Potężne zderzenie dwóch dostawczaków

Udostępnij
Tweet

Około 40 minut strażacy walczyli nad uwolnieniem kierowcy dostawczego mercedesa. Do wypadku doszło o godzinie 16.30 na obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego na wiadukcie na wysokości Starego Stawu.

Na pasie do Poznania, od co najmniej godziny, stał dostawczy renault, w którym zagrzał się silnik, co było spowodowane wcześniejszą usterką układu chłodniczego. Nagle w jego tył wjechał dostawczy merdeses, który jechał po towar do pobliskich Szczur.

Kierowcy renault nic się nie stało. Sprawca z mercedesa miał zakleszczoną nogę. Strażacy z użyciem kilku narzędzi hydraulicznych uwalniali go przez ponad pół godziny. To pokazuje jak bardzo pojazdy się złączyły. Szczęśliwie mercedes jechał bez towaru. O wypadku poinformował znajdujący się na jego wyposażeniu system ecall.

Mężczyznę po wydobyciu z wraku auta przekazano załodze karetki pogotowia ratunkowego. W sumie na miejsce wysłano trzy ambulanse. Pierwsi na miejscu zdarzenia byli strażacy ochotnicy z Czekanowa.

Kierowca renault miał wystawiony trójkąt i włączone światła awaryjne.

Oba busy były z województwa śląskiego.

20-latek z Mercedesa doznał tylko skręcenia stawu skokowego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Co się wydarzyło przy Lidlu?
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
An
9 miesięcy temu

Około 15.45 mijaliśmy go, stał na awaryjnych a trójkąt ostrzegawczy byl może max z 3 m za nim.. Jeszcze pomyślałam że prosi się o wypadek bo jadąc pod górę i na łuku, przy tych warunkach co były wczoraj czyli opadająca mgła mieliśmy dość intensywne hamowanie. Żeby go minąć trzeba się było najpierw prawie zatrzymać bo na tym fragmencie nic nie widać z przeciwka. Wiadomo że miejsca awarii się nie wybiera, ale trójkąt ostrzegawczy zawodowy kierowca chyba powinien wiedzieć gdzie się stawia, bo tam gdzie był to równie dobrze mógł się nie fatygować.

Karsek
9 miesięcy temu

Często tam stoją z radarem w grudniu

Brocha
9 miesięcy temu

Jakim trzeba być dxxilem żeby wjechać komuś w tył auta?! Cofnąć całkowicie prawko ślepakowi, jak nie umie się zachować na drodze.

Pan
odpowiada  Brocha
9 miesięcy temu

Ty jesteś bez winy.

17
0
Napisz co o tym sądziszx