„Zafundowali Polakom pracę aż do śmierci”

Działacze Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z dziennikarzami, żeby poinformować o szczególnej rocznicy. Otóż 10 lat temu rząd PO – PSL „zafundował Polakom pracę aż do śmierci”.

10 lat temu pan Kosiniak-Kamysz, rządząca Platforma Obywatelska i PSL zafundowali Polakom, a przede wszystkim Polkom pracę aż do śmierci. Żeby nie było czasu na opiekowanie się swoimi wnukami, tylko w bezprecedensowy śsposób kłamiąc społeczeństwo obywateli, że w momencie kiedy szli do wyborów obiecywali, że nie będą zwiększać wieku emerytalnego. Kiedy je wygrali sytuacja diametralnie się zmieniła. – mówi Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej w rządzie PiS.

– Mija 10 lat odkąd za rządów Platformy Obywatelskiej i PSL podjęto decyzję by zwiększyć wiek emerytalny do 67 lat. Dla niektórych kobiet, tych mieszkających na wsi czas przejścia na emeryturę zwiększył się o 12 lat. Tamta sytuacja była niedopuszczalna. – Katarzyna Sójka, posłanka PiS.

W 2022 roku waloryzacja, 13. i 14. emerytura to dodatkowe 44 miliardy dodatkowych środków dla Polaków. W obecnym nie łatwiejszym roku planujemy od 1 marca waloryzację tych świadczeń. Będziemy podnosić emerytury co najmniej o 250 złotych. Powyżej tej kwoty będzie waloryzacja procentowa. Na dziś jest to 14%. Ostateczny % będzie znany w lutym. Minimalna emerytura będzie wynosić 1588 złotych. Porównując do 2015 roku i biorąc pod uwagę 13. i 14. emeryturę jest to wzrost o 120%. – dodała Maląg.

Poseł Tomasz Ławniczak opowiadał o mieszkańcach, którzy przychodzili do niego za czasów rządów PO – PSL i mówili, że to absurd, że otrzymali waloryzację emerytury na poziomie niewiele ponad 1 zł.

Poseł Piotr Kaleta przypomniał jak Donald Tusk wystąpił w Sejmie i z „nieskrywaną radością” obwieścił, że następuje rewaloryzacja rent i emerytur o 3,5 zł. Gdyby dziś nasz Premier wystąpił i poinformował o takiej kwocie, wówczas spalilibyśmy się ze wstydu.


196 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
slima.
2 miesięcy temu

o prosze znowu daje nam cos Bogosławiona Marlena . Do niej jak widac wyciągniety w górę pan radny L.Witoń. Panie leszek juz w tym wieku politycznie nie urosniesz. Zajmij sie smogiem w rejonie m. zamieszkania a nie Tuskiem czy emeryturami . Podwyższki zarobków są 4-5 razy w roku, emerytur raz w roku. Nie walic na foto głupich min, bo wzrost emerytur to nie łaska PIS, ale wola podatnika , bo to nie kasa – Bogosławionej Marlenki i Witonia, ale Nasze podatki i nikt łaski nie robi dla ludzi co płacili 40 lat haraczu do ZUZ. ps. za Tuska- PO,- prawda,że przez 5-6 lat emerytury były blokowane to FAKT.

Ff
3 miesięcy temu

Wy za to życie w biedzie !!!

Adrian Pajacyna
3 miesięcy temu

Ta kobieta nie umie nic od siebie powiedzieć tylko klepie wyuczone zwrotki. Tandeta i wstyd.

Złotówa
odpowiada  Adrian Pajacyna
3 miesięcy temu

Ale za to bierze kasę,trzeba umieć się ustawić.Tylko takie nieudaczniki jak ty z zazdrości się pienią !😀
Twój komentarz Markena na gdzieś.
Trzeba zadbać o przyszłość a enerytura będzie bardzo wysoka.
Za kilka lat,przestaną gadać !
Ps.
Jak już to wyuczone zwroty a nie ,,zwrotki,, Nieuku.
Zwrotki i ma wiersz.

