Ostrowianin przechytrzył system i nie płaci za prąd

Udostępnij
Tweet

Mieszkańcy domków jednorodzinnych mogli założyć panele fotowoltaiczne i w ten sposób w ciągu około 6 lat przestaną płacić za prąd i pozostanie im uiszczanie opłaty za sieć wynoszącej około 20-25 zł za m-c. Gorzej mają mieszkańcy bloków, ale niektórzy znaleźli rozwiązanie.

Jeden z mieszkańców bloku przy ulicy Modrzewskiego w Ostrowie Wlkp. zamontował na balkonie zlokalizowanym od strony wschodniej 5 modułów mikrosolarnych. Te zasilają lampkę z akumulatorem i po wykryciu ruchu oświetlają wnętrze mieszkania.

Takie rozwiązanie może zdać egzamin w korytarzu, toalecie i być może łazience. Koszt lampki to około 43 złotych. Zakładając, że zastąpi godzinne świecenie się tradycyjnej 60 watowej żarówki przez godzinę czasu na dobę, inwestycja zwróci się już po trzech latach.

W Polsce są znane przypadki gdzie mieszkańcy montowali normalne panele fotowoltaiczne na balkonach i chwalili sobie to rozwiązanie.

Kto wie, może przedsiębiorczy ostrowianin wpadnie na inny pomysł i zasili lodówkę oraz telewizor?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nie przeżył potrącenia. Potężna dziura w przedniej szybie (aktualizacja 2)
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tom
1 rok temu

To lepiej zainwestować w zarowke ledowa 10W, bedzie swiecila jak zwykla 80W. Jak juz to panele na balkon, wtedy mozna juz cos pokombinowac.

Skuterkowiec
1 rok temu

Oby pożaru z tego nie było albo komuś na łeb to nie spadło. Poza tym ok

Lolek
1 rok temu

Rzeczywiście wyj..l system. I po co elektr. Atomowa?

Józwa Butrym
1 rok temu

Edison i Tesla w jednym. Tylko nie wiadomo, czy się śmiać czy płakać. A z Chinami to trzeba uważać, bo jeden ich uczony, to świeczkę zjadł i po ciemku siedział.

eko
1 rok temu

wy tak na poważnie…?

17
0
Napisz co o tym sądziszx