Bulwersujące nagranie z traktowania ryb. Aktywiści zdemaskowali proceder w Antoninie

Udostępnij
Tweet

Kilka dni temu zarejestrowano na stoisku rybnym w Antoninie proceder niewłaściwego traktowania ryb. Dokumentacji dokonali aktywiści śledczy kampanii Stopklatka i Zostań Wege. Obserwacja stoiska zaowocowała 3,5 godzinnym nagraniem.

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z zabijania ryb. Aktywiści uważają, że odbywało się to w niehumanitarny sposób.

To co zarejestrowali ukrytą kamerą jest wstrząsające, aż ciężko wyobrazić sobie jak wielkie cierpienie zadawano rybom zabijanym w namiocie. Zabijanie bez ogłuszania, patroszenie żywych ryb, urywanie głów, używanie nieodpowiednich narzędzi (nóż do chleba z piłką), to wielokrotnie zarejestrowane na nagraniu sytuacje. – czytamy we wpisie na facebooku.

Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! powiadomiła Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz złożyła zawiadomienie do prokuratury zawierające trzy i pół godziny nagrań. Zarówno zdaniem aktywistów, Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej i pełnomocniczki Vivy! Adwokat Katarzyna Topczewska mamy do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem.
Warto zauważyć, że koszmar ryb nie jest tylko przedświątecznym problemem. Na przedmiotowym stoisku odbywała się regularna sprzedaż ryb takich jak jesiotry, sumy, amury oraz karpie.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  20 lat temu zlikwidowano jednostkę wojskową w Ostrowie Wlkp.
Subskrybuj
Powiadom o

119 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dama.
1 rok temu

Niech nie jedzą ryb i mięsa nikt nie narzuca co kto ma jeść niech tym Ludziom dadzą spokój cieszą się że Ludzie mają takie święta i ktoś ma z tego wielką radość co za czasy.

obywatel
1 rok temu

najwyzszy czas bylo zabrac sie za ten punkt !

Ffaul
odpowiada  obywatel
1 rok temu

Za Ciebie.

Mleczny czlowiek
odpowiada  Ffaul
1 rok temu

Masz na myśli punkt G

babcia
1 rok temu

całe szczęście że świnki ,krówki ,indyki i kurki są zabijanie bez bólu .Tych z Vivy należy zagnać do pracy żeby się w życiu dziewczyny odnalazły w końcu .

Mmmm
odpowiada  babcia
1 rok temu

Poproszę film z fundacji kazdego ich aktywisty co jedzą co kupują? Tak samo z ukrytej kamery. Ciekawe co wyjdzie?

kit
1 rok temu

pewne nacje u nas w kraju maja zezwolenia na ubój rytualny, my jako Polacy mieszkańcy tego kraju mamy tez prawo do uboju rytualnego czyli takiego jak od lat. eko oszołomy wara od tego

Jasnowidz
1 rok temu

Za nielegalne nagrywanie Falenta siedział w pace. Mam nadzieję, że z tym lewactwem też ktoś porządek zrobi.

Mięsożerny
1 rok temu

Aktywności jesteście chorzy i wrzodem na dupie ludzi. Jak świat światem człowiek zabijał ryby inne zwierzęta żeby żyć. Jeżeli Wy żrecie trawę to wasz problem i wara od miesożernych obywateli.

Jacek
odpowiada  Mięsożerny
1 rok temu

Nie chodzi o to by ryb nie jeść. Chodzi o to żeby im nie zadawać przy zabijaniu bezsensownego, okrutnego cierpienia. Obejrzyj sobie ze 2 minuty tego filmu to będziesz wiedział o czym mówię. Ja po 2 minutach miałem dosyć.

Mięsożerny
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Samo zabijanie jest okrutne, ale człowiek zabija i spożywa bo mięso jest potrzebne do życia. Chyba, że ktoś lubi trawę żreć. A to też jest okrutne.

