Tak się długów nie odzyskuje. Trafili za kratki

Kępińscy kryminalni zatrzymali 4 mieszkańców powiatu kępińskiego. W akcji brała udział specjalna grupa realizacyjna policji.

– Grupa osób zwabiła 24-letniego mieszkańca Kępna w celu wymuszenia na nim przemocą i groźbami zwrotu należnej wierzytelności jednemu ze sprawców – mówi Radiu SUD nadkom. Mateusz Lewek, zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP Kępno.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kępnie aresztował na okres 3 miesięcy 22-letniego Tymona J. z Chojęcina, podobnie jak 34-letniego Szymona Z. z Kępna. W przypadku 22-letniego Kamila S. z Kępna i 38-letniego Łukasza I. z Kępna prokurator zastosował poręczenie majątkowe. – Każdy z zatrzymanych miał inny udział w popełnieniu tego przestępstwa, dlatego zastosowano różne środki zapobiegawcze zastosowane wobec zatrzymanych – dodał dla radiosud.pl nadkom. Lewek.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli od prokuratora zarzut wymuszenia zwrotu wierzytelności poprzez stosowanie przemocy i gróźb karalnych. Trzech z nich dodatkowo zarzut pobicia. U dwóch mężczyzn kryminalni znaleźli narkotyki. W tej ostatniej sprawie zatrzymano dodatkowo jedną osobę.

Prokuratura Rejonowa w Kępnie będzie badać również inny wątek tej sprawy. Chodzi o ewentualne oszustwa związanego z wyłudzeniem pieniędzy i niemożliwością zwrotu tych wierzytelności których mógł dopuścić się 24-letni kępnianin.

– W toku prowadzonych czynności procesowych ujawniliśmy, że na terenie Kępna organizowane są grupy osób, które chciałby w taki nielegalny sposób trudnić się procederem ściągania wierzytelności. Jednak ze strony prokuratury i policji nie ma żadnego przyzwolenia na takie zachowania. Dlatego sprawa może być rozwojowa i wielowątkowa. Nie wykluczone są zatrzymania kolejnych osób związanych z tym procederem. W tym zakresie działania policji będą bardzo ofensywne. Nie ma przyzwolenia na stosowanie przemocy i gróźb wobec osób, które są komuś winne jakieś pieniądze – dodał dla radiosud.pl nadkom. Mateusz Lewek.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

21 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lampa
1 rok temu

najepsi są dresiki bujający się na boki jak idą i jeszcze maja przewieszoną torebeczkę na skos przez ramię. Dla mnie to żałosny widok , wyglądają komicznie , ale oni myślą, że są bonzami, a to zwykłe pust..ki

Adik
odpowiada  lampa
1 rok temu

Pewnie naj…bali ci nie raz a teraz się żalisz na forum pisd…czko. 😂

Mieszkaniec
odpowiada  Adik
1 rok temu

kolejny z torebeczką ?

Anty
odpowiada  lampa
1 rok temu

I jeszcze za krotkie spodnie dresowe skarpetki stopki i adidasy zima-zapomniales

Temida
1 rok temu

Każdy wie,że wierzyciele mieli rację.

Ameryka
1 rok temu

A jestem za tym żeby każdy obywatel tego czysto chrześcijańskiego kraju gdzie walenie po rogach drugiego człowieka jest na porządku dziennym posiadał legalnie broń. I wtedy dużo problemów by się rozwiązało bez sądów. A za jakiś czas by już nie było problemów.

Chomik
odpowiada  Ameryka
1 rok temu

Tak. Masz rację. Za pokazanie faka łysy od razu władowałby ci kulkę w łeb.

Ruter
1 rok temu

Dobry zwyczaj nie pożyczaj

Chudy
1 rok temu

I takie nieuczciwa mendy rosną w siłę i jeszcze mają prawo po swojej stronie. Trzeba z takich posunięć wyciągać wnioski. Z niektórymi dłużnikami się poprostu nie rozmawia.

Monk
1 rok temu

Postawmy się na miejscu osoby która czeka bezskutecznie na zwrot pieniędzy a dłużnik ma to w dupie, batalia w sądzie parę lat z życiorysu wyjęte, więc jakie wyjście ma obywatel tego kraju , jakie???

Kargul
odpowiada  Monk
1 rok temu

Lecz się u Znachora Theeebilu.

Elektor
odpowiada  Monk
1 rok temu

Prawda. Też uważam że są potrzebne grupy hmmmm nazwijmy to skutecznie przekonujące do zwrotu pieniędzy. Naturalna sprawa.

S line
odpowiada  Monk
1 rok temu

Ale nie takie coś. Bić niewinnego człowieka w czterech

sebazajefajny
odpowiada  Monk
1 rok temu

Podobnie sprawa się ma z wynajmującymi mieszkania. Nie płaci i co mu zrobisz, wyrzucisz siłą trafisz do więzienia.

ojciec
odpowiada  Monk
1 rok temu

Racja. Długi trzeba oddawać!

Bolo
1 rok temu

Jak oddać nie chce to….

Alorak
1 rok temu

Chłopaki dobre serce mieli kasę pożyczyli a ku*as nie oddawał i jeszcze ich wxxbał na minę na ich miejscu jak bym wyszedł to bym mu taka przejazdke zafundował że by do końca życia cwel zapamiętał że kasę się oddaje.

Urodzony w latach 90s
1 rok temu

Za duzo filmow, gier.. zycie jest jednak inne

ere
1 rok temu

Jak nie idzie po dobroci, nieraz to jedyny sposób.

21
0
Napisz co o tym sądziszx