Bulwersujące nagranie z traktowania ryb. Aktywiści zdemaskowali proceder w Antoninie

Kilka dni temu zarejestrowano na stoisku rybnym w Antoninie proceder niewłaściwego traktowania ryb. Dokumentacji dokonali aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege. Obserwacja stoiska zaowocowała 3,5 godzinnym nagraniem.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z zabijania ryb. Aktywiści uważają, że odbywało się to w niehumanitarny sposób.

To co zarejestrowali ukrytą kamerą jest wstrząsające, aż ciężko wyobrazić sobie jak wielkie cierpienie zadawano rybom zabijanym w namiocie. Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje. – czytamy we wpisie na facebooku.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! powiadomiła Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz złożyła zawiadomienie do prokuratury zawierające trzy i pół godziny nagrań. Zarówno zdaniem aktywistów, Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej i pełnomocniczki Vivy! Adwokat Katarzyna Topczewska mamy do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
Warto zauważyć, że koszmar ryb nie jest tylko przedświątecznym problemem. Na przedmiotowym stoisku odbywała się regularna sprzedaż ryb takich jak jesiotry, sumy, amury oraz karpie.

CZYTAJ  Tężnia po modernizacji

119 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabcia
5 miesięcy temu

ciekawe czy jeden czy drugi glupek chcialby zeby mu leb urwano na zywca wypisuja glupoty durnie taka ryba tez cierpi

§§§
5 miesięcy temu

Tak samo jest w Odolanowie na Ul.Kaliskiej !! Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi ,nóż do chleba z piłką Itp. !!!!

Matka
5 miesięcy temu

AKTYWIŚCI nie żrejcie ryb i będzie spokój miłego wieczoru

Matka
5 miesięcy temu

Aktywiści nie żrejcie ryb w wigile bedzie bez problemu

Jozef
5 miesięcy temu

Nagrywanie ukryta kamera jest niezgodne z prawem RODO .,

NERGAL
5 miesięcy temu

Jezus was kocha …sam lubił spożywać ryby , baranki pić wino a żył w czasach gdzie uśmiercano wszystkie stworzenia , na wszelkie możliwe sposoby …

Damian
5 miesięcy temu

Finałem sprawy z Krotoszyna było złagodzenie wyroku z pozbawienia wolności na grzywnę. Podstawą zmian była ocena biegłego ichtiologa, z której wynikało, że ryby nie odczuwają cierpienia. Viva niech się idzie pałować. Obrońcom zalecam przytoczyć tamtą sprawę. Tam też mieszała Viva.

Adam
5 miesięcy temu

Fundacja kolejny raz szuka kasy i sensacji. Zresztą te fundację to taki sposób co zrobić żeby zarobić i się nie narobić. Najśmieszniejsze są później wyroki sądu które na rzecz akurat fundacji pozywajacej nakazuje zapłatę odszkodowania. Zabiłem rybę a fundacja kasę dostaje.

Mięsożerny
5 miesięcy temu

Dawać mi tu namiar na jakąś zrzutkę dla myśliwego. Musimy zapewnić mu dobrego adwokata i walczyć z tymi oszołomami.(zwracam się do normalnych) Od takich spraw są państwowe instytucje a nie jacyś śmieszni, chorzy aktywiści. Mieli zezwolenie na umieszczenie kamery?
Czy zabijanie jest humanitarne? Pewnie żadne.
Kurę też należy ogłuszyć, czy anestezjologa wołać?

Cap3lla
odpowiada  Mięsożerny
5 miesięcy temu

Wydaje mi się, że są sytuacje w których zabicie – skrócenie cierpienia jest jak najbardziej humanitarne i nie chodzi tylko o ranne konie w westernach.

Marco
5 miesięcy temu

Rozumiem, że sum lub okoń zanim zaatakuje inną rybę to też ją najpierw ogłusza ogonem?

119
0
Napisz co o tym sądziszx