Tak się długów nie odzyskuje. Trafili za kratki

Kępińscy kryminalni zatrzymali 4 mieszkańców powiatu kępińskiego. W akcji brała udział specjalna grupa realizacyjna policji.

– Grupa osób zwabiła 24-letniego mieszkańca Kępna w celu wymuszenia na nim przemocą i groźbami zwrotu należnej wierzytelności jednemu ze sprawców – mówi Radiu SUD nadkom. Mateusz Lewek, zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kępnie aresztował na okres 3 miesięcy 22-letniego Tymona J. z Chojęcina, podobnie jak 34-letniego Szymona Z. z Kępna. W przypadku 22-letniego Kamila S. z Kępna i 38-letniego Łukasza I. z Kępna prokurator zastosował poręczenie majątkowe. – Każdy z zatrzymanych miał inny udział w popełnieniu tego przestępstwa, dlatego zastosowano różne środki zapobiegawcze zastosowane wobec zatrzymanych – dodał dla radiosud.pl nadkom. Lewek.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli od prokuratora zarzut wymuszenia zwrotu wierzytelności poprzez stosowanie przemocy i gróźb karalnych. Trzech z nich dodatkowo zarzut pobicia. U dwóch mężczyzn kryminalni znaleźli narkotyki. W tej ostatniej sprawie zatrzymano dodatkowo jedną osobę.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie będzie badać również inny wątek tej sprawy. Chodzi o ewentualne oszustwa związanego z wyłudzeniem pieniędzy i niemożliwością zwrotu tych wierzytelności których mógł dopuścić się 24-letni kępnianin.

– W toku prowadzonych czynności procesowych ujawniliśmy, że na terenie Kępna organizowane są grupy osób, które chciałby w taki nielegalny sposób trudnić się procederem ściągania wierzytelności. Jednak ze strony prokuratury i policji nie ma żadnego przyzwolenia na takie zachowania. Dlatego sprawa może być rozwojowa i wielowątkowa. Nie wykluczone są zatrzymania kolejnych osób związanych z tym procederem. W tym zakresie działania policji będą bardzo ofensywne. Nie ma przyzwolenia na stosowanie przemocy i gróźb wobec osób, które są komuś winne jakieś pieniądze – dodał dla radiosud.pl nadkom. Mateusz Lewek.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

21 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Anty
9 dni temu

Spodnie dresowe zakrotkie skarpetki stopki i adidasy do kompletu bluza Oktagona i torebeczka i czapeczka.I wożenie się na boki🤣🤣🤣

Kutang
9 dni temu

W tym kraju najlepiej wyjebać kogoś na kasę a potem ogłosić upadłość. Wszystko w majestacie prawa. Oszustom i złodzieja łapki ucinać do skutku.

lampa
10 dni temu

najepsi są dresiki bujający się na boki jak idą i jeszcze maja przewieszoną torebeczkę na skos przez ramię. Dla mnie to żałosny widok , wyglądają komicznie , ale oni myślą, że są bonzami, a to zwykłe pust..ki

Adik
odpowiada  lampa
10 dni temu

Pewnie naj…bali ci nie raz a teraz się żalisz na forum pisd…czko. 😂

Mieszkaniec
odpowiada  Adik
10 dni temu

kolejny z torebeczką ?

Anty
odpowiada  lampa
9 dni temu

I jeszcze za krotkie spodnie dresowe skarpetki stopki i adidasy zima-zapomniales

Temida
10 dni temu

Każdy wie,że wierzyciele mieli rację.

Ameryka
10 dni temu

A jestem za tym żeby każdy obywatel tego czysto chrześcijańskiego kraju gdzie walenie po rogach drugiego człowieka jest na porządku dziennym posiadał legalnie broń. I wtedy dużo problemów by się rozwiązało bez sądów. A za jakiś czas by już nie było problemów.

Chomik
odpowiada  Ameryka
9 dni temu

Tak. Masz rację. Za pokazanie faka łysy od razu władowałby ci kulkę w łeb.

Ruter
11 dni temu

Dobry zwyczaj nie pożyczaj

Chudy
11 dni temu

I takie nieuczciwa mendy rosną w siłę i jeszcze mają prawo po swojej stronie. Trzeba z takich posunięć wyciągać wnioski. Z niektórymi dłużnikami się poprostu nie rozmawia.

Monk
11 dni temu

Postawmy się na miejscu osoby która czeka bezskutecznie na zwrot pieniędzy a dłużnik ma to w dupie, batalia w sądzie parę lat z życiorysu wyjęte, więc jakie wyjście ma obywatel tego kraju , jakie???

Kargul
odpowiada  Monk
11 dni temu

Lecz się u Znachora Theeebilu.

Elektor
odpowiada  Monk
11 dni temu

Prawda. Też uważam że są potrzebne grupy hmmmm nazwijmy to skutecznie przekonujące do zwrotu pieniędzy. Naturalna sprawa.

S line
odpowiada  Monk
11 dni temu

Ale nie takie coś. Bić niewinnego człowieka w czterech

sebazajefajny
odpowiada  Monk
10 dni temu

Podobnie sprawa się ma z wynajmującymi mieszkania. Nie płaci i co mu zrobisz, wyrzucisz siłą trafisz do więzienia.

ojciec
odpowiada  Monk
10 dni temu

Racja. Długi trzeba oddawać!

Bolo
11 dni temu

Jak oddać nie chce to….

Alorak
11 dni temu

Chłopaki dobre serce mieli kasę pożyczyli a ku*as nie oddawał i jeszcze ich wxxbał na minę na ich miejscu jak bym wyszedł to bym mu taka przejazdke zafundował że by do końca życia cwel zapamiętał że kasę się oddaje.

21
0
Napisz co o tym sądziszx