Kierowca ciężarówki przesadził i słono go to kosztowało

We wtorek około godziny 8 rano obywatelsko zatrzymano kierowcę samochodu ciężarowego. Do zatrzymania doszło w Odolanowie na ulicy Kaliskiej. Wstępnie podejrzewano, że może on być pod wpływem alkoholu.

Wszystko zaczęło się od manewru wyprzedzania wykonywanego przez kierowcę samochodu ciężarowego. 37-latek wyprzedzając spowodował konieczność zjechania z drogi przez auto jadące z przeciwka.

Kierowca, który musiał dokonać manewru obronnego zatrzymał kierowcę ciężarówki i wezwał policję.

Okazało się, że mieszkaniec województwa dolnośląskiego był trzeźwy, ale został ukarany 1500 zł mandatem i 10 punktami karnymi za stworzenie niebezpieczeństwa na drodze.

CZYTAJ  26-latek zginął na trasie Ostrów - Krotoszyn (zdjęcia)

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mini
4 miesięcy temu

Odolanow świecą same konfu.

Marek
4 miesięcy temu

Ludzie nie kapujcie na siebie. Kamerki itp. Same konfi

suweren
4 miesięcy temu

Same konfidenty wokół, wystraszył się i musiał milicję wezwać. Ś.W.P.

Tmmm
odpowiada  suweren
4 miesięcy temu

Dokładnie

Szymon
odpowiada  suweren
4 miesięcy temu

Sam jesteś konfidentem podejrzewam, że jeździsz podobnie, czyli jak piz.a!

Pieszych 100
4 miesięcy temu

Napewno banderowiec z ukrainy.

Adrianna.
odpowiada  Pieszych 100
4 miesięcy temu

A Ty Młodzian Wszechpolski prosto z Polszy.

Szymon
4 miesięcy temu

Identyczną sytuację miałem dziś rano w Górznie godz 5:50. Panowie w pojazdach ciężarowych jeden z nich postanowił wyprzedzić drugiego, tylko, że zapomniał, że mnie ma z przeciwka, bez skrupułów otrzymałem tylko sygnał ostrzegawczy z górnych halogenów, że mam spierdalac.. ć i tyle całe to zajście zarejestrowała kamera w moim pojeździe.

Bmw
4 miesięcy temu

Wszystko przez barana który był wyprzedany, znając życie jechał 35-40 km/h w zabudowanym, więc pojazdem ciężarowym zdecydował się wyprzedzić. Możliwa druga opcja wyprzedany zwiększył prędkość podczas gdy wyprzedzała go ciężarówka.

To jest nagminne, jest na YT świeży filmik jak na autostradzie ciężarówka wyprzedza osobówkę bo ta jedzie 80-86 km\h ciagle zmieniając prędkość, a gdy auta są zrównane pojazd osobowy przyspiesza w dodatku kierujący osobówką się gorączkuje z niewiadomego powodu 🙂

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  Bmw
4 miesięcy temu

Ciężarówki na autostradach i drogach ekspresowych mają jeździć zgodnie z przepisami z prędkością 80 km/h, poza nimi tylko 70 km/h, a w terenie zabudowanym 50 km/h. I oczywiście tak jak nakazują im znaki zakazu poredkosci. Ja wiem, że im się spieszy bo mają określoną godzinę wyladuku i ich pracodawcą wylicza im czas na dojazdc wedlug nawigacji, ale to nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Państwo jest nieudolne mając ITD powinno kontrolować właścicieli firm transportowych i przestrzegania prędkości jazdy na tachografach jest zapisywana oriętacyjna prędkość jazdy pojazdu powyżej 3.5 DCM. I kolego nie obrażaj innych może jesteś kierowca zawidowym, ale jak będziesz popędzał innych to nic dobrego Cie na drodze nie spodka. Troszkę EMPATI dla innych użytkowników dróg.

Pan
odpowiada  SPRAWIEDLIWY
4 miesięcy temu

Może nie tyle szef co spedytor.bo robia awizacje godzinową a jak już jesteś to musisz poczekać

Agnieszka
odpowiada  SPRAWIEDLIWY
4 miesięcy temu

Pisz bez błędów ortograficznych

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  Agnieszka
4 miesięcy temu

Mam dysortografię. Przepraszam za błędy, panią polonistkę. Mysle, iż…

Mik
odpowiada  Bmw
4 miesięcy temu

A od kiedy to w Polsce jest zakaz jazdy 40 km/h w zabudowanym? Coś się zmieniło? Chcę to jadę 40 i nikogo to nie upoważnia do wyprzedzania mnie na trzeciego. W terenie zabufowanym nie ma prędkości minimalnej. Ale nick BMW tłumaczy wszystko.

Rafał Baron
4 miesięcy temu

I to jest postawa . Nagrywać idiotów ciężarowych i wysyłać na KPP . A jak nie to na gorącym uczynku . A jak policja nie chce interweniować to krótko po pierwszym telefonie i brak reakcji zadzwonić jeszcze raz i powiedzieć że sam sprawiedliwość wymierzyłem i go zabiłem . parę minut i są . Psy . Bo to te niby co służą ludziom mają takich dxyili obserwować i eliminować .