Do Złotówa
odpowiada  Złotówa
2 miesięcy temu

Masz rację, bierze kasę, i tylko to się liczy. Zero honoru i rozumu,typowe pisiory. Czyli twoi idole. Zero głosuje na zero. Partia nieuków.

cd
odpowiada  Do Złotówa
2 miesięcy temu

i złodziei.

Adrian
3 miesięcy temu

Co te pisiory zrobiły z Marleną Maląg ona gada jak w transie jakimś. Idiotów robi z ludzi tymi tekstami.

prorok
odpowiada  Adrian
2 miesięcy temu

Kaczor jej to napisał – i to samo wali na kazdym darmowym żarciu ….. ps. no nie na kazdej boskiej darowiznie

Ostrowianin
3 miesięcy temu

Pa Pani ani honoru ani wstydu nie ma jak wiatr zawieje tam jest

Miłośnik słowa
odpowiada  Ostrowianin
3 miesięcy temu

Prostytutka. Tak dawniej mawiano na panie podobnej, lekkiej proweniencji.

Konfederata
3 miesięcy temu

PiS do delegalizacji, konfiskata mienia. Cały Rząd + osły pisdowskie na ławę oskarżenia. Wyrok i więzienie +konfiskata majątku. To jedyna droga do demokracji i przestroga dla innych.

Elektor
odpowiada  Konfederata
3 miesięcy temu

Masz dużo racji. Partia działa bardzo podobnie do NSDAP. Ale tez wiesz że to niemożliwe. PO będzie ich bronić.

Konfederata
odpowiada  Elektor
3 miesięcy temu

P.O to ugrupowanie pro niemieckie. Jedynie Konfederacja jest gwarantem rozliczenia Pisdu i normalności w Polsce. Tylko oddając głos na Konfederacje zapewniamy normalność i sprawiedliwość. Ile zapracujesz tyle będziesz miał. Resztę tz partii to złodziejstwo.

Maryna
odpowiada  Konfederata
2 miesięcy temu

Ty za to z definicji głupek.

Antypisior
3 miesięcy temu

Hipokryzja tego rządu sięgnęła już zenitu. Owszem, emerytury wzrosły,to prawda. Ale skąd na to mają pieniądze? Otóż średnia wieku w Polsce spadła o 2lata. W ciągu ostatnich 2 lat ubyło 200.000 Polaków i to w wieku głównie emerytalnym. Oddziały onkologiczne i kardiologiczne zamykano w poczet covidowych. Ci ludzie umierali z powodu braku udzielenia pomocy,a zaoszczędzone pieniądze szły na oddziały covidowe. I odtrąbiono sukces w walce z pandemią oraz ze wzrostem emerytur. To tylko tak dla informacji tych co zachlysneli się sukcesem PIS. Nic bardziej mylnego.

Elektor
odpowiada  Antypisior
3 miesięcy temu

10/10. Też myślę że mieli pod przykrywką „pandemii” plan na wymordowanie Polaków, zaoszczędzili mnóstwo pieniędzy. Doktorowi Mengelemu to myślę że gęba się z niedowierzania otwiera że tak można i nawet ludzie chwalą. PiS = zbrodnia.

Józwa Butrym
odpowiada  Antypisior
3 miesięcy temu

Można iść wcześniej na emeryturę, ale i tak większość tych emerytów, tj. ci co mają jeszcze trochę zdrowia nadal pracuje. A podwyżki, tak jak napisano powyżej biorą się stąd, że wskutek prowadzonej w czasie covidu polityki zdrowotnej bardzo dużo emerytów i prawie emerytów umarło, nie mogąc dostać się na leczenie, badania, czy operacje. I z czego się tu cieszyć Marlenko – katarynko.

roman
3 miesięcy temu

Pani Maląg, nie wiedziałem ,że Polki umierają w wieku 67. To Pani ile jeszcze zostało życia ?

Szymek
3 miesięcy temu

Nigdy Tuska. Znowu bida

Józwa Butrym
odpowiada  Szymek
3 miesięcy temu

A teraz to bogactwo. Ale prawda, że Tusk już powinien sobie dać spokój, bo z niego też nieudacznik.

Wawa
3 miesięcy temu

Czyli 67 i do grobu, bez dyskusji.

196
0
Napisz co o tym sądziszx