Gdzie kobiety rodziły najczęściej?

23 tysiące porodów odnotowano od stycznia do końca września w Wielkopolsce. Ostrowski szpital cieszył się dużą popularnością i utrzymał czwartą pozycję w województwie.

Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ ponownie przygotował ranking szpitali najczęściej wybieranych przez kobiety w ciąży. Do końca września tego roku placówki sprawozdały odebranie 23 tys. porodów. W pierwszym kwartale tego roku liczba ta wynosiła 7,2 tys., a na półrocze było ich łącznie 14,9 tys. Przez cały poprzedni rok szpitale odebrały około 33 tys. porodów.

Takie zestawienia jest dla przyszłych mam obiektywnym i sprawdzonym źródłem informacji, które szpitale cieszą się obecnie największą popularnością i zaufaniem. Samym placówkom daje on możliwość zobaczenia swojej pozycji na tle innych porodówek w województwie i porównania się np. z sąsiadującymi powiatami.

Tak prezentuje się lista 10 szpitali, w których odebrano najwięcej porodów do końca września 2022 r.:

  • Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UM w Poznaniu (4497 porodów)
  • SZOZ nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu (1561) – na półrocze na 3. miejscu
  • Szpital Miejski im. F. Raszei w Poznaniu (1538) – na półrocze na 2. miejscu
  • ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim (1341)
  • Szpital Wojewódzki w Poznaniu (1205) – na półrocze na 6. miejscu
  • Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie (1192) – na półrocze na 5. miejscu
  • Wojewódzki Szpital Zespolony im. dr. Romana Ostrzyckiego w Koninie (862)
  • Szpital Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie (747)
  • Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie (730) – na półrocze na 11. miejscu
  • Szpital Powiatowy im. T. Malińskiego w Śremie (706) – na półrocze na 9. miejscu

W poznańskich szpitalach największy udział stanowią mieszkanki stolicy Wielkopolski i powiatu poznańskiego. W Szpitalu przy ul. Polnej było ich 63 proc., ale placówka ta o końca września pośród pacjentek przyjęła reprezentantki zdecydowanej większości powiatów w Wielkopolsce.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Emilia
1 rok temu

Z całego serducha polecam ostrowski oddział położniczy. Trzy razy rodziłam i nie mogę powiedzieć złego słowa. Z pierwszym porodem trafiłam przypadkiem,bo byłam u rodziców i poród się zaczął, przy kolejnych dwóch nie brałam innego szpitala pod uwagę. Jestem z powiatu poznańskiego.

Mieszkanka.
1 rok temu

To ,że odebrano tam więcej porodów nie świadczy o tym ,że jest to świetny oddział. Ostrów jest stosunkowo dużym miastem i z okolicznych miejscowości kobiety też tam rodzą bo jest najbliżej. Ale żeby był to jeden z najlepszych oddziałów to bym nie powiedziała. To samo jest na ratunkowym. Niesympatyczne panie w recepcji, siedzą jakby tam były za karę, jeden lekarz przyjmuje, ludzi tłum, żadnej segregacji chorych, wszyscy na jednej poczekalni a okres oczekiwania to kilka godzin. Masakra.

xxx
1 rok temu

Porodówka w szpitalu jest ok przez 1 dobe sie interesuja pacjentkami po cc po naturalnym nie bardzo radz se sam ewentualnie zadzwon pilotem moze ktos podejdzie .

Wityk
1 rok temu

Niestety ale z doświadczenia nie polecam Ostrowskiego szpitala… Lekarze mają pacjentkę gdzieś jeżeli nie jest lekarzem prowadzącym ktoś ze „świętej ” trójcy oddziału … Podejście do pacentek to żenada nie mówiąc o braku kompetencji.

kiłek
odpowiada  Wityk
1 rok temu

bardzo proszę o podanie przykładów braku kompetencji…

Wityk
odpowiada  kiłek
1 rok temu

Bardzo proszę… kobieta w ciąży.. krwawienie (nie plamienie) przechodzące raz w większe raz w mniejsze… lekarz po przebadaniu uznał że cytuję „dziecko żyje, niech Pani jedzie do domu się położyć jeżeli wieczorem będzie dalej lecieć to najwyższej weźmiemy Panią na oddział. Ale wie Pani że w tym tygodniu ciąży to my i tak nie jesteśmy w stanie uratować tego dziecka ” WTF !!!! To jest lekarz… ?? Pierwsze pytanie oczywiście kto jest lekarzem prowadzącym.. po udzieleniu odpowiedzi oczywiście fala krytyki i niepotrzebnych komentarzy.

Podejście do pacjentki to jakaś żenada.. zero empatii nie mówiąc o wiedzy lekarskiej.
Po tym automatycznie droga na Pleszew.

Przyjęcie na oddział 10 minut , lekarz wykonywał badanie bardzo dokładnie i prawie 15 min USG by znaleźć ujście krwawienia bo nie było jednoznacznej przyczyny. Opieka lekarska jak i pielęgniarska podchodząca z wyczuciem , empatią do pacjentki. Podane leki , kroplówki.. tydzień w szpitalu. ” To tylko jeden z przykładów , niestety w ostatnim czasie miałem kilka wizyt w Ostrowskim szpitalu i jedna z nich znajdzie swoje rozwiązanie w sądzie m.in. za brak prawidłowej opieki i błędy lekarskie.

Pan Kleks
1 rok temu

Niektóre panie z powiatu Ostrowskiego wybierają szpitale w Poznaniu.

7
0
Napisz co o tym sądziszx