Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt (ZDJĘCIA)

Udostępnij
Tweet

Ostrowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt czeka inwestycyjna rewolucja. Rozpoczęły się tam prace – modernizacja, przebudowa i rozbudowa. Po ich zakończeniu będzie to jedno z najnowocześniejszych schronisk w Polsce.

– To miejsce wymagało już gruntownej zmiany. Ostrowskie schronisko ma już swoje lata i dało opiekę setkom, a nawet tysiącom zwierzaków. Potrzebę modernizacji widziały organizacje pro-zwierzęce i widzieliśmy my. Dziś mamy dobrą wiadomość- inwestycja ruszyła – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Modernizacja wraz z przebudową i rozbudową Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim to koszt blisko 6 mln złotych. Projekt był szeroko konsultowany ze wszystkimi ostrowskimi środowiskami pro-zwierzęcymi.

– Schronisko zmieni się nie do poznania. Jedyne co zostanie to kilka ścian. Obiekt czeka modernizacja, przebudowa i rozbudowa. Zakres prac jest bardzo szeroki. Przede wszystkim wymienione zostaną sieci elektryczne i wodno – kanalizacyjne. Zamontujemy panele fotowoltaiczne, a budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. Na nowo zagospodarujemy plac, co oznacza również nasadzenia drzew i krzewów. Powstanie tu także wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, oraz utwardzony parking, którego dzisiaj nie ma i drogi – wylicza Mikołaj Kostka, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach inwestycji dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń, których obecnie tak brakuje. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

– Zwierzęta zostały zabezpieczone i są pod stałym nadzorem pracowników schroniska. Koty i chore czworonogi znalazły ciepły kąt w specjalnych kontenerach, gdzie zostały przeniesione na czas realizacji inwestycji. Perspektywa niemal zupełnie nowego schroniska bardzo nas cieszy. Te zmiany są bardzo potrzebne, a dzięki nim będziemy mogli zaopiekować się bezdomnymi zwierzętami lepiej i sprawniej – podkreśla Agnieszka Nowicka, kierownik ostrowskiego schroniska.

CZYTAJ  Nie żyje kierowca ciężarówki z naszego regionu

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jasnowidz
1 rok temu

Najważniejszy jest budynek administracyjny. Piękny…Kotki i pieski będą zadowolone.

18
0
Napisz co o tym sądziszx