Cap3lla
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Masz Pan plusa za ten komentarz bo według mnie w pełni wyczerpuje temat tych pseudo inteligentnych rozważań.

mariano
1 rok temu

Aby zakończyć temat ci aktywiści razem z weterynarzem przy pomocy ostrow24.tv powinni nakręcić film instruktarzowy jak pozbawić karpia życia humanitarnie , a może cały serial od krów , owiec , po kury ? … Polacy mają prawo wiedzieć jak TO SIĘ ZABIJA HUMANITARNIE !!!

Przedstaw się
odpowiada  mariano
1 rok temu

To wiedzieć mogą w PiS. 200 tys. Polaków zmarło z powodu utrudnienia, zakazowi udzielania pomocy medycznej. Można powiedzieć – czysta sprawa, nawet rąk sobie nie poplamili jak ten bęcwał patroszący na żywca.

Cap3lla
odpowiada  Przedstaw się
1 rok temu

Co racja to racja. Mało tego proceder ten dotyczył w dużej mierze osób starszych, które jak wiadomo były na utrzymaniu państwa(ZUSu), więc czysty zysk.

Dyzma.
1 rok temu

Ciekaw jestem do jakiej opcji ten pan z Antonina się przyznaje jeżeli do PO to te ,,niezawisłe sądy umorzą sprawę ” gorzej gdy popiera PIS wtedy mu dowalą będą go ciągać , wzywać wyrok nieprawomocny , odwołanie i tak w kółko parę lat straty czasu , zdrowia i sensu …

Gonzaless
odpowiada  Dyzma.
1 rok temu

Zbyt szybko się nie dowiemy. Bo wiecie. #WolneSądy więc wyrok za 3 lata. Tylko ziomali z PO czy inne Cwelebrytki umarzają w tydzień.

Iza
1 rok temu

Ludzie, dla pieniedzy wszystko zrobicie? I macie potem dobre samopoczucie?Ohyda! A šlepe i gluche inspekcje to farsa….

Konsumująca ryby w szczególności karpie
1 rok temu

Uważam ze większym barbarzyństwem jest „bicie” karpia po głowie niż uśmiercenie jednym pociągnięciem noża. dodatkowo chciałabym zaznaczyć, ze Państwo którzy stworzyli ten artykuł- reportaż nie maja pojęcia o tym, ze ryba mimo ze nie żyje nadal ma aktywne nerwy dlatego się rusza. Jeśli chcecie jeść te swoje trawy, tofu i bóg wie co nikt wam nie broni. Szukanie sensacji przed świetami i niszczenie komuś świat swoim idiotycznym reportażem. cóż jestem zadania ze karma wraca. Teraz postawmy się na miejscu tych ludzi, zapewne kolejka bo nie raz przejezdzalam i widziałam, mróz każdy tąpie ze chce już. Pracujcie w takich warunkach na kawałek chleba. Z zmarzniętymi rękami, w wodzie na minusowej temp, stojąc cały dzień bo ludzie tego oczekują, chcą karpia na święta taka tradycja. Jest to ewidentnie wyszukana sensacja a wiecie Państwo po co? Po to żeby za chwile udać się do tych Państwa i wyciągnąć wielkie pieniądze na swoją organizacje. Z tego ci Państwo którzy stworzyli artykuł żyją z odszkodowan. Przecież nikt tam nie dokłada do
dzialania organizacji ze swojej kieszeni, nje oszukujmy sie. I tu wcale nie chodzi o krzywdę zwierząt bo nikt tych zwierząt nie zabijał dla zabawy, rozrywki tylko w celach konsumpcyjnych. Ta ryba nie cierpiała.
w tych czasach sensacja jest z byle czego tylko na pieniędzy.
dodatkowo kamera założona nieleganie , ukryta kamera wiec raczej sugerowalabym wystąpienie do Państwa organizacji o odszkodowanie za utworzone starty pieniężne i moralne. Kwestia pozwoleń nie będę się wypowiadać tutaj rzeczywiście błąd.

Krzys

I wszystko w temacie👌

119
0
Napisz co o tym sądziszx