PILNE❗Rakieta spadła na Polskę (aktualizacja)

Udostępnij
Tweet

Chwilę przed godziną 20 poważne media poinformowały o dwóch rosyjskich rakietach, które spadły na terytorium Polski. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że spadły one na teren suszarni kukurydzy w miejscowości Przewodów. Dwie osoby zginęły. 

Lej od wybuchu znajduje się akurat przy wadze na którą wjeżdżał ciągnik rolniczy z kukurydzą. Jedna z teorii mówiła, że być może wybuchł pył. Jednak tuż przed godziną 20 duża amerykańska agencja Associated Press

„amerykański urzędnik z agencji wywiadowczej powiedział, że pociski trafiły do ​​​​członka NATO, Polski, gdzie zginęły dwie osoby” –  źródło: https://apnews.com/article/russia-ukraine-war-zelenskyy-kherson-9202c032cf3a5c22761ee71b52ff9d52

Radio Zet:

Dwie zabłąkane rakiety spadły w miejscowości Przewodów w województwie lubelskim przy granicy z Ukrainą
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/rakiety-spadly-na-polske-sa-ofiary-smiertelne

Na pasku TVN24 również pojawiła się ta informacja.

Czy jest się czego obawiać? W mediach społecznościowych niektórzy internauci piszą o artykule „5” zapisanym w traktacie NATO.

Artykuł 5

Strony zgadzają się, że zbrojna napaść na jedną lub kilka z nich w Europie lub Ameryce Północnej będzie uważana za napaść przeciwko nim wszystkim; wskutek tego zgadzają się one na to, że jeżeli taka zbrojna napaść nastąpi, każda z nich, w wykonaniu prawa do indywidualnej lub zbiorowej samoobrony, uznanego przez Artykuł 51 Karty Narodów Zjednoczonych, udzieli pomocy Stronie lub Stronom tak napadniętym, podejmując natychmiast indywidualnie i w porozumieniu z innymi Stronami taką akcję, jaką uzna za konieczną, nie wyłączając użycia siły zbrojnej, w celu przywrócenia i utrzymania bezpieczeństwa obszaru północnoatlantyckiego. O każdej takiej zbrojnej napaści i o wszystkich środkach zastosowanych w jej wyniku zostanie bezzwłocznie powiadomiona Rada Bezpieczeństwa. Środki takie zostaną zaniechane, gdy tylko Rada Bezpieczeństwa podejmie działania konieczne do przywrócenia i utrzymania międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Najprawdopodobniej rakiety były uszkodzone lub wprowadzono im złe koordynaty. Spadły około 70 kilometrów od atakowanego dziś Lwowa na Ukrainie. Trudno mówić o celowym ataku, który byłby wymierzony w ciągnik rolniczy. Dlatego naszym zdaniem nie powinno być powodów do paniki.

CZYTAJ  Szokujące informacje nt. 19-latki, która szła z noworodkiem

Aktualizacja:
Prezydent USA Joe Biden przekazał partnerom z grupy G7 oraz NATO, że wybuch w Polsce wywołała ukraińska rakieta obrony powietrznej – podała Reuters, powołując się na źródło w Sojuszu Północnoatlantyckim. Agencja AP podawała nieoficjalnie, że pocisk wystrzelono z Ukrainy.

Aktualizacja:
Prezydent Andrzej Duda poinformował, że była to rakieta produkcji rosyjskiej z lat `70. Została wystrzelona przez system antyrakietowy pozostający w dyspozycji Ukraińców. Rakieta S-300 miała strącić rosyjską rakietę. Z niewiadomego powodu spadła po stronie polskiej i spowodowała śmierć dwóch osób.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

145 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
końska głowa
1 rok temu

W 2022 roku wybija 80. rocznica utworzenia Ukraińskiej Powstańczej Armii, bandyckiej formacji ukraińskich szowinistów, którzy w latach 1942-1947 przeprowadzili ludobójstwo na Polakach z Małopolski Wschodniej, Zamojszczyzny i Wołynia. Ukraińscy deputowani lwowskiej rady obwodowej stwierdzili, że rok UPA należy ogłosić z uwagi na istotny wkład w ukraiński wyzwoleńczo-rewolucyjny ruch doby II wojny światowej“.
https://wprawo.pl/pilne-rok-2022-w-obwodzie-lwowskim-ogloszono-rokiem-upa-chca-by-rok-ludobojcow-obejmowal-caly-kraj/
Tak zbrodnie UPA wspomina ppłk. Stanisław Jastrzębski, który jako 14-letni chłopiec, w tamtym czasie został powołany do Armii Krajowej.
– Osobiście, własnymi rękami, zdejmowałem z płotów niemowlaka, który był nasadzony na parkan płotu. (…) Większość kobiet młodszych przed śmiercią były gwałcone i ja osobiście z tym się spotkałem, gwałcił, a później, mało że zastrzelił… Zasypywali solą w miejscach intymnych, a później rozstrzeliwali. (…) Najczęściej to męczyli przed rozstrzelaniem, to byłą tragedia. I najczęściej korzystali z własnych narzędzi, siekiery i topora, a tylko do uciekających strzelali. Tylko zbrodniarze tak mogli postąpić. Tego nie było nawet w starożytności. Spotykało się bardzo często wiele osób, mężczyzn czy kobiet z obciętymi głowami, obcięte nieraz nogi. Ukraińcy mieli w zwyczaju przed zamordowaniem jeszcze gnębić Polaków – ppłk Stanisław Jastrzębski, który cudem uniknął śmierci.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by końska głowa
zielona gęś
1 rok temu

