Najpopularniejsze imiona i inne ciekawostki 2022 r.

Urząd Stanu Cywilnego w Ostrowie Wielkopolskim podsumował miniony 2022 rok. Można dowiedzieć się, że w ubiegłym roku urodziło się 1770 dzieci. Rodzice najczęściej wybierali dla swoich dzieci imiona Pola i Leon.

Imię Pola otrzymało 40 dziewczynek, a Leon aż 45 chłopców. Tuż za nimi, wśród najpopularniejszych, są Zofia (34) i Zuzanna (30) oraz Jan (44) i Aleksander (42).

W Ostrowie Wielkopolskim zawarto 364 małżeństwa, w tym śluby cywilne 175 razy, na ślub kościelny zdecydowało się 189 par. Spośród ślubów cywilnych, 30 z nich zawarto w plenerze. 9 ślubów było ślubami z obcokrajowcami. Panie najchętniej wybierały partnerów z Niemiec, Turcji i Holandii, a Panowie swoje wybranki z Ukrainy, ale nie tylko. Miłość połączyła ostrowianina z obywatelką Mauritiusa.

W 2022 roku rozwodzono się 175 razy (48% do nowo zawartych małżeństw). Zarejestrowano 1342 zgony.

CZYTAJ  Urodziny najstarszej mieszkanki powiatu

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kotryna
4 miesięcy temu

Pochodzę z Wileńszczyzny i tam stosunki między pokojówką/sprzątaczką a domownikami są znacznie bardziej konserwatywne. „Tarnaitė” czyli „służąca” (nikt się tam za takie słowa nie obraża) jest bardzo związana z jednym domem i traktuje go jak główne zródło utrzymania. Jest swego rodzaju „przyjacielem rodziny”. Niemniej w jej podejściu do domowników zaznacza się duży szacunek i pewien dystans. Pomimo tego że jestem młodsza od mojej służącej o 10 lat to kiedy przyjeżdżam do domu (studiuję w Polsce) całuje mnie ona w rękę na przywitanie. Co więcej robi tak rownież jej matka kiedy spotykamy się w kościele. Ponadto okazuje nam szacunek przez wykonywanie swoich codziennych obowiązków jak czyszczenie obuwia, mycie podłóg, czyszczenie toalet, pranie bielizny czy ściąganie mi butów kiedy wracam do domu. One wszystkie wymagają pewnej dozy pokory. Niemniej zawsze może zrezygnować jeżeli jej w sobie nie znajdzie. I to jest uczciwy układ.

Józef
odpowiada  Kotryna
4 miesięcy temu

Doopkę też ci podciera?

Un
4 miesięcy temu

W końcu rodzice nadają normalne imiona dla dzieci a nie jakieś Kacper Melchior, Baltazar czy inny święty Mikołaj…

Otto
odpowiada  Un
4 miesięcy temu

Normalne to by był Krzysztof Jacek Dariusz Marek Sławomir itp

Xxx
4 miesięcy temu

Co drugie małżeństwo kończy się rozwodem, grunt to wytrwałość😉

Przedstaw się*
4 miesięcy temu

Morał z tej bajki, Ci co biorą cywilny później się rozwodzą liczby nie kłamią dokładnie po 175 🙂

Qwerty
odpowiada  Przedstaw się*
4 miesięcy temu

Ci co biorą tylko cywilny są już po rozwodzie więc nie mogą kościelnego… 😉

7
0
Napisz co o tym sądziszx