Będzie nowocześnie dla psów i kotów

Zaglądamy do ostrowskiego schroniska i sprawdzamy postępy prac. Na jakim etapie jest modernizacja i rozbudowa Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim?

– Demontujemy dach ostrowskiego schroniska, by dobudować tu piętro! Dzięki temu budynek zyska nowe pomieszczenia. Modernizacja i rozbudowa budynku Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim trwa. Powstaje tu najnowocześniejszy obiekt dla czworonogów – psiaków, ale i kociaków – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na miejscu została już wykonana instalacja podposadzkowa i posadzka betonowa w dobudowywanej części, murowane są nowe ściany. Rozpoczęto też wykonywanie drenażu wokół budynku.

Zakres prac jest bardzo szeroki. Dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, której teraz bardzo brakuje, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

Będą tu dwie strefy: parter będzie strefą dedykowaną psom i kotom, bo przy tej inwestycji powstanie, tak długo oczekiwana, kociarnia.

Całkowicie zmodernizowany i wyposażony w nowy sprzęt zostanie szpitalik, schronisko zostanie docieplone, zamontujemy panele fotowoltaiczne, a budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. W ramach inwestycji zostaną wymienione wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjne i energetyczne. Na nowo zagospodarujemy plac i wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, powstanie parking, którego dzisiaj nie ma i drogi.

Projekt nowego schroniska był szeroko konsultowany ze wszystkimi ostrowskimi środowiskami prozwierzęcymi. Po zakończeniu inwestycji – na początku 2024 roku – w schronisku schronienie będzie mogło znaleźć nawet 400 zwierząt.

Schronisko działa na mocy międzygminnego porozumienia. Oprócz Miasta Ostrów Wielkopolski współfinansują je gminy: Nowe Skalmierzyce, Odolanów, Raszków, Gmina Ostrów Wielkopolski, Sośnie oraz Przygodzice.

CZYTAJ  Mocno pobity przy ostrowskim klubie

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
D.
9 dni temu

miło sie to czyta 🙂

smutasek
12 dni temu

To woła o pomstę do nieba…powinny mieć pieski budy,schronienie,jedzenie itd…ale żeby budować mieszkania ..pozostawiam bez komentarza.

mieszkaniec Ostrowa
12 dni temu

A gdzie PIP? ludzie na wysokości pracują bez zabezpieczenia, przewody na ziemi leżą, strefa pracy dźwigu nie wygrodzona a bajzel na budowie straszny! Tego mikt nie widzi? Pod przyjazd dziennikarza kaski i kamizelki pozakładali…szkoda słów

mateusz
12 dni temu

kobiet samotne z dziecmi niemajom gdzie mieszka a oni budujom bude do psa pousypiac problemu nie bedzie

Majki
odpowiada  mateusz
11 dni temu

Sam się uśpij analfabeto, bo kłujesz w oczy sobą i swoim pisaniem. Pewnie typ z typowego „Dej, dej, dej”

historyk
12 dni temu

Ale jesteście zacofani!!!Od razu schroniska dla koni tez trzeba robić bo unia uchwala właśnie konie pod ochroną.Człowiek zostanie tylko nadal psem i koniem bo jest głupi!!!!@

Kazimierz
13 dni temu

Może by tak schron dla ludzi pobudować bo Putin bombki szykuje, a tu luksusy dla kotków

Trobek
13 dni temu

Dla bociana? a tak daleko jechać weterynarza

Ostatnio edytowany 13 dni temu by Trobek
Osw
13 dni temu

Powinny być boksy w budynku a nie na dworze.
A jak są na dworze to powinno być zrobione aby warunki atmosferyczne i szczury itd nie przeszkadzały w funkcjonowaniu zwierzaków

Iga
13 dni temu

To jest chore

D.
odpowiada  Iga
9 dni temu

Rozwiń myśl.

Urzędnik Miejski
13 dni temu

To za remontują to dobrze kiedyś w latach 90 tych byłem na kontakcie w Czechach tam zatrudniali z Wietnamu do pracy to psów bezpańskich nie było widać morał taki mi oo

15
0
Napisz co o tym sądziszx