Przełom w sprawie oblania przedsiębiorcy kwasem

Udostępnij
Tweet

Po niemalże roku od zdarzenia do sądu skierowano akt oskarżenia w sprawie oblania wówczas 49-letniego przedsiębiorcy, pochodzącego z gminy Nowe Skalmierzyce.

Mężczyzna prowadził w tamtym czasie firmę zajmującą się obsługą basenów oraz sprzedażą aut terenowych. Jednym z klientów był znany z telewizji Kuba Wojewódzki. To jednak nie podłoże biznesowe było prawdopodobną przyczyną ataku za pomocą żrącej substancji.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 23- i 61-letnim mężczyznom. Młodszy z nich usłyszał zarzut, że w dniu 18 stycznia działając z bezpośrednim zamiarem spowodowania u pokrzywdzonego ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oblał go kwasem siarkowym. Skutkiem były bardzo poważne oparzenia ciała III i IV stopnia. Ustalono, że to zdarzenie zagrażało utratą życia.

61-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty. Pierwsze dwa dotyczą kierowania gróźb karalnych wobec pokrzywdzonego w październiku 2021 roku i sierpnia 2022 roku. Trzeci związany jest z nakłanianiem 23-latka do oblania twarzy i innej części ciała żrącą substancją – kwasem siarkowym.

Ustalono, że 18 stycznia 2022 roku 23-latek około godziny 9 udał się do miejsca zatrudnienia pokrzywdzonego. Widząc, że go nie ma, postanowił poczekać na jego przyjazd. Około godziny 12 pokrzywdzony podjechał samochodem. Wtedy 23-latek podszedł do niego i oblał go kwasem siarkowym, po czym oddalił się.

23-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz sąd wyznaczy termin rozprawy.

W udzielonym niedługo po zdarzeniu wywiadzie, pokrzywdzony podzielił się najbardziej prawdopodobną hipotezą. Uważa, że atak miał zlecić jego szwagier, który obwiniał go o rozpad własnego małżeństwa. Policjanci złapali już mężczyznę, który przyjął zlecenie okaleczenia przedsiębiorcy, ojca dwuletniego synka.

Ohydny atak miał miejsce we wtorek na terenie Kalisza przy ulicy Chopina. Do 49-latka podszedł zamaskowany, młody mężczyzna i oblał jego twarz żrącą substancją, a następnie uciekł.

CZYTAJ  To oni włamywali się do domów

Poszkodowany jest przekonany, że to rodzinna zemsta ze strony szwagra. Tłem ma być rozwód rozpoczęty przez siostrę 49-latka.

Mężczyzna pomagał siostrze, ponieważ ta związała się z człowiekiem, który jest przemocowy wobec niej i córek. Ma założoną „niebieską kartę” i został wyeksmitowany z domu. Nadal ma jednak nękać byłą żonę i dzieci.

Pierwsze groźby pod adresem 49-latka pojawiły się w dniu urodzin jego dwuletniego syna.

– Poczułem straszny ból i wręcz palenie prawej strony twarzy i ucha, bo w tę okolicę najwięcej dostałem – powiedział.

Poparzony 49-latek został przewieziony do kaliskiego szpitala. Badanie wykazało u niego chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Mężczyzna został w środę przetransportowany do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

– Wiem już, że czeka mnie wiele operacji twarzy, ale ucha mi już chyba nie uratują – powiedział poszkodowany.

Nie wiadomo też, jak zakończyła się zaplanowana na piątek operacja oczu. – Straciłem wzrok – powiedział 49-latek, który jest ojcem dwuletniego synka.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tina
9 miesięcy temu

Pozdrawiam Cię i rodzinę ciepło wracaj do zdrowia. Pozdrawiam

Mati
9 miesięcy temu

A jak było naprawdę i o co poszło to .uj wie !!!

Irena
9 miesięcy temu

Po co się wp*****lał może siostra lubiała być bita

Bolo
9 miesięcy temu

Też ich oblać kwasem….

Obywatel
9 miesięcy temu

Na stos zwyroli

Wyrocznia
9 miesięcy temu

Przestroga dla innych prywaciarzy, bo zemsta bywa słodka…

Ab
odpowiada  Wyrocznia
9 miesięcy temu

Przecież tu chodzi o rozpad małżeństwa, a nie „porachunki” prywaciarzy. Naucz się czytać.

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Ab
KAT
9 miesięcy temu

Niech sąd wyda zgodę a osobiście temu co zlecił i temu co to zrobił ślepia kwasem wypalę-oko za oko,

do KAT
odpowiada  KAT
9 miesięcy temu

I potem chcesz gnoi utrzymywać?
Lepiej jakieś kamieniołomy lub kolonia karna.

Łopatować trza
odpowiada  do KAT
9 miesięcy temu

A najlepiej żeby wszystkie studzienki czyścili w mieście. Najlepiej w Ostrowie.

10
0
Napisz co o tym sądziszx