto oddało mieszkańcom pierwszą część tej inwestycji, która kosztowała 4,5 miliona złotych.

– Wówczas pracę objęły rozbudowę skrzyżowania przy Galerii Ostrovia, w ciągu Alei Słowackiego do ulicy Grunwaldzkiej. Ta część Ramy została oddana do użytku w 2020 roku. Jej drugi etap, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zakończymy w październiku 2023 roku – mówi Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Budowa II etapu Północnej Ramy Komunikacyjnej kosztować będzie w sumie ponad 18 milionów złotych. Na jej realizację Miasto pozyskało ponad 14 mln złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Fredie
1 rok temu

Rama to będzie jak będzie ulica łącząca Poznańska z osiedlem Wenecja żeby nie przejeżdżać pod mostem Krotoszyńskim

Alexander
1 rok temu

Golaski, golaski.

Krystian
1 rok temu

Droga od Kaliskiej do Grunwaldzkiej ma 8 metrów szerokości, a potem tylko 6 niczym na drodze osiedlowej. Toż niezły standard tej ,,ramy” Klimek nam funduje.

Tekla
1 rok temu

Działki wyburzyć i.robic drogę. Bez transportu nie ma nic. Drogi to.pofstaeq

Miejscowy
1 rok temu

Jak na razie to jest to droga donikąd jeśli ktoś będzie chciał do Limanowskiego to skręci w Grunwaldzką jak do tej pory a nie będzie nadkładał kilometry by wyjechać praktycznie w tym samym miejscu jak to jest teraz, jeśli będzie przejazd do Poznańskiej to będzie fajna droga a tak kiełbaska wyborcza.

Swoj
odpowiada  Miejscowy
1 rok temu

Ale tego że powstało tam nowe osiedle do którego w zasadzie prowadzi tylko jedna droga dojazdowa tego już nie zauważyłeś

kierowca
odpowiada  Swoj
1 rok temu

bzdury piszesz „jedna droga „?

vv
odpowiada  Miejscowy
1 rok temu

nie od razu Kraków zbudowano. To, że teraz nie nie będzie dojazdu do Poznańskiej, nie oznacza, że nie będzie nigdy. Wiele dróg buduje się etapami

becks'a
1 rok temu

I to wszystko? Ktos dzis wie co dalej z działkowcami? Wiadukt kolejowy to pewno wydatek parudziesięciu milionów. Basenowa rozważa w ogóle cokolwiek?

ANNA
1 rok temu

POTRZEBNE JEST POŁĄCZENIE OD POZNAŃSKIEJ DO LIMANOWSKIEGO !!!!!!!!!!!!!

24
0
Napisz co o tym sądziszx