Trener i działacz piłki ręcznej nie chciał dłużej siedzieć w areszcie (podejrzany o skrzywdzenie chłopca) . Sąd podjął decyzję

Sąd Okręgowy w Kaliszu rozpoznał dziś zażalenie na postanowienie, które zostało wydane przez Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim 22 grudnia 2022 roku w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania podejrzanego trenera i działacza piłki ręcznej na okres trzech miesięcy.

Sąd w Kaliszu utrzymał w mocy powyższe postanowienie, czyli podejrzany o przestępstwa seksualnej trener i działacz sportowy z piłki ręcznej nadal ma przebywać w areszcie śledczym.

Obrońca podejrzanego podnosił, że nie zostało w sposób wystarczający udowodnione popełnienie przypisywanych czynów.

Sąd Okręgowy uznał, że na tym etapie postępowania przesłanka mówiąca o wysokim prawdopodobieństwie popełnienia czynów jest spełniona. Dalsze postępowanie przygotowawcze wykaże czy zostały popełnione.

Wysoka kara grożąca podejrzanemu, obawa matactwa i ewentualnego utrudniania postępowania również skłaniały do utrzymania decyzji o tymczasowym aresztowaniu.

Powodem aresztowania było zgłoszenie się do organów śledczych pokrzywdzonego, dziś dorosłego mężczyzny. Wtedy, gdy miało dochodzić do czynów pedofilskich, był uczniem szkoły podstawowej. Podejrzany wykorzystywał fakt, że był jego nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem klubu sportowego.

Wszystko działo się około 10 lat temu. Mężczyźnie zarzucono czyny z artykułu 200 kodeksu karnego:

Art. 200. [Seksualne wykorzystanie małoletniego]
§ 1.
Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

oraz

§ 4.
Karze określonej w § 3 podlega, kto w celu swojego zaspokojenia seksualnego lub zaspokojenia seksualnego innej osoby prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzysztof K. - Ostrowianin
15 dni temu

nigdy bym o nim tak nie pomyslał….kiedys jezdził na wczasy z rodzicami do Błazejewa k.Kornika..jako chłopiec był grubszy od swojego szczupłego brat …fajne chłopaki to były a tu taki klops….?…nie chce misie w to wierzyc…..

Yby
2 miesięcy temu

Wypuścić na wolność sami go ludzie wyprostują

Karol
2 miesięcy temu

Podobno zaliczył w areszcie już harem i nawet mu sie spodobo bo za mocno nie protestował

Bareja
2 miesięcy temu

A może by tak prokuratura poinformowała opinię publiczną jakie są dowody? No bo chyba są, przecież nierealne że gość siedzi tylko na podstawie kogoś zeznań

Twój stary
odpowiada  Bareja
2 miesięcy temu

Pół roku były zbierane dowody

Bareja
odpowiada  Twój stary
2 miesięcy temu

No ok. Więc niech napiszą jakie

Krisssssss
2 miesięcy temu

Dobra decyzja.

Szymek
2 miesięcy temu

Dobrze. Myśli że ma kase to ucieknie do Anglii

Lividium
2 miesięcy temu

D,,a mu pęka w Areszcie pewnie wypuście go na wolność i poddajcie leczeniu .Leczenie pedofila to jest tak samo jak psa oduczyć szczekać wszystko w temacie

Jan
2 miesięcy temu

wieprz

10
0
Napisz co o tym sądziszx