Orlen drenował kieszenie kierowców?

1 stycznia 2023 roku przywrócono 23% stawkę VAT na sprzedaż paliw. W poprzednim roku była ona obniżona do 8%. Co ciekawe, po nastaniu nowego roku ceny na stacjach paliw pozostały bez zmian.

W sobotę Orlen obniżył hurtowe ceny paliw o ponad 70 groszy (około 12%). Oczywiście nie spowodowało to nagłego obniżenia cen w Sylwestra, bo stacje miały jeszcze zapasy paliwa kupionego po starej cenie. Ekonomiści komentują, że brak wzrostu cen pokazał, że Orlen przez ostatni czas drenował kieszenie kierowców. Chciano w ten sposób uniknąć nagłego wzrostu cen w 2023 roku, ale utrzymywano sztucznie wyższą cenę pod koniec 2022 roku.

Wraz z 1 stycznia 2023 r. podniesiono opłatę paliwową o 10-14 groszy na litrze benzyny i diesla.

Tuż po wybuchu Wojny w Ukrainie ORLEN straszył rozwiązywaniem umów ze stacjami paliw, które z nieuzasadnionych powodów podnosiły ceny paliw:

PKN Orlen, koncern dostarczający większość paliw na polskie stacje benzynowe, poinformował, że będzie rozwiązywać umowy ze stacjami, które w sposób nieuzasadniony podnoszą ceny. I to dotyczy zarówno stacji, które korzystają z szyldu Orlen, jak i sieci „tylko” odbierających paliwa od Orlenu. W trybie natychmiastowym koncern rozwiązuje umowy z 9 stacjami, co do których takie podnoszenie cen już potwierdzono.

– Za niedopuszczalne uznajemy wykorzystywanie aktualnej sytuacji i podnoszenie cen do poziomów, które nie znajdują żadnego uzasadnienia w czynnikach kształtujących ceny detaliczne. Zapewniamy, że będziemy weryfikować wszystkie doniesienia dotyczące manipulacji cenowych i bezwzględnie zwalczać ten proceder – napisano w oświadczeniu płockiego koncernu.

Przy okazji zamiast kawy polecamy podniesienie sobie ciśnienia lekturą treści z tej strony: https://aferyobajtka.com/

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

131 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
CCC
2 miesięcy temu

A i jeszcze jedno…zobaczcie jak mocno sie pieni paliwo na stacjach 😎

CCC
2 miesięcy temu

Do kilku panow. Ceny paliwa nie sa wazne…???A towar do sklepow na osle przywozi woznica. A nie zapomnialem pasza zeby napedzic osła tez poszla w górę. A dlaczego…bo w gore poszedl nawoz … a dlaczego w gore poszedl nawoz… bo w gore poszedl gaz. A nie pewnie czesc powie ze gaz i ropa tanieja…a tanieje… a jeden z powodow to?… bo gospodarka swiatowa zwolnila?Gaz by jeszcze stanial ale w USA mamy potezne mrozy… Teraz EU wprowadza sankcje na rope z Rosji…co sie stanie 🦧???Pozdrawia wszystkich trzezwo myslacych.

Peło
2 miesięcy temu

Ten kraj dobił już dna. Polska teraz już to wiem nie powinna istnieć. Powinniśmi być rozebrani już dawno temu. Takich konfidentów nie widzialem jak żyje i podpier……….na swoich np do UNII. Co do paliwa to mam takie wrażenie że ludzie sie teraz obrazili że nie zdrożało.Zamiast się cieszyć że cena pozostała. Przecież to paranoja . Gó…..wiemy jak wszystko to wygląda od środka. Jak w 2012 roku paliwo było po 7,50. to jakoś nie pamiętam ze były afery czemu tak drogo. A teraz jest ciągle problem. A tak w ogóle do wszystkich uczonych Unia sie coraz bardziej wpier……………we wszystko za Komuny tak nawet ruskie nami nie rządzili jak Ci teraz, nie widzicie tego. Czemu nikt nie napisze ze jak jesteśmy w Unii nie zarabiamy jak Niemcy, Belgowie czemu nie ma takich pytań. To wam nie przeszkadza bo mi badzo. Uważam ze wszystkie panstwa które sa w Unii powinny zarabiać tak samo , albo choc podobnie. Jeśli peło dojdzie do wladzy to zostaniemy sprzedani jak szmat……………… i to wam nie będzie przeszkadzalo. Proponuje modlitwe na prawde o spokoj bo tak dalej i takiej nienawiści byc nie moze.

