Pojawiły się różowe rowery. Kto za nimi stoi?

Udostępnij
Tweet

Na Deptaku, Rynku i Placu Rowińskiego stanęły specjalne różowe rowery. To kolejny element projektu “Jestem tylko niepełnosprawny” po bilbordach, plakatach i specjalnych tabliczkach. Jednoślady mają neonowe barwy kampanii społecznej.

– Niepełnosprawność nikogo nie powinna definiować. Osoba jeżdżąca na wózku może naprawiać rowery, niewidoma być gitarzystą, a głuchoniema być mistrzem w sporcie… Przykładów jest wiele. Każdy z nas może się realizować zawodowo i spełniać marzenia, także pomimo niepełnosprawności. Kampanią “Jesteśmy tylko niepełnosprawni” chcemy zmienić myślenie społeczeństwa o osobach z niepełnosprawnościami, ale i osób z niepełnosprawnościami o samych sobie – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W ramach kampanii na terenie Ostrowa Wielkopolskiego zawisły billboardy i plakaty, a dzieci i młodzież w przestrzeni miejskiej rozwiesiły specjalne tabliczki nawiązujące hasłami do niepełnosprawności. Rowery, w barwach kampanii, to kolejny element, który ma zwracać uwagę i przypominać, że niepełnosprawność nikogo nie definiuje, a jest jedynie jednym z elementów składających się na większą całość.

– Rower to symbol, bo widzimy go również na plakatach i bilbordach, a teraz również w przestrzeni miejskiej. Pojawi się on również w spocie promującym kampanię. Rowery są wyraziście różowe, by zwracać uwagę i przyciągać wzrok, bo chcemy przekazać bardzo ważną rzecz: niepełnosprawność nie powinna nikogo definiować. Jednoślad niekoniecznie kojarzy się z osobami z niepełnosprawnością, ale w sumie dlaczego? Przecież osoba poruszająca się na wózku może naprawiać rowery i przecież nie każda niepełnosprawność wyklucza poruszanie się jednośladem. Pomyślcie o tym, wpatrując się dziś w rower – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Kolejnym krokiem kampanii jest spot, w którym aktorami będą uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz spotkanie z Michałem Worochem, Przemysławem Kossakowskim i Dariuszem Peślą w Ostrowskim Centrum Kultury.

W Ostrowie Wielkopolskim mieszka około 7 tysięcy osób z niepełnosprawnościami, a więc taką osobą jest co dziesiąty z nas. Cierpią oni głównie na dysfunkcje narządu ruchu, wady wzroku oraz ułomności intelektualne.

CZYTAJ  Po pijaku z impetem uderzył w drzewo

Kampania “Jestem tylko niepełnosprawny” – spoty telewizyjne, billboardy, ulotki, spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami” jest realizowana w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”, który jest realizowany przy współudziale pozyskanych przez miasto funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Rozwój lokalny”.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Faraon
1 rok temu

Po raz pierwszy od kilku lat władze w Ostrowie Wlkp wprowadziły coś świetnego oby tak dalej. Moje gratulacje.

Max
1 rok temu

Panie Redaktorze a kto w Ostrowie jest „doradcą” prezydent ds. osób niepełnosprawnych????? Ta osoba zapewne nic nie robi w kwestii swoich obowiązków. Przykład – przejście z deptaku pod filary, gdzie położono kostkę. Chętnie dam temu „projektantowi” wózek aby sobie tam pojeździł

zwykły obywatel
odpowiada  Max
1 rok temu

Dokładnie to przejście to porażka dla osób poruszających się na wózku. Hmm cóż kto się nim nie porusza nie rozumie do końca tego problemu. Moim zdaniem miasto za bardzo nie jest przyjazne dla osób poruszających się na wózkach. Spacerując po mieście często zadaję sobie pytanie a jak pokona to osoba na wózku ?

Ksiądz
1 rok temu

Rozdajmy te rowery potrzebującym z Ukrainy. Będą żywą reklamą i pomożemy naszym bliźnim w potrzebie. Alleluja i do przodu

Sułtan Kosmitów
odpowiada  Ksiądz
1 rok temu

Myślę, że Ukraińcy już dość dostali.. Może pora spojrzeć na rodzime podwórko.

5
0
Napisz co o tym sądziszx