Tak się długów nie odzyskuje. Trafili za kratki

Udostępnij
Tweet

Kępińscy kryminalni zatrzymali 4 mieszkańców powiatu kępińskiego. W akcji brała udział specjalna grupa realizacyjna policji.

– Grupa osób zwabiła 24-letniego mieszkańca Kępna w celu wymuszenia na nim przemocą i groźbami zwrotu należnej wierzytelności jednemu ze sprawców – mówi Radiu SUD nadkom. Mateusz Lewek, zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kępnie aresztował na okres 3 miesięcy 22-letniego Tymona J. z Chojęcina, podobnie jak 34-letniego Szymona Z. z Kępna. W przypadku 22-letniego Kamila S. z Kępna i 38-letniego Łukasza I. z Kępna prokurator zastosował poręczenie majątkowe. – Każdy z zatrzymanych miał inny udział w popełnieniu tego przestępstwa, dlatego zastosowano różne środki zapobiegawcze zastosowane wobec zatrzymanych – dodał dla radiosud.pl nadkom. Lewek.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli od prokuratora zarzut wymuszenia zwrotu wierzytelności poprzez stosowanie przemocy i gróźb karalnych. Trzech z nich dodatkowo zarzut pobicia. U dwóch mężczyzn kryminalni znaleźli narkotyki. W tej ostatniej sprawie zatrzymano dodatkowo jedną osobę.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie będzie badać również inny wątek tej sprawy. Chodzi o ewentualne oszustwa związanego z wyłudzeniem pieniędzy i niemożliwością zwrotu tych wierzytelności których mógł dopuścić się 24-letni kępnianin.

– W toku prowadzonych czynności procesowych ujawniliśmy, że na terenie Kępna organizowane są grupy osób, które chciałby w taki nielegalny sposób trudnić się procederem ściągania wierzytelności. Jednak ze strony prokuratury i policji nie ma żadnego przyzwolenia na takie zachowania. Dlatego sprawa może być rozwojowa i wielowątkowa. Nie wykluczone są zatrzymania kolejnych osób związanych z tym procederem. W tym zakresie działania policji będą bardzo ofensywne. Nie ma przyzwolenia na stosowanie przemocy i gróźb wobec osób, które są komuś winne jakieś pieniądze – dodał dla radiosud.pl nadkom. Mateusz Lewek.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty
1 rok temu

Spodnie dresowe zakrotkie skarpetki stopki i adidasy do kompletu bluza Oktagona i torebeczka i czapeczka.I wożenie się na boki🤣🤣🤣

Kutang
1 rok temu

W tym kraju najlepiej wyjebać kogoś na kasę a potem ogłosić upadłość. Wszystko w majestacie prawa. Oszustom i złodzieja łapki ucinać do skutku.

21
0
Napisz co o tym sądziszx