 Gdyby Ukraińcy nie spalili żywcem 2 maja 2014 w Odessie 48 osób, w tym kobiet w ciąży, gdyby nie ostrzeliwali Donbasu, w wyniku czego zginęło 14 tysięcy osób być może nie byłoby wojny i tych dwóch Polaków by nie zginęło po uderzeniu przez ukraińską rakietę…

joks
odpowiada  zielona gęś
1 rok temu

ruska onuca sieje ferment

masztalski
1 rok temu

Każdy pocisk obrony powietrznej, jeśli nie przechwytuje celu, ulega samozniszczeniu, ale jeśli urządzenie samozniszczenia jest wyłączone, to leci jak pocisk ziemia-ziemia, po czym następuje eksplozja na ziemi i dzieje się to tylko świadomie aby eksplozja nastąpiła na ziemi. Wszystko to celowo być może zrobiła ukraińska strona .

masztalski
1 rok temu

Każdy pocisk obrony powietrznej, jeśli nie przechwytuje celu, ulega samozniszczeniu, ale jeśli urządzenie samozniszczenia jest wyłączone, to leci jak pocisk ziemia-ziemia, po czym następuje eksplozja na ziemi i dzieje się to tylko świadomie aby eksplozja nastąpiła na ziemi. Wszystko to być może celowo zrobiła armia ukraińska aby winę przypisać stronie rosyjskiej.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by masztalski
cienki bolek
1 rok temu

Ukraińska babcia otruła szczawiem 100 żołnierzy rosyjskich a cxxanie i rolnicy odholowali 100 rosyjskich czołgów, natomiast dziadek inwalida na wózku strącił puszką od piwa śmigłowiec Ka-52 a mała Amelka lat 11 rzuciła pod jadący rosyjski czołg metalowe kulki w wyniku czego czołg wpadł w poślizg i uderzył w przęsło betonowe – załoga czołgu zginęła… Słava Cocainu .

Ostatnio edytowany 1 rok temu by cienki bolek
Elektor
odpowiada  cienki bolek
1 rok temu

Jxxłem! Hehehhe czarny humor bo ludzie jednak giną ale fakt tak wygląda propaganda kamandy komedianta z Kijowa i jego polskich pomocników.

tęczowy
odpowiada  cienki bolek
1 rok temu

 Jak podało SBU na podstawie podsłuchanej rozmowy anonimowego żołnierza, rosyjscy żołnierze jedzą mięso.

Elektor
odpowiada  tęczowy
1 rok temu

To zbóje! Prawdziwe orki! Pewnie jeszcze bimber chlają bydlaki! Nie ma to jak żołnierze ukraińscy jarosze a często i weganie posiłki popijający sokami owocowymi! Szanujący środowisko naturalne odmienności seksualne i dbający o jaj najmniejszy ślad węglowy po swojej działalności. Słava Cocainu!

Ninel
1 rok temu

Po wielu komentarzach można stwierdzić, że sowiecka swołocz wystarczająco długo przebywała w Polsce aby zostawić swoje zdegenerowane geny. Bo nie wierzę, że tacy zbrodniarze mogą być bronieni przez naszych rodaków. Jest jeszcze inna możliwość, te wpisy to robota kacapów. Tak i tak fatalnie.

Patriota
1 rok temu

Ten ich komik nie jaki Zieliński to taki sam bezczelny kłamca jak nasz Pinokio. Zabija naszych wschodnich Polaków a z uśmiechem mówi że to Putin. Co za kreatura.

Patriota
1 rok temu

Czas usunąć pisowców i zrewidować politykę z Ukrami. Zero darmowej pomocy, za wszystko mają płacić w złocie. Zero przywilejów

Pogranicznik
1 rok temu

Byli Banderowcy teraz są Zielenscy. Czyli kontynuacja historii.

SUZUKI
1 rok temu

A ja tam jestem spokojny ,bo nad moim losem czuwają prawdziwi mężowie stanu Maliniak i Pinokio

145
0
Napisz co o tym sądziszx