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu by Peło
Daniel
odpowiada  Peło
2 miesięcy temu

Bo Polacy w tej uni europejskiej są białymi murzynami robiącymi za równowartość 600-700 euro a ceny wyższe jak w tych Niemczech,już nawet ukraińcy pracować za te pieniądze w Polsce nie chcą,ogrzewanie o 140 procent w góre i teraz taki emeryt mieszkający sam mający 1500-2000 tysiące emerytury odda ponad połowe na ogrzewanie a gdzie tu reszta?.Nigdy nie będziemy zarabiać tak jak niemcy bo mamy być ich parobkami do brudnej roboty,a tu w kraju zaraz będziemy robić za miskę ryżu od morawieckiego przy tych cenach i opłatach.Brawo Pis niech jeszcze więcej rozdają pieniedzy na prawo i lewo,niech jeszcze więcej wysyłają sprzętu wojskowego i nie tylko na ukrainę a za chwilę będziemy mieli inflację na poziomie 120 procent chociaż juz teraz sporo rzeczy podrożało o sto procent,a najlepsze w tym wszystkim jest ta znieczulica społeczeństwa które udaję ze tego nie widzi i jeszcze takie poparcie Pis ma no masakra,Polska to jest stan umysłu.

Gimbo
2 miesięcy temu

W czasie Okupacji w Ostrowie było bardzo dużo Kolaborantów i Szmalcowników co współpracowali z Niemcami tak jak Ci wszyscy co dziś Niemiecką Unie Europejską popierają i gdyby wybuchła Wojna za czasów obecnego Rządu to by założyli niemieckie Mundury i do Polaków strzelały

Konfederata
2 miesięcy temu

Dlaczego wcześniej nie staniało paliwo? Prosta odpowiedź PiS potrzebuje jeszcze więcej między innymi na zbliżającą się kampanię wyborczą. Jak przegrają czekają ich procesy Sądowego o kradzież majątku narodowego oraz łamanie Konstytucji.

czytelnik
odpowiada  Konfederata
2 miesięcy temu

oby przegrali

jo
2 miesięcy temu

zle zrobili ze nie podwyzszyli cen paliwa teraz powinni doxxbac tak zeby bylo po 10 zlotych za litr, nie bylo by tego bezsensownego szumu i glupiego piexxxlenia!!!

XYZ
odpowiada  jo
2 miesięcy temu

TY NORMALNY JESTEŚ BO MAM CO DO TEGO OBAWY.
TO JEST TAK JAK BY CI KTOŚ PRZEZ 6 MIESIĘCY ZABIERAŁ CO MIESIĄC 100 ZŁ A KONIEC ODDAŁ CI 100 ZŁ A TY ŚIĘ CIESZYSZ, BO DOSTAŁEŚ 100 ZŁ CO NIE ZMIENIA FAKTU ,ŻE CIĘ OKRADŁ NA 500 ZŁ .
CZYM TY SIĘ PODNIECASZ WYTŁUMACZYSZ MI

czytelnik
odpowiada  jo
2 miesięcy temu

bez komentarza

Z listów Jarozbawa do pisowian
2 miesięcy temu

„Idźcie i bierzcie co chcecie. Albowiem kraina ta jest łupem waszym”. Poszli zatem grabić bezwzględnie lud miejscowy a łupy ich wielkie były.

Konfederata
2 miesięcy temu

Jak ktoś nie wie to Przestępcy I Sępy na 2023 zwiększyli 10 innych. podatków. Złodziej zawsze będzie złodziejem

Jozef
2 miesięcy temu

W Polsce Orlen nie jest jedynym dostawca ropy na nasz rynek.Trżeba powiedziec ze wszyscy zyrowali na nas biednych klientów.

Nick
odpowiada  Jozef
2 miesięcy temu

To kto jest jeszcze?

Xyx
odpowiada  Jozef
2 miesięcy temu

I tu się kolega myli, ponieważ ORLEN odpowiada za sprzedaż hurtową paliw w 90 procentach na rynek krajowy.

Ddd
2 miesięcy temu

My tylko jesteśmy pionkami w ich grze a oni nami grają czyemś biedny?!

131
0
Napisz co o tym sądziszx