Spalą twoją choinkę dla wspólnego dobra

Już po raz czwarty Ostrowski Zakład Ciepłowniczy i spółki Centrum Rozwoju Komunalnego będą bezpłatnie odbierały od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego poświąteczne choinki. Rozpoczęta 9 stycznia akcja potrwa do 4 lutego, a drzewka można oddawać w wyznaczonych punktach oraz podczas zaplanowanych zbiorek na wybranych ostrowskich osiedlach.

Ciesząca się dużym zainteresowaniem ostrowian akcja ma kilka wymiarów. Z jednej strony, jest ułatwieniem dla mieszkańców, którzy borykają się każdego roku z problemem uprzątnięcia swoich bożonarodzeniowych drzewek. Z drugiej strony, doskonale wpisuje się w promowanie ekologicznej troski o porządek i środowisko.

W tym roku ostrowianie będą mogli oddawać choinki w kilkunastu wyznaczonych miejscach na terenie miasta.

Ponadto, zostaną również przeprowadzone w dwóch terminach zbiórki drzewek bezpośrednio na terenach wybranych osiedli: Wenecja. Kamienic Stare, Pruślin, Nowe Parcele, Krępa, Zębców Zacisze, Odolanowskie, Parcele Zacharzewskie. Szczegóły i terminy zbiórek na plakacie.

W zeszłym roku zebrano od mieszkańców około 27 ton choinek. To około 2300 sztuk wykorzystanych drzewek. Z 27 ton zebranych podczas akcji drzewek wyprodukowano około 430 GJ ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej. To również odpowiednio mniej wyemitowanego CO2 do atmosfery, podczas produkcji ciepła w miejskim systemie.

Dla porównania, całoroczne zapotrzebowanie na centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową dla domu o powierzchni około 120 m2, zamieszkałego przez 3-4 osoby, wynosi około 70 GJ.

CZYTAJ  Tężnia po modernizacji

16 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xxxx
4 miesięcy temu

W zamian za choinkę OZC dowali na rachunkach wszystkim jak do tej pory. Zima łagodna bez mrozu a Oni takie ceny za ciepło .

obywatel
4 miesięcy temu

Czy tak sam moge sobie spalić w swoim piecu i będę miał ciepło . Też będę EKo

Marcin Łopian
4 miesięcy temu

Zielona energia z choinek.. Za którą i tak musimy płacić.

Obywatel
4 miesięcy temu

Dobrze że są punkty odbioru choinek, koło mnie również jest, ale zawsze się znajdzie jakiś cymbał co podrzuci pod śmietnik, śmieciarze tego nie wezmą no i leży krzak już tydzień,

Hihi
4 miesięcy temu

Wsadzić Beci tą choinkę tam gdzie słońce nie dochodzi i podpalić.

........
4 miesięcy temu

A może przy okazji „spalić” ten szkaradny stożek z Rynku, nazywany też choinką 🙂

Urzędnik toalet publicznych
4 miesięcy temu

Zbierają choinki i mówią że tyle ciepła jest z tych choinek a w Kozin Borku tyle drzew jest ściennych i się marnuje nikt tego nie widzi z tego co wiem i widzę jak prezydentowa tam chadza z pieskiem chyba że ma klapki na oczach i nie widzi ile było by ciepła i porządek co innego jak by to był rezerwat przyrody

tom
4 miesięcy temu

Od kilku lat kupuję tylko w donicy z korzeniami i po świętach wsadzam do gruntu.Zawsze sie przyjmują nieraz trochę pochoruje ale w końcu odbije.Moi znajomi też mi przywoża i w ten sposób mam już działke obsadzoną.Kupujce z korzeniami a zawsze znajdzie się znajomy który ma działkę i chętnie w kopie.

Marcin
odpowiada  tom
4 miesięcy temu

Kto ma choinkę z korzeniami to chętnie odbiorę prosto z domu.

bleble
4 miesięcy temu

Kompost byłby lepszym wyjściem, a tak..lewackie bicie piany i sromota-głupota jak w całej UE

I znowu
odpowiada  bleble
4 miesięcy temu

Kompost to lewacki wynalzek, mądralo

Oburzony
4 miesięcy temu

Jak to jest, że zbieramy choinki z których wytwarza się ciepło, produkuje się biomasę, unowocześnia się zakład ciepłowniczy a płacimy najwięcej za ciepło? W Poznaniu np od nowego roku ok. 30 procent więcej a w Ostrowie już od października 120 procent

16
0
Napisz co o tym sądziszx