Spłonęły 2 hale i wóz strażacki (ZDJĘCIA i WIDEO)

Udostępnij
Tweet

To był jeden z większych pożarów w regionie w ostatnim roku. Do akcji zadysponowano około 50 zastępów straży pożarnej z różnych powiatów. Paliła się firma Fugo z Konina.

Fugo to duża fabryka zajmująca się obróbką stali i produkcją kontenerów do zbierania i wywozu odpadów. Ogień pojawił się w malarni fabryki przy stropie. Pożar szybko się rozprzestrzeniał, obejmując kolejne segmenty kompleksu. Początkowo do akcji zadysponowano strażaków z Konina, powiatu konińskiego i tureckiego. Z każdą godziną dosyłano kolejne zastępy.

– W m. Konin (woj. wielkopolskie) około 150 strażaków gasi bardzo duży pożar hali zakładu zajmującego się obróbką stali. Na miejsce działań udaje się zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybył – informowała wczoraj wieczorem Komenda Główna PSP.

Ogień był tak duży i nieprzewidywalny, że płomienie zagroziły strażakom.

Niestety, w trakcie działań spaleniu uległ pojazd pożarniczy – drabina Metz o długości 37 metrów na podwoziu Mercedes Benz. Pojazd służył w Jednostce Ratowniczej numer 2 w Koninie. – informują strażacy z OSP Sławoszewek pod Koninem.

Po kilku godzinach akcji gaśniczej udało się opanować żywioł. Straty finansowe będą ogromne. Trwają w tej chwili prace rozbiórkowe na pogorzelisku i ustalanie przyczyny powstania ognia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Józwa Butrym
1 rok temu

To co, oni benzyną gasili z tego podnośnika, że się spalił? Chyba, że się o nowy nie mogli doprosić i taki sposób znaleźli.

miejscowy
1 rok temu

Kiedyś w pracy też rura wyciągu od pyłu zaczęła się robić brązowa i gorąca(malowana na siwo),dobrze że zostało zauważone bo to był koniec zmiany a jeszcze nie było widać dymu,inaczej rano już może hali by nie było,a tylko pyły po szlifierskie oraz z tworzyw sztucznych,farby lakiery to dopiero zapalne a z reguły wypełnione tym rury wyciagowe na całej długości.Tak że dużo nie trzeba żeby iskra zrobiła pożar. z tego faktu tak nie wyciągniieto wniosków jak czujki pożarowe czy temperatury które sygnalizowały by wzrost temperatury

ThePunisher
1 rok temu

Takie i podobne „pożary” będą coraz częstsze, 2023 to będzie szczyt.

Kawior
odpowiada  ThePunisher
1 rok temu

Sądzisz że to celowe podpalenia? Może i masz rację. Czego to ludzie nie zrobią dla pieniędzy…

Heniu
odpowiada  ThePunisher
1 rok temu

Dlaczego tak sądzisz?
Będziesz sprawcą?

Olek
1 rok temu

Dowodzący dał ciała takie straty

Mietek Malecha
1 rok temu

Chciałbym podziękować dyrekcji szpitala za to że pamiętali o pracownikach na święta,Dziękujemy dyrekcjo nigdy tego nie zapomnimy

Izka
odpowiada  Mietek Malecha
1 rok temu

Czego nie zapomnisz? Tego że dali tyle samo co rok temu? Ciesz się że cokolwiek dostaliśmy bo podobno u większośći prywaciarzy ani bonów, ani paczek, ani kart.

Hkkk
1 rok temu

Qurwa wóz im się spalił,szkoda że nie jaja ,.To jakby złodziejowi ukradli portfel.

KKKh
odpowiada  Hkkk
1 rok temu

W twoim przypadku to nie miałoby się, co spalić.

kolo
odpowiada  Hkkk
1 rok temu

mówisz o sobie

miejscowy
odpowiada  Hkkk
1 rok temu

jak Ci eksplodują jakie beczki z lakierami,farbami to będziesz ratował życie a nie wóz strażacki..

12
0
Napisz co o tym sądziszx