Gmina zbiera pieniądze po pożarze domu

Udostępnij
Tweet

Kilka dni temu opisaliśmy pożar domu w Janisławicach. Dziś włodarze gminy Sośnie założyły zbiórkę pieniędzy, która ma pomóc poszkodowanym w powrocie do normalności.

Tragedia może dotknąć każdego!!!

Szanowni Państwo, zwracamy się z serdeczną prośbą – do wszystkich ludzi dobrej woli – o wsparcie finansowe dla rodziny z Janisławic, mieszkańców naszej Gminy Sośnie, którzy w wyniku pożaru w dniu 11 lutego 2023 r. stracili dom i dorobek swojego życia: dokumenty, rzeczy osobiste, rodzinne pamiątki.

Ogień pojawił się w garażu i błyskawicznie objął wnętrze całego budynku. Spokojne rodzinne popołudnie przerodziło się w straszliwą tragedię. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Na miejscu błyskawicznie zjawiły się jednostki OSP oraz PSP, dzięki czemu pożar udało się opanować i ugasić. Niestety w wyniku pożaru budynek został zniszczony. Pomimo tak ogromnych zniszczeń budynek można uratować.

Niezbędna jest pomoc finansowa na odbudowanie spalonego domu. Całkowity koszt odbudowy to zapewne setki tysięcy zł. Rodzina ma gdzie mieszkać i jesteśmy przekonani, że poradzi sobie z czasem z tą trudną sytuacją.

Dzisiaj wszyscy solidaryzujemy się z rodziną i chcemy pomóc, chcemy dać możliwość wszystkim ludziom dobrej woli aby również mieli szansę wsparcia bo już nie raz udowodniliśmy, że jesteśmy ludźmi o wielkim sercu.

Dlatego zwracamy się do Państwa, ludzi dobrej woli o POMOC! Nieraz mogliśmy się przekonać, że można na Was liczyć w chwilach trudnych. Już teraz dziękujemy za wyrazy wsparcia, dziękujemy wszystkim, którzy natychmiast ruszyli z pomocą.

Prosimy również o udostępnianie zbiórki w mediach społecznościowych – im większy będzie zasięg, tym szybciej uda nam się uzbierać kwotę, która pozwoli w tych pierwszych momentach wesprzeć rodzinę.

Całość zebranej kwoty przekażemy na pomoc dla poszkodowanej rodziny.

Organizator zbiórki: Gmina Sośnie

https://zrzutka.pl/4ga95n

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Prezydent Duda będzie w regionie
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joanna
1 rok temu

A ja śmiem poruszyć stwierdzenie , że przez ludzi przechodzi zazdrość, zawiść, ale nie tak do końca z powodu pieniędzy (Właśnie dlatego jeszcze bardziej współczuję ), lecz dlatego , że Ci pokrzywdzeni ludzi mimo młodego wieku mają wokół siebie tyle dobrych serc , z pewnością cudowna rodzinę i przyjaciół , którzy bez wachania chcą i niosą pomoc … A Wy ?? Dokładacie zmartwień tylko takiego , iż gdyby was spotkało coś podobnego pewnie nie znalazło by się tyle ludzi dobrej woli co w tym przypadku. Życzę rodzinie szybkiego odbudowania domu i zdrowia. Nie przejmujcie się takimi komentarzami jak co nie które poniżej.

Gość
1 rok temu

Co za naród !!!
Żal mi tych , którzy piszą takie bzdury , że tylko garaż , że też chcą kasę …. Mało wiecie o tym co się dzieje ,gdy gasi się pożar hektolitrami wody !!! Wszystko trzeba zrobić od podstaw … A każdy wie ile teraz wszystko kosztuje … Ubezpieczalnie bronią się rękami i nogami , aby na to wszystko wypłacić pieniądze … Dzieci chcą wrócić do swojego normalnego życia , a Wy co ??? Dokładacie ludziom tylko zmartwień takimi komentarzami ….

Dominik
1 rok temu

Bo ciężko jest płacić ubezpieczenie. Łatwiej zrobić zbiórkę później. Nie żal mi takich

Gość
odpowiada  Dominik
1 rok temu

Za to mi żal Ciebie …

Jagoda
odpowiada  Dominik
1 rok temu

A co jeśli ubezpieczenie było opłacone?

proste
odpowiada  Jagoda
1 rok temu

Jak było opłacone to pokryje koszty remontu

Klaudia
odpowiada  proste
1 rok temu

Z pewnością! Chyba nie wiesz w jakim kraju żyjemy..

oPIS
1 rok temu

Działa program willa plus zgłosić się do Przemysława Czarka

nm
odpowiada  oPIS
1 rok temu

działa tez program myśl platfusie to nie boli, zgłoś do leszczyny izabeli

Sum
1 rok temu

A gdzie politycy którzy tak hojnie obdarowują swoich? Dziadostwo i dziaderstwo tylko gadać potrafi nic więcej jak ja tej hołoty nie cierpię

Szok!!!
1 rok temu

Jak ten głupkowaty Elektryk położył kable że się garaż zapalił?! Za jaja gnoja i powiesić na czubku latarni! 🤬😡

Mieszkaniec Sośni
1 rok temu

Widziałem jak z tym domem sprawy się mają to ładnie że gmina organizuje zbiórkę ale w tym przypadku czy ktoś coś wplaci nie wiem

Krysik
1 rok temu

Ja też poproszę o zbiórkę, chociaż na mieszkanie o domu nawet nie marzę.
P.S. budowy i domy się ubezpiecza !