Pan
odpowiada  Rafał Baron
4 miesięcy temu

Sam jesteś idiotą i uważaj żeby to co napisałeś żeby cię dotknęło.cymbale

Staś i Nel
odpowiada  Pan
4 miesięcy temu

Na Pana to trza mieć wygląd aby się tak tytułować . Gdybys wpis zrozumiał to byś cymbale bredni nie pisał . Piratów drogowych karać i to wysokimi karami . A Ja osobiście nagrywam piratów i wysyłam na policję . To jest ewidentny dowód w sprawie . Trza pomagać policji .

Zenon
odpowiada  Rafał Baron
4 miesięcy temu

Dobre to bylo, ale madre slowa. Mandat za szmate to pierwsi byli zeby wystawic. A jak czlowiek potrzebuje pomocy to nie maja czasu.

Nn
odpowiada  Rafał Baron
4 miesięcy temu

Baran z ciebie. Ćwierć km nie robisz tego co oni i tyle samo zachowań nie widziałeś co oni. Żeby nie oni to byś do gęby nie miał co włożyć. Źle jest że jeden nie ma okazji zobaczyć co jest z drugiej strony patrzącego.

Stanisław
odpowiada  Nn
4 miesięcy temu

Bzdury wypisujesz i tyle naoglądałeś się filmików i teraz bzdury opowiadasz . Nie masz pojęcia ilu idiotów wsiada do ciężarówki udając szoferów , a są zwykłymi debilami a nawet bym nazwał potencjalni bandyci . Sam pracuje jako kierowca tyle że mam oddech nastu pasażerów którzy chcą dojechać do rodzin i na miejsce . Uczestniczyłem w trzech kolizjach i co spowodowanych przez kierowców ciężarowych . Takie tam krótkie jakie i Ja mam zdanie o nich .

Kris
4 miesięcy temu

Brawo powinni mu prawko na 3 miesiące zawiesić

Karsek
4 miesięcy temu

Co za konfident

PRL
odpowiada  Karsek
4 miesięcy temu

To prawda konfident. Do czego to prowadzi że zaczynamy by szeryfami a sami nie potrafimy jeździć. Kto nie złamał przepisu o ruchu drogowym? Kamery są wszędzie. Ale nie każdy jest konfidentem. Nie ma już kultury jazdy, nie ma już kierowców. Są maszyny co im się wydaje że są na prawie prowadzące samochody. No niestety tak jest, taki mamy klimat.

Lividium
odpowiada  Karsek
4 miesięcy temu

Taki jak ty który informuje gdzie stoja z radarem

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
4 miesięcy temu

Denuncjacja, czy jak kto woli „zatrzymanie obywatelskie” to wskazanie jakiejś osoby czy instytucji jako winnej władzom sądowym lub politycznym albo policji – czyli organom dysponującym stosownymi sankcjami. W stosunku do osoby dokonującej denuncjacji możemy użyć rzeczownika „donosiciel” – słowem bliskoznacznym do denuncjacji jest bowiem „donos”.
Z historycznych ciekawostek dotyczących denuncjacji można przytoczyć fakt, że w czasach starożytnych powszechne było donosicielstwo… zawodowe – w starożytnej Grecji trudnili się nim sykofanci, zaś w Rzymie – tzw. delatorzy. Nie było ich jednak zbyt wielu w odróżnieniu od tego kraju gdzie ich mnogość ostatnimi czasy rośnie w postępie geometrycznym. Wieczoru wolnego od donosów wszelakich życzę.

Violetta
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
4 miesięcy temu

Aleś się napracował przy tym pisaniu! Tylko kogo to obchodzi? Popisujesz się? Trochę słabo. Pewnie jesteś niedowartościowany (trudne słowo ale może zrozumiesz).

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
4 miesięcy temu

Ciekawy jestem jakby na Ciebie jechał ten TIR. Co TY byś zrobił? Może w ten sposob ostudził goraca głowe kierowcy TIRA i moze urtowal w ten sposib komus życie. A Ty, prawidłową postawe nazywa donsicielstwem – żenada, przecież nie doniesienia na babcie, która chandluje jajkami w niedozwolonym miejscu lub zebraka, krory prosi o jałmużnę- to mozna nazwac donosicielstwem. A zglosi pirata drogowego i moze ocalił komus życie. Moim zdaniem dobrze postąpił i chwali go za obywarelską postawę, a nie krytykować jak Ty przyjacielu. Nie jest to żadne donosicielstwo tylko prawidłową reakcja na niebezpiecznych i nierozsądnych kierowców. A czytając Twój wywód filozoficzny, pewnie byś chciał, aby nastąpiła anarchia i bezprawie. A prawo by miał obywatel silnjeszy i ten co nie donosi w Twoim mniemaniu na innych. BRAWO za odwagę że zgłosiłeś kierowcę który nie przestrzega przepisów. Mało mamy wypadków drogowych? Jeszcze raz BRAWO prawidłową postawa

32
0
Napisz co o tym sądziszx