Pijany rozbił dwa auta. Słono za to zapłaci (ZDJĘCIA)

O godzinie 13.30 na ulicy Sadowej w Ostrowie Wielkopolskim zderzyły się dwa auta osobowe. Kierowca opla vectry stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w nissana Quashqai. Poszkodowana z nissana została przewieziona do szpitala.

Okazało się, że 38-letni mężczyzna z opla jest nietrzeźwy. Wydmuchał ponad promil alkoholu. W tej sytuacji będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni za uszkodzonego nissana, który dość mocno ucierpiał. Także odszkodowanie za skutki zdrowotne kierującej nissana będzie musiał sam zapłacić. W nissanie jechała jeszcze córka poszkodowanej, ale nic jej się nie stało.

Do zdarzenia wysłano patrol drogówki, karetkę i wóz strażacki.

Najwyższa kara grozi kierowcom za spowodowanie wypadku po alkoholu. Za spowodowanie wypadku bez ofiar śmiertelnych grozi sprawcy kara pozbawienia wolności do 4,5 roku, kara finansowa w wysokości od 10 tys. do 60 tys. złotych, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Jeżeli wypadek wiązał się ze spowodowaniem śmierci lub uszczerbkiem na zdrowiu ofiary, kierowcy pojazdu grozi kara więzienia od 2 do 12 lat, sankcja finansowa w wysokości od 10 tys. do 60 tys. złotych, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdu.

CZYTAJ  Chcą wiedzieć na co wydajecie pieniądze

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pusher
4 miesięcy temu

Ukra?

Opel
4 miesięcy temu

Vectra taka nawet nie ruda.

mariano
4 miesięcy temu

Czy kiedykolwiek w Polsce sprawca wypadku po alkoholu , bez ofiar śmiertelnych dostał karą pozbawienia wolności podobno do 4,5 lat , czy jest to tylko martwy przepis z którego pijaczki nic sobie nie robią ?

Do Ostrów
4 miesięcy temu

Zgadza się w 100 % . Takie pijusy mają wszystko w pompie i śmieją się nam w twarz. A powinni odpracowywać w kamizelkach odblaskowych i nie ma zmiłuj. Ale oczywiście oni mają swoje prawa i je naginają na maksa. Dzisiaj bardziej opłaca się być roszczeniowym nierobem niż podatnikiem który tą całą bandę utrzymuje.

marekM
4 miesięcy temu

Pani Klimek proszę na tym odcinku po zmroku włączyć lampy, tam jest niebezpiecznie, gdzie indziej sobie oszczędzajcie. Juz kilka razy jechałem po zmroku i było tam ciemno. Nie wiem czy tak cały czas tam jest , może ktoś co często tam jeździ się wypowie

Owlkp
4 miesięcy temu

Tylko szkoda że nie postawili patrolu na skrzyżowaniu z kamienną jak była droga zablokowana, tylko każdy jechał 2 kilometry na marne

Kolores
4 miesięcy temu

Jakiej narodowości kierowca opla???

Robol
odpowiada  Kolores
4 miesięcy temu

Żxxowskiej

Mik
odpowiada  Kolores
4 miesięcy temu

Amerykanin

Wiesiek
odpowiada  Kolores
4 miesięcy temu

Czeczen

Ostrow
4 miesięcy temu

Koerowca z vectry pewnie bez pracy i ma w dupie kare zaplacimy wszyscy z funduszu a jemu tego nie sciagna do konca zycia ciekawe kogo to bedzie bardziej bolalo bo na pewno nie pijanego kierowce

W Niebie w dupie się nie grzebie
odpowiada  Ostrow
4 miesięcy temu

Nie filozofuj , bo w d… byłeś i g… wiesz.

Stop mafii sądowniczej
odpowiada  Ostrow
4 miesięcy temu

Z jakiego funduszu. Zapłaci za karetkę, straż, leczenie poszkodowanej, naprawa samochodu i jeszcze wysoka grzywna. Dla takiego bydła nie ma litości… Chyba że jest z PO wtedy według doktryny chama Neumanna będą go k…. Bronić jak niePOdległości.

Acdc
odpowiada  Stop mafii sądowniczej
4 miesięcy temu

Twój psychiatra na urlopie?

driver - ten prawdziwy driver
4 miesięcy temu

dlaczego za spowodowanie śmiertelnego wypadku można dostać mniej lat niż za wypadek bez ofiar?

Bibrus
odpowiada  driver - ten prawdziwy driver
4 miesięcy temu

Piotr N.
Mirosław C.
Jerzy S.
Tam były poważne skutki kolizji i co?
I nic.
Polin.

Dyzma.
odpowiada  driver - ten prawdziwy driver
4 miesięcy temu

Bo to doktryna Nojmana prosty człowiek którego nie stać na dobre papugi gnije w więzieniu za batona. Reforma tych niezawisimich sądów już by była gdyby totalni i inni w Uni Europejskiej tego nie blokowali.

Paker
4 miesięcy temu

A gdzie zdjęcia Opla?

19
0
Napisz co o tym sądziszx