Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki

Już od 12 listopada będziesz mógł wybrać Rodzinę i przygotować świąteczny podarunek. Możesz pomóc tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki. Tylko w Ostrowie Wielkopolskim, w ciągu ostatnich pięciu lat, w ramach tej charytatywnej akcji, obdarowano ponad 300 ostrowskich rodzin.

Od 12 listopada (sobota), przez cztery kolejne tygodnie, każdy może wejść na stronę Szlachetnej Paczki i wybrać rodzinę, którą chce wesprzeć. Pomoc dopasowaną do potrzeb jednej rodziny, można przygotować wspólnie ze współpracownikami, znajomymi lub własną rodziną. W zespole łatwiej skompletować Paczkę i podzielić się z tymi, którzy mają w życiu gorzej. To przedświąteczna tradycja wielu Polaków.

– W tym roku do obdarowania mamy 60 rodzin. W pomoc zaangażowało się 19 wolontariuszy. Zwracam się z ogromnym apelem o wsparcie Szlachetnej Paczki. Szukamy darczyńców, którzy zechcą przygotować paczkę dla konkretnej rodziny – mówi Renata Wieczorek, wolontariuszka Szlachetnej Paczki z Ostrowa Wielkopolskiego.

Szlachetna Paczka działa od 21 lat. To ogólnopolski program społeczny. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cieszący się dużym zaufaniem. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. Paczki trafią do potrzebujących podczas tzw. Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 10 i 11 grudnia.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jakub Paduch CHCE czy NIE CHCE dawać pieniędzy na sport?
Subskrybuj
Powiadom o

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec
1 rok temu

A kto wybiera rodziny tego nie naglasniaja gdzie sie mozna zglosic ..tylko darczyncy

js
1 rok temu

Ciekawe ile szlachetnych paczek przygotują radni, posłowie, prezesi wszelkiej maści, członkowie i szefowie rad nadzorczych itp. Nie interesują mnie ich poglądy polityczne. Ot tak po prostu. Jestem ciekaw jak np. p. Czarnek prawdziwy Polak chrześcijanin podchodzi do takiego tematu.

Pracuj, i każdemu daj daj daj...
odpowiada  js
1 rok temu

Rok temu pewna ostrowska szkoła zmuszała uczniów do składania się na szlachetną paczkę.Jakie było zdziwienie jak się okazało że jedni to typowe patole, drudzy wyłudzacze i oszuści. Tak że wali mnie to, a zmuszanie dzieciaków które nie pracują by przyniosły moją kasę na osoby które żyją z moich podatków też mnie nie bawi.

Trattata

W tamtym roku chciałem komuś zafundować, i ogólnie to było tak potrzebujemy 5 tony ekogroszku, ubrania ale nowe i markowe i coś tam jeszcze. I chyba wszędzie były takie wymagania. To sobie pomyślenia jednak w PL nie jest tak zle i sobie darowałem te głupie pomysly

4
0
Napisz co o tym sądziszx