Lokomotywka padła ofiarą wandali

Udostępnij
Tweet

Okazuje się, że w społeczeństwie nadal mieszkają osobniki z mózgiem wielkości orzeszka. Pięknie odnowiona przez pasjonatów lokomotywka została popisana i rozkradziona z części wyposażenia.

🚨⛔️STOP NISZCZENIU⛔️🚨‼️

Niestety dziś nie mamy do przekazania Wam miłych informacji…
Odnowiony niedawno przez nas parowóz 🚂 Las47-15801 padł ofiarą wandali 😢Nie ma jednak na to naszej zgody.😠
Choć było to do przewidzenia i spodziewaliśmy się, że ten moment kiedyś nadejdzie, to jednak każdy taki akt sprawia wielką przykrość.

W ramach okresowej konserwacji, napisy zostały usunięte 🛠
Niestety kwestia oświetlenia💡parowozu chwilowo pozostaje nierozwiązana. Zniszczone bowiem zostało nie tylko okablowanie lamp (przecięte przewody) ale skradziony został również jeden z paneli solarnych.

Sprawa została zgłoszona 🚓, choć zdajemy sobie sprawę że same patrole na pewno nie rozwiążą problemu. Apelujemy zatem po raz kolejny do władz miejskich i prosimy o rekcję w tej sprawie 📢
Ostrów Wielkopolski. Miasto z sercem
Jednocześnie przypominamy o obietnicy jaka została nam złożona przez dyrektora ZDM w chwili stawiania obiektu w tym miejscu.

UWAGA📣
Apelujemy też do wszystkich mieszkańców i zwiedzających o reagowanie 🫵🧐 i zgłaszanie wszelkich aktów wandalizmu. Za pomoc, serdecznie dziękujemy.

JESTEŚ ŚWIADKIEM NISZCZENIA- Reaguj i zgłaszaj, nie bądź obojętnym… – napisali miłośnicy

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ewakuowano Galerię Ostrovia. Ciekawy powód
Subskrybuj
Powiadom o
78 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
1 rok temu

Przy takiej ruchliwej ulicy jaką jest ulica Towarowa postawienie kolejki to zły pomysł. Brakuje tylko tragedii aby dziecko wybiegło na ulicę.

bartek
odpowiada  Maria
1 rok temu

A opiekun tego dziecka to GDZIE powiem ci ty— z smierdzacym papierosem w ryju i morda w telefonie tylko dobrze sie rozgladaj .

Oburzony
1 rok temu

A ja pytam gdzie nasza Policja? Pochowani w zaciszu i spokojnie śpia bo boją się interwencji? Czy może też pełnią służbę na. Zoliborzu lub ochraniają pierwszego sekretarza?

Draiwer
1 rok temu

Ludzie miejmy jaja, nie dajmy się zastraszyć, reagujmy na każde próby wandalizmu, niech tzw. Tumiwisizm przestanie w nas tkwić, przechodząc obojętnie w obec takiego zachowania wandale będą czuć się bezkarnie, metr gumy i wąskie drzwi na skur… Ów

bartek
odpowiada  Draiwer
1 rok temu

Tak bylo za demokracji i juz nie wróci bedzie tylko gorzej.

Xyz
1 rok temu

Monitoringu brak?

Adam
1 rok temu

Codziennie tamtędy przechodzę. Widzę jak ludzie robią sobie tam pamiątkowe zdjęcia, dzieci oglądają z ciekawością tę lokomotywę i nie rozumiem komu to przeszkadzało. Ostrów to miasto penerów, złodziei i wandali. Ten park zresztą przy Krotoszyńskiej też wciąż zaśmiecony, brudny , leżą tam ogromne ilości butelek po alkoholu, puszek po napojach, papierków po słodyczach, taki ostrowski śmietnik. A przechodzą tam codziennie tabuny młodzieży ze szkoły i do szkoły, dzieciaki które idą do dworca przesiadkowego. Może zainstalować tam kamery?

niki
1 rok temu

Pieniądze z budżetu obywatelskiego przeznaczyć na złapanie BYDŁA, poprzez instalację kamer, po wymierzeniu WYSOKICH KAR temu bezmyślnemu BYDŁU koszt choć po części się wróci!!!!!!!!!!

niezgodny
1 rok temu

W parku są kamery na amfiteatr a i tak co chwile jest pobazgrany ! Czyli kamery są tam sztuką dla sztuki ! Jak nie ma komu tego oglądać , to niech miasto stworzy etat , mogę podjąć wyzwanie. Pytanie tylko , czy miasto i policja chce coś z tym zrobić ! Po przykładzie pseudo graficiarza i wlepkomana można mieć duże obawy.

Bleeeee
1 rok temu

Pewnie gdyby chodzili do pracy i na 3 zm i by się narobili to by nie mieli siły a tak to niszczą, a tak do mahle na wyjście pieca i nie tylko na każdą produkcje.

leonek
1 rok temu

Będzie tylko gorzej, z biedy ludzie niedługo przyjdą z palnikami i zabiorą lokomotywę w kawałkach na złom i za tą kasę kupią trochę węgla lub chleb. Graficiarze to najmniejszy problem, mają za dużo kasy i stać ich na bazgranie spreyami po zabytkach.

Józwa Butrym
odpowiada  leonek
1 rok temu

Palnij się w łeb. Jaka jest bieda można się było przekonać na cmentarzach we wszystkich świętych.

Pusher
odpowiada  Józwa Butrym
1 rok temu

A co było na cmentarzu?

Toma
1 rok temu

Zero szacunku dla zabytku

78
0
Napisz co o tym sądziszx