Klaudia
odpowiada  Krysik
1 rok temu

Można sobie utworzyć na stronie zrzutka.pl
Śmiało!

Wredna Gocha
1 rok temu

W pierwszej chwili zrozumiałam że Ci biedni ludzie zostali tak jak uciekli z pożaru ale że zdjęć widać że tylko garaż i dach nad nim się spalił reszta domu stoi nietknieta proszę nie dramatyzowac może bardziej potrzeba fizycznej pomocy niż pieniędzy bo pewnie jakieś ubezpieczenie mieli na dom wykupione ludzie gorsze pożary mają kiedy to faktycznie nic z domu nie zostaje tylko gruzy i popioły

Julia
odpowiada  Wredna Gocha
1 rok temu

Otóż droga Pani, ten nowo wykończony dom, oprócz częściowego spalenia został dodatkowo całkowicie zalany, ponieważ tego dnia wiał silny wiatr i ogień się szybko rozprzestrzeniał. Nie nadaje się on do użytku, mimo że na zdjęciach tego nie widać. Młode małżeństwo, które tyle co skończyło budowę tak naprawdę straciło dach nad głową.
Jeśli nie zna Pani sytuacji to proszę się nie wypowiadać. Nie chce Pani- proszę nie wpłacać. Nikt nie zmusza.

Aleksandra
odpowiada  Julia
1 rok temu

Już większość wie że nie mieli ubezpieczone.A skąd ta pewność . Jeżeli nie mam ochoty na zrzutkę to nie daje i nie komentuje. Jeżeli się ktoś nie budował to nie ma zielonego pojęcia ile ich to kosztowało i kosztuje.Mlode małżeństwo z dwójką dzieci zostalo z niczym.

Nata
odpowiada  Julia
1 rok temu

A młode małżeństwo i już dom wybudowali pięknie ……..

Klaudia
odpowiada  Nata
1 rok temu

Ciężko pracowali to wybudowali!
Polecam iść do pracy a nie pisać idiotyczne komentarze

Klaudia
odpowiada  Wredna Gocha
1 rok temu

Widzę, że dobrze Pani zna sytuację!
Proszę sobie zatem ten dom teraz wynająć i tam zamieszkać 🙂

wkurzony
odpowiada  Klaudia
1 rok temu

to sobie wynajmij dach nienaruszony a budynek osuszysz jak zalany

Klaudia
odpowiada  wkurzony
1 rok temu

komentarz na poziomie 😉

wkurzony
odpowiada  Klaudia
1 rok temu

no a twój komentarz na jakim poziomie zerowym

Jagoda
odpowiada  wkurzony
1 rok temu

Człowieku weź się za robotę porządną

wkurzony
odpowiada  Jagoda
1 rok temu

ty też się zajmij czymś pożytecznym a nie wypisujesz bzdury

Jagoda
odpowiada  wkurzony
1 rok temu

Nie wiesz jak sytuacja wygląda to nie komentuj

Bonifacy
odpowiada  Wredna Gocha
1 rok temu

Cały środek domu jest zniszczony wszystko się spaliło okopciło zostało zalane wodą biedni ludzie stracili wszystko a wy teraz wielcy fachowcy będziecie oceniać i mądrościami sypać! Każdego z nas mogło spotkać taka tragedia więc zanim coś napiszesz pomyśl jak masz czym.

Www
odpowiada  Wredna Gocha
1 rok temu

Odszkodowania może nie być ani grosza wiele firm ubezpieczeniowych żąda co rok raportów od uprawnionych elektryków co z instalacją w domu brak raportu brak odszkodowania

smutasek
odpowiada  Www
1 rok temu

Ale jak firmy ubezpieczają to o raporty nie pytają…a jak coś się stanie to raporty chcą…

Marian
odpowiada  Www
1 rok temu

Audyt energetyczny co 5 lat i nie jest to wymysl firm ubepieczonowych tylko wymóg prawa budowlanego

Gość
odpowiada  Wredna Gocha
1 rok temu

Ostrów24 nie jest doinformowany !!! Dlatego teraz wielkie spekulacje ludzi takich jak Pani !!!
Ja wiem , że każdy ma prawo do własnego zdania … Ale nie zdaje sobie Pani sprawy ile takie komentarze mogą sprawić bólu tej rodzinie … Nie wie Pani ile lat ciężkiej pracy i sił włożyli w budowanie tego domu a w ciągu dwóch godzin stracili wszystko … Trauma dzieci i rodziny …więc już im nie dokladajcie zmartwień , bo nigdy nie wiadomo kiedy my będzie w takiej bądź podobnej sytuacji !!!

Michael
1 rok temu

Zabrać Ukraincom daj Polakom 👍

32
0
Napisz co o tym sądziszx