Komornicy z Ostrowa reagują po ataku

Udostępnij
Tweet

Ostrowscy komornicy przyłączają się do akcji protestacyjnej po zabójstwie jednej z ich koleżanek z Łukowa. Krajowa Rada Komornicza zwraca się także do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań ws. zapewnienia komornikom bezpieczeństwa. Komornicy protestować będa jutro oraz w dniu pogrzebu swojej 44-letniej koleżanki.

W piątek przed godz. 13 do jednej z kancelarii komorniczych w Łukowie wszedł mieszkaniec powiatu i zaatakował nożem dwie osoby: 44-letnią komornik i pracownika kancelarii. Kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie przeszła operację, ale jej życia nie udało się uratować. Do szpitala trafili również pracownik kancelarii i postrzelony w okolicę brzucha napastnik.

„Samorząd komorniczy jest głęboko poruszony wczorajszą tragedią i brutalnym atakiem na naszą Świętej Pamięci Koleżankę Ewę Kochańską, Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Łukowie, która została zamordowana we własnej kancelarii przez jednego z dłużników” – czytamy w komunikacie KRK.

„Łączymy się myślami z Rodziną Naszej Koleżanki, mając jednocześnie świadomość, iż mogło to spotkać każdego z nas. Stąd też, jako Samorząd zawodowy uważamy, że niezbędna jest nasza stanowcza reakcja na ten bestialski czyn” – podkreślono.

„Krajowa Rada Komornicza zwróci się do Ministerstwa Sprawiedliwości z żądaniem stanowczej reakcji i podjęcia natychmiastowych działań, w celu zapewnienia komornikom bezpieczeństwa podczas wykonywania czynności, które prowadzimy w celu realizacji orzeczeń niezawisłych Sądów”. „Uważamy za absolutnie niedopuszczalne jakiekolwiek dezawuowanie naszej pracy, którą wykonujemy w imieniu Rzeczypospolitej i nie godzimy się na sytuację, w której komornicy sądowi są traktowani bez należnego im szacunku” – dodano.

„Nasz ból i oburzenie znajdą swój wyraz w każdej kancelarii” – czytamy. „W geście protestu przeciwko wszelkim przejawom agresji wobec komorników sądowych, asesorów, aplikantów i pracowników kancelarii komorniczych, w najbliższy poniedziałek oraz w dniu pogrzebu Naszej Koleżanki, kancelarie komornicze pozostaną zamknięte i nie będą wykonywać żadnych czynności o charakterze zewnętrznym, jak na przykład odbieranie poczty, dokonywanie przelewów, wydawanie zaświadczeń itp., a przez cały przyszły tydzień nie będą przyjmować stron postępowań” – zapowiedziano.

CZYTAJ  Ostrowianin chce napisać książkę o homoseksualistach

Jak podkreślono, „działania te mają na celu zwrócenie uwagi na tę tragedię oraz na hejt, z jakim na co dzień spotykamy się w naszej pracy”. „Informujemy również, iż zawiadomimy organy ścigania o treści komentarzy nacechowanych mową nienawiści, jakie pojawiły się w Internecie pod informacją o tej tragedii” – poinformowano.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janusz
1 rok temu

na finrada pl zawsze można przeczytać aktualną informację i opinie innych klientów co ułatwia proces porównania wszystkich firm

WW
1 rok temu

Szczerze żadnego komornika mi nie jest żal, zwłaszcza że 90% podejmuje decyzje nie zważając na obecną sytuacje ale na wyrok sądu… nie wierz że to mówię ale wolałbym być strażnikiem miejskim niż komornikiem

Mieszkaniec
1 rok temu

To są osoby samego dna społecznego czerpie duże korzyści z trudniej sytuacji innych ludzi nie mają poszanowania społecznego

hhhh
1 rok temu

bo zeby byc komornikiem to trzeba sie urodzic skur…..em bez sumienia i zerowac na ludzkiej krzywdzie zajac majatek i sprzedac za pare zlotych czesto za ulamek jego wartosci , to potem są takie efekty w ogóle sie nie dziwie ze takie losy komornikow spotykają , chyba ze z tą komornik byla inna sytuacja , oczywiscie nie powinno do takich sytuacji dojsc ,

Do mieszkaniec
1 rok temu

Nie każdy bierze chwilówki, są osoby które popadły w spiralę długów bo wzrosły stopy procentowe,np.raty wzrosły z 1.000 do 2.000 . A komornicy często nie chcą się dogadywać tylko handlują długami,co innego komornik sądowy z którym można podpisać ugodę a co innego firma windykacyjna. Także nie mierz wszystkich jedną miarą, zresztą nawet biblia uznawała lichwę za ciężki grzech.

Miejscowy
odpowiada  Do mieszkaniec
1 rok temu

A ja pamiętam jak Frankowicze się śmiali z tych co brali kredyt w złotówkach i wcale mnie ich nie jest żal..dali się zrobić na szaro,druga sprawa jak nie masz teraz i pożyczasz to się ludzisz że potem będziesz miec- z tego żyją banki a potem komornicy ..bo komornik to policjant pieniędzy banku i wierzycieli oszukanych..wiem bo jeden wziął trzy kredytu i że zamiarem ich niespłacania na nocne wojaże..teraz siedzi za granicą,długi rosną i ściga go policja jak chce się żyć ponad stan..

Do Miejscowy
odpowiada  Miejscowy
1 rok temu

W każdym kraju nawet wysoko rozwiniętym ludzie kupują na kredyt. Ale tylko w Polsce banki mają tak wysoką różnicę między lokatą a odsetkami i tylko w Polsce prezes NBP mówi „stopy procentowe muszą rosnąć bo Polacy mają za dużo pieniędzy”. I nie chodzi tu o np. wojnę bo ona trwa od lutego a stopy idą od października 2021.

41
0
Napisz co o tym sądziszx