Ruszyła modernizacja schroniska dla zwierząt (ZDJĘCIA)

Ostrowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt czeka inwestycyjna rewolucja. Rozpoczęły się tam prace – modernizacja, przebudowa i rozbudowa. Po ich zakończeniu będzie to jedno z najnowocześniejszych schronisk w Polsce.

– To miejsce wymagało już gruntownej zmiany. Ostrowskie schronisko ma już swoje lata i dało opiekę setkom, a nawet tysiącom zwierzaków. Potrzebę modernizacji widziały organizacje pro-zwierzęce i widzieliśmy my. Dziś mamy dobrą wiadomość- inwestycja ruszyła – zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Modernizacja wraz z przebudową i rozbudową Międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim to koszt blisko 6 mln złotych. Projekt był szeroko konsultowany ze wszystkimi ostrowskimi środowiskami pro-zwierzęcymi.

– Schronisko zmieni się nie do poznania. Jedyne co zostanie to kilka ścian. Obiekt czeka modernizacja, przebudowa i rozbudowa. Zakres prac jest bardzo szeroki. Przede wszystkim wymienione zostaną sieci elektryczne i wodno – kanalizacyjne. Zamontujemy panele fotowoltaiczne, a budynek będziemy ogrzewać pompą ciepła. Na nowo zagospodarujemy plac, co oznacza również nasadzenia drzew i krzewów. Powstanie tu także wybieg dla zwierząt, obiekt zostanie doświetlony, pojawi się nowy monitoring, oraz utwardzony parking, którego dzisiaj nie ma i drogi – wylicza Mikołaj Kostka, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach inwestycji dobudowane zostanie piętro budynku, dzięki temu schronisko zyska więcej pomieszczeń, których obecnie tak brakuje. W obiekcie będą dwie windy: osobowa i towarowa, wybudowana zostanie chłodnia, powstanie zaplecze socjalno – sanitarne dla pracowników, weterynarza i wolontariuszy, pomieszczenie adopcyjne dla zwierząt oraz osobne pomieszczenia dla psów i kotów chorych, w kwarantannie, matek z małymi oraz woliera dla kotów zdrowych.

– Zwierzęta zostały zabezpieczone i są pod stałym nadzorem pracowników schroniska. Koty i chore czworonogi znalazły ciepły kąt w specjalnych kontenerach, gdzie zostały przeniesione na czas realizacji inwestycji. Perspektywa niemal zupełnie nowego schroniska bardzo nas cieszy. Te zmiany są bardzo potrzebne, a dzięki nim będziemy mogli zaopiekować się bezdomnymi zwierzętami lepiej i sprawniej – podkreśla Agnieszka Nowicka, kierownik ostrowskiego schroniska.

CZYTAJ  Kierowca zawodowy oszukiwał

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Xxx
1 rok temu

Ogłoszenie.Zamienie teściowa(jest ostra i wredna)na pieska ale musi być łagodny.

Babcia
1 rok temu

Czy dla kotków po tej modernizacji i przebudowie tez bedzie ciepły nowy kąt na zimę? Bo jak do tej pory tylko się o kotach mówiło, Może w końcu doczekaja sie te bezdomne kotki swojego ciepłego kącika .

Smutne
1 rok temu

A CO dla zwierząt?!!

Tadek
1 rok temu

No to ładnie i fajnie bo pieski i kotki to najlepsi przyjaciele człowieka Mam ich po 2 ze schroniska i więcej frajdy mi sprawiają niż żona 45 lat po ślubie a u mnie to w domu mają jak w niebie,

Adam
1 rok temu

Bardzo dobra inwestycja 🙂 Wreszcie coś pozytywnego!

Józwa Butrym
1 rok temu

A po co aż tak wypasiony budynek? Kojce nowe postawić żeby zwierzęta miały tak jak trzeba. A budynek administracji wyremontować. I zlikwidować te wielkie okna, bo przez nie tylko ciepło ucieka. A podobno oszczędzać mamy.

obserwator
1 rok temu

no fajnie 6 baniek wyrzucic na coś co 99% mieszkanców nie interesuje,
niech na to zrzuci się ten jeden procent (posiadacze psów i kotów) a wtedy nie bedą sie musieli tłumaczyc dlaczego tyle przyjaciół psów i kotów podrzuca swoich pupilków do schroniska

anon
odpowiada  obserwator
1 rok temu

99% mieszkańców nie interesuje Twoje zdanie.

Obserwator
odpowiada  anon
1 rok temu

Ale 99procent mieszkańców musi znosić terror chodzac po zasranych i obsikanych chodnikach słuchając wycia waszych pupilka całe szczęście że ludzie już zaczynają walczyć z terrorem miłośników

do smutnego obserwera
odpowiada  Obserwator
1 rok temu

jakie ty musisz miec smutne zycie ,tvp,kościół i narzekania na wszystko ,ogarnij się i wyrzuc tv ,dramat

jola
odpowiada  do smutnego obserwera
1 rok temu

dlaczego i co ma wspolnego z tym kosciol i TV

POganiacz bydła
odpowiada  do smutnego obserwera
1 rok temu

Dexxlizm jest dla ciebie groźniejszy niż koronawirus… Nie mieszaj kościoła z psami, lewacki pajacu.

kastrator
odpowiada  obserwator
1 rok temu

Wolę obserwować szczęśliwe pieski i kotki niż twoje usmarkane, wyjące bachory, których narobiłeś, a zżerają z pieniędzy podatników nieporównywalnie więcej.

Jurek
1 rok temu

Ale pomysł dobry.

....
1 rok temu

Będzie super. Tylko remont będzie trwał 2 lata.

Joanna
1 rok temu

Ach jaki sukces tej władzy ! Osiem lat temu obiecywała kociarnię i remont. Teraz bo zbliżają się wybory i ceny wszystkiego znacznie wzrosły to robi żeby w kampanii jej tego chociaż nie wypominano. To był cel osiem lat temu! Teraz to kastracje i efektywne poszukiwanie domów oraz edukacja jest potrzebna.

Obiecanki cacanki
odpowiada  Joanna
1 rok temu

Becia jak zwykle wszystkich zwodzi. Dla niej to ważne aby sianko się zgadzało. Dobro szarych obywateli to ona ma w d…

18
0
Napisz co o tym sądziszx