Bulwersujący wyrok po śmierci adwokata na motocyklu

Wracamy do sprawy śmiertelnego wypadku, w którym zginął ostrowski adwokat Marcin Małecki. Zapadł nieprawomocny wyrok i wyszły nowe okoliczności zdarzenia.

Do tragicznego zdarzenia doszło 10 października 2021 roku. Ostrowski adwokat wyjątkowo wracał od strony Oleśnicy na motocyklu. Na drodze krajowej nr 25 w pobliżu Ostrowiny doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym.

Siła uderzenia była tak duża, że stracił nogę. Poszkodowany zmarł, mimo walki ratowników. – informuje portal mojaolesnica.pl

Policja ustaliła, że do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania przez osobowe renault ciągu pojazdów. – 51-letni kierujący renault scenic z powiatu ostrowskiego podczas manewru wyprzedzania nie zachował należytej ostrożności i obserwacji przedpola jazdy. Doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym z naprzeciwka motocyklem benelli. 51-mieszkaniec powiatu ostrowskiego z motocykla poniósł śmierć na miejscu – powiedziała portalowi mojaolesnica.pl wówczas st. asp. Bernadeta Pytel, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy.

Wiadomo, że domniemany sprawca był trzeźwy. Zabrano mu prawo jazdy.

– W sprawie zapadł wyrok w dniu 7 listopada tego roku. Jest on nieprawomocny. Kara to rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez trzy lata, informowanie kuratora o przebiegu próby oraz nawiązka na rzecz pokrzywdzonych i koszty – przekazała portalowi MojaOlesnica.pl prok. Anna Placzek-Grzelak z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Wyrok bulwersuje osoby z bliskiego grona zmarłego adwokata. Nie mogą uwierzyć, że za spowodowanie śmierci człowieka mężczyzna dostał raptem rok więzienia i to w zawieszeniu.

CZYTAJ  15-latka w stanie krytycznym walczy o życie

36 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kierowca
11 dni temu

Jechałem tego dnia do Wrocławia i znalazłem się w kolumnie którą wyprzedzał kierowca samochodu , słońce świeciło w oczy a motocyklista jechał bardzo szybko , jak ja bym się wziął za wyprzedzanie to byłoby tak samo

SUZUKI
odpowiada  Kierowca
10 dni temu

Kierowca ty w du..ie byłeś i gó..no widziałeś twierdzisz ,że jak byś wyprzedzał to też byś uderzył czyli też motocyklisty nie widziałeś a wcześniej twierdzisz że motocyklista jechał bardzo szybko czyli musiałeś go widzieć ,to w końcu widziałeś czy nie widziałeś bajeczki

bc
odpowiada  Kierowca
10 dni temu

NO to w takich warunkach się nie wyprzedza, szczególnie kolumny. Nie widzisz, to nie wyprzedzasz.

Sławek
12 dni temu

Skoro urwało mu nogę to z jaką on prędkością musiał jechać???

kit
odpowiada  Sławek
12 dni temu

starczy ze on 60 i auto 60km/g to masz juz 120km/h starczy?

Stop mafii sądowniczej
12 dni temu

….. Nadzwyczajna Kasta. Tak wyglądają polskie wolne sądy…. Masz kasę lub znajomości jesteś wolny. Gersdorf, Najsztub, Stchur, Kraśko, +Durczok i wielu innych celebrytów to święte krowy.

Mietek
12 dni temu

Człowiek chcący odzyskać swoje pieniądze od pracodawcy dostaje wyrok grzywny i pozbawienia wolności na rok w zawieszeniu na 2 lata a tu takie coś i podobna kara. Śmieszne polskie sądownictwo.

Znajomy
13 dni temu

Czytając komentarze do artykułu przypomina mi się reportaż z przed kilku lat jak to biedny 20 latek z cofniętymi uprawnieniami na samochód ( za punkty lub przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym ) i brakiem prawka na motocykl jeździ profesjonalnym krosem po drogach publicznych bez papierów i ubezpieczenia a rodzice i siostry nie widzą w tym nic dziwnego. W sytuacji jak znudzony świąteczną atmosferą bierze krosa na jazdę i ucieka z lokalnej stacji paliw policji która go zatrzymała, pościg trwał ponad kilkadziesiąt kilometrów ale przy braku umiejętności chłopak ginie to siostrunie pyszczą przed kamerą że jakim prawem go gonili przecież nic złego nie robił tylko jeździł a policja i inni z miejscowości się na niego uparli. Takie jest podejście w kraju że jak zginie bogaty i wpływowy to niewinny a sprawce wypadku to najlepiej na szubienicę a jak biedny to winny i wogóle to dlaczego poruszał się po drodze.

Asss
13 dni temu

Gdyby zmarły adwotkat broniłby oskarżonego i wywalczył taki sam wyrok, to uznano go za świetnego adwokata

Kawasaki
13 dni temu

Ten wyrok to śmiech na sali. Zabrać dożywotnio prawko i wsadzić do pudła za nieumyślne spowodowanie śmierci innego uczestnika drogi.

Tom
13 dni temu

Jak adwokaci mowia ze ofiara gwaltu sama tego chciala, albo ze zabojca nie zabil tylko ofiara sama o to prosila to o co teraz drą mordy?

Xxx
13 dni temu

W sprawie śmierci dwójki motocyklistów w wyniku wypadku pod Ostrzeszowem który miał miejsce w 2020 roku zapadł taki sam wyrok . Zakaz prowadzenia pojazdów na dwa lata w co wliczony został czas toku postępowania czyli w dniu wyroku te dwa lata już minęły praktycznie . Taka mamy sprawiedliwość w naszym kraju . W owej sprawie nawet kosztami postepowania oskarżona nie została obciążona bo sąd stwierdził że to młoda osoba .

Panek car
13 dni temu

Ta droga to koszmar najgorsza trasa w wlkp

Taak
odpowiada  Panek car
13 dni temu

Zgadza się

36
0
Napisz co o tym sądziszx