Bulwersujące nagranie z traktowania ryb. Aktywiści zdemaskowali proceder w Antoninie

Udostępnij
Tweet

Kilka dni temu zarejestrowano na stoisku rybnym w Antoninie proceder niewłaściwego traktowania ryb. Dokumentacji dokonali aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege. Obserwacja stoiska zaowocowała 3,5 godzinnym nagraniem.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z zabijania ryb. Aktywiści uważają, że odbywało się to w niehumanitarny sposób.

To co zarejestrowali ukrytą kamerą jest wstrząsające, aż ciężko wyobrazić sobie jak wielkie cierpienie zadawano rybom zabijanym w namiocie. Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje. – czytamy we wpisie na facebooku.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! powiadomiła Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz złożyła zawiadomienie do prokuratury zawierające trzy i pół godziny nagrań. Zarówno zdaniem aktywistów, Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej i pełnomocniczki Vivy! Adwokat Katarzyna Topczewska mamy do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
Warto zauważyć, że koszmar ryb nie jest tylko przedświątecznym problemem. Na przedmiotowym stoisku odbywała się regularna sprzedaż ryb takich jak jesiotry, sumy, amury oraz karpie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  20 lat temu zlikwidowano jednostkę wojskową w Ostrowie Wlkp.
Subskrybuj
Powiadom o

119 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Matka
1 rok temu

Aktywiści nie żrejcie ryb w wigile bedzie bez problemu

Jozef
1 rok temu

Nagrywanie ukryta kamera jest niezgodne z prawem RODO .,

NERGAL
1 rok temu

Jezus was kocha …sam lubił spożywać ryby , baranki pić wino a żył w czasach gdzie uśmiercano wszystkie stworzenia , na wszelkie możliwe sposoby …

Damian
1 rok temu

Finałem sprawy z Krotoszyna było złagodzenie wyroku z pozbawienia wolności na grzywnę. Podstawą zmian była ocena biegłego ichtiologa, z której wynikało, że ryby nie odczuwają cierpienia. Viva niech się idzie pałować. Obrońcom zalecam przytoczyć tamtą sprawę. Tam też mieszała Viva.

Adam
1 rok temu

Fundacja kolejny raz szuka kasy i sensacji. Zresztą te fundację to taki sposób co zrobić żeby zarobić i się nie narobić. Najśmieszniejsze są później wyroki sądu które na rzecz akurat fundacji pozywajacej nakazuje zapłatę odszkodowania. Zabiłem rybę a fundacja kasę dostaje.

Mięsożerny
1 rok temu

Dawać mi tu namiar na jakąś zrzutkę dla myśliwego. Musimy zapewnić mu dobrego adwokata i walczyć z tymi oszołomami.(zwracam się do normalnych) Od takich spraw są państwowe instytucje a nie jacyś śmieszni, chorzy aktywiści. Mieli zezwolenie na umieszczenie kamery?
Czy zabijanie jest humanitarne? Pewnie żadne.
Kurę też należy ogłuszyć, czy anestezjologa wołać?

Cap3lla
odpowiada  Mięsożerny
1 rok temu

Wydaje mi się, że są sytuacje w których zabicie – skrócenie cierpienia jest jak najbardziej humanitarne i nie chodzi tylko o ranne konie w westernach.

Marco
1 rok temu

Rozumiem, że sum lub okoń zanim zaatakuje inną rybę to też ją najpierw ogłusza ogonem?

Kolo
1 rok temu

Do żydów może tak wyskoczycie?

Zosia
1 rok temu

Ci aktywności niech sobie konia najlepiej zwalą

Koniur
odpowiada  Zosia
1 rok temu

Mają brać przykład z Ciebie? Już wystarczy że Ty to robisz świntuchu.

DonAntało
odpowiada  Koniur
1 rok temu

Nie On pierwszy i nie ostatni. Kto nigdy „konia” nie uderzył(bił) niech pierwszy rzuci kamieniem 😉 Regularne konia bicie poprawia życie, a częste walenie odstrasza złe duchy.

Jacek
1 rok temu

Nie chodzi o to by ryb nie jeść. Coś przecież trzeba jeść i mięso również. Chodzi o to żeby zabijanym stworzeniom nie zadawać przy tym bezsensownego, okrutnego cierpienia. Uważasz, że zwierzęta czy ryby nie cierpią? Obejrzyj sobie ze 2 minuty tego filmu to będziesz wiedział o czym mówię. Ja po 2 minutach miałem dosyć.

Maciek
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Zgoda. Rola fundacji jest edukacja oraz szkolenie niech od tego zaczną. Pozniej niech 10 urzedow sprawdza i karze. Skąd ten chłopak ma niektóre rzeczy wiedzieć? Pamiętaj jeszcze o tym że gdyby ktoś kupił ta rybę zabrał we wiaderku lub reklamowce żywa do domu i walił kilka razy młotkiem to wolę aby on w ten sposób to zrobił jak na filmie.

mariano
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Znasz sposób pozbawiania życia bez cierpienia ? Zgłoś to opublikuj może dostaniesz nawet Nobla …Nie ma takiego czegoś jak zabijanie humanitarne …

AsaSyn, a powinna być córka
odpowiada  mariano
1 rok temu

Ty tak na poważnie?
Dajmy na ten przykład takiego homo sapiensa, strzał z broni palnej (kalbier winien być dobrany odpowiednio do gatunku) w tył głowy, najlepiej z zaskoczenia jak w Katyniu. Innym od lat znaną metodą jest dekapitacja z zastrzeżeniem, że nie tak jak w przypadku ISIS, ale z wykorzystaniem w pełni sprawnej, właściwie zaprojektowanej gilotyny. Z mniej drastycznych i spektakularnych metod proponuje wykorzystać dwutlenek węgla. Gaz jest powszechnie dostępny, tani i wyjątkowo bezpieczny(w sensie nie jest łatwopalny, w małym lub średnim stężeniu nieszkodliwy, nietoksyczny). Można stosować podczas snu, a sam efekt działania jest niesamowicie skuteczny, a jednocześnie niewyczuwalny przez ofiarę czy też „petenta”

119
0
Napisz co o tym sądziszx