2-latka miała ślady odmrożeń. Do tego miała przyczynić się matka

Udostępnij
Tweet

2-letnia dziewczynka miała na twarzy ślady odmrożeń. Mieszkańcy twierdzili, że brak należytej opieki nad dzieckiem wynika z niezaradności życiowej jej matki i babci.

32-letnia kobieta przebywała w schronisku dla kobiet z dziećmi, prowadzonego przez diecezjalny ośrodek Caritas w Ostrowie Wlkp. Dwa tygodnie temu obie wróciły do rodzinnego domu. Tam zamieszkały z babcią w piętrowym domu. Matka z córką zajmowały jeden pokoik.
Mieszkańcy wsi zaczęli podejrzewać, że dziecku grozi niebezpieczeństwo. Powiadomili Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

„Tam nie ma prądu, ogrzewania, ubikacji i ciepłej wody. Kobiety śpią z dzieckiem na jednym tapczanie. Dziewczynka jest chora. Na twarzy ma widoczne odmrożenia. Ta rodzina potrzebuje pomocy ze względu na niezaradność życiową kobiet. – pisali z prośbą o pomoc mieszkańcy.

Kiedy pracownica GOPS-u przyjechała na miejsce, poradziła, żeby ocieplić ściany. Nie był to dobry czas na przeprowadzanie remontu. Mieszkańcy zasugerowali, że tą rodziną powinien się zająć asystent rodziny. Jego zadaniem byłoby nauczyć opieki nad dzieckiem i prowadzić gospodarstwo domowe.

O sprawie powiadomiono policję. Funkcjonariusze po potwierdzeniu nieprawidłowości, skierowali sprawę do sądu rodzinnego. Ten wyznaczył kuratora sądowego i nakazał by rodzina zamieszkała w Centrum Interwencji Kryzysowej w Kaliszu. Teraz instytucje zobaczą w jaki sposób jeszcze będą mogły pomóc rodzinie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Mogli zginąć w Parku Miejskim (zdjęcia)
Subskrybuj
Powiadom o

16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Filip Religa
11 miesięcy temu

Mam pytanie, czy ktos kto jest z Ostrowa nie moglby zglosic jej trudnej sytuacji do Polsatu do Katarzyny Dowbor zeby pomogla tej kobiecie. Tam jest juz dom, trzeba go tylko ocieplic. Jest duzo ludzi o dobrym sercu, czy ktos moglby pomoc? Ja bardzo chetnie bym to zrobila gdybym tylko znala pelny adres tej kobiety, zeby zglosic dom do remontu w Polsacie. Pomozmy, wspolnie damy rade. My tez kiedys lub nasze dzieci czy wnuki mozemy potrzebowac pomocy i wtedy bedziemy wdzoeczni ze ktos pochylil sie nad nasza krzywda. Wspolnymi silami zrobimy cos dobrego.

Milena
11 miesięcy temu

Chcialabym pomoc tej kobiecie, moze dac pieniadze na zalozenie pradu czy gazu, moze wody. Mam tez ubranka po moich corkach z zagranicy. Ale nie wiem jak moglabym sie skontaktowac z tymi kobietami. Czy ktos moze wie do jakiego urzedu moge zglosic ze chce pomoc?

Ostrowianka
odpowiada  Milena
11 miesięcy temu

Na Ledóchowskiego8,jest schronisko dla bezdomnych kobiet ,budynek za Farą na rogu obok przychodni tam była ,może od kierowniczki coś się dowiecie albo innych podopiecznych ,empatia urzędnicza jest ograniczona jak piszę ciekawe dlaczego się nia nie zainteresowała skoro tam była i to w minusowej temperaturze w tym czasie było -20.,może dlatego jak inne urzędniczki one mają gdzie spać ,co jeśc i ciepło .

Msrian
11 miesięcy temu

A tatuś gdzie?

Wszechmogący
odpowiada  Msrian
11 miesięcy temu

W dupie. Jak ma być byle jaki tatuś to lepiej czasami być samemu!

John
11 miesięcy temu

Gdzie można zgłosić się o asystentkę rodziny może być zaraz po studiach

Fallus Anolymus
11 miesięcy temu

I dlatego takie osoby nie powinny mieć dzieci. Aby pptem same problemy..

Jan
odpowiada  Fallus Anolymus
11 miesięcy temu

A Ty nie powinieneś mieć dostępu do Internetu 😔

Dario
11 miesięcy temu

Obojętnie jaka jest Mamą to zawsze będzie Mamą. I nie powinno się dziecka zabierać

Fima
11 miesięcy temu

Gdzie jest ten Caritas. Ulica? Koło fary

Dla informacji
odpowiada  Fima
11 miesięcy temu

Caritas jest za domem katolickim ,który jest koło Fary.

Mgr Andrzej Strzelba
odpowiada  Fima
11 miesięcy temu

Tam już go nie ma

Ostrowianka
odpowiada  Fima
11 miesięcy temu

Ledòchowskiego 8 budynek za Farą na rogu ,kiedyś tam był żobek i przedszkole prowadzone przez zakonnice .co im strzeliło do głowy ,zapewnić wsparcie opieki żeby miały za co żyć a nie karać còż kazdy przeżywa życie po swojemu ,lepiej spędzić czas w ciepłe niż marznąć .còż panie w MOPS porażająca empatię a szczegòlnie jak ich to nie dotyczy i odsyłają jeden do drugiego aby olać ,przecież one mają gdzie mieszkać ,w ciepłe i co jeść ..a lepiej by było poradzić żeby załatwić 500+,alimenty, dodatek na opał ,zasiłek ,żeby miały za co żyć ,ale przecież oddać do sądu rodzinnego zamiast wyciągnąć pomocną dłoń.,ale po co lepiej olać ..

Ciekawa
odpowiada  Ostrowianka
5 miesięcy temu

Jaki kxxwa zasiłek? Skąd takie brednie że kobiety jakiś zasiłek pobierały znasz je? Że oceniasz ??? I jaka masz pewność że tam nie było nie ma wody ubikacji prądu i było aż tak zimno ??? Jedna hiena napisze brednie inna strona powiela. Może to są dobre i życzliwe kobiety ? Zbytnią dobroć i hojność też prowadzi do biedy i nędzy. Kiedyś jak zapomnisz siebie dzieci i wnuki zabezpieczyć dopóki jesteś na siłę i masz możliwość.

Alterego
odpowiada  Fima
11 miesięcy temu

osób na ulicy Gimnazjalnej…

Opiekunka
odpowiada  Alterego
11 miesięcy temu

Na Gimnazjalnej wydawali kiedyś obiady z Mopsu.

16
0
Napisz co o tym sądziszx