Rekordowa rzodkiew urosła w naszym regionie

Rzodkiewkę białą o rekordowym rozmiarze wyhodował pan Stefan Dudkowiak z Krotoszyna. Warzywo osiągnęło wagę 8 kilogramów. Rzodkiew (Raphanus) należy do warzyw z odmian kapustowatych. Najbardziej popularna w Polsce jest zgrabniejsza odmiana, czyli popularna rzodkiewka.

Dotychczas w Księdze Rekordów Guinnessa znalazła się rzodkiewka ważąca aż 31,1 kilogramów. Jej obwód wyniósł 119 centymetrów. Krotoszyńska rzodkiew z pewnością jest największą w regionie, a kto wie, może i w Polsce.

Dorodne warzywo nabierało wagi i gabarytów na terenie Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Przylesie” przy ulicy Wiewiórowskiego w Krotoszynie. Pan Stefan zasiał ją na początku sierpnia. Był to już drugi posiew w tym roku, a jak podkreśla pan Stefan, pierwsze warzywa zazwyczaj są robaczywe. Kilka rzodkiewek miało po około 1,5 kilograma, ale tylko jedna znacząco je przerosła. Istotne było podlewanie jej także w okresie suszy. Po jej wydobyciu pozostała dziura jakby granat wybuchł.

Dotychczasowe okazy w Polsce miały 3,6 kg. Warzywo ma trafić na stół i zostać zjedzoną.

Pierwszy o sprawie napisał portal krotoszyn.naszemiasto.pl

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Miasto w ruinie, czy rozwój w mieście? Klimek odpowiada na zarzuty
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
osw
1 rok temu

i to jest wiadomość a nie jakiś ślub dwóch pajacy

Działkowicz
1 rok temu

Na działce srakami podlewana , nic dziwnego że taka duża urosła. Siuski i kupki, najlepszy naturalny nawóz.

Mik
odpowiada  Działkowicz
1 rok temu

Siuśki nawozem? No chyba że u siebie tak nawozisz. To dlatego nic Ci nie rośnie.

Działkowicz
odpowiada  Mik
1 rok temu

Mylisz się! Rosną mi giganty. Warzywa , owoce, co chcesz ,ale ja nie lubię się chwalić i zjadam je ze smakiem na talerzu. O moich sukcesach działkowych, wiedzą tylko rodzina i przyjaciele. Każdy zajada z wielkim smakiem i zachwala potrawy, moje sałatki warzywne i owocowe. Naturalny nawóz najlepszy, nie to co chemia. Jem zdrowo i wiem co jem. Zdrowie mi dopisuje i mam siłę konia. 💪👍😉

Janusz
1 rok temu

No i to jest news! A nie jakieś atencjisze części rowerowe i ich wyimaginowany ślub.

5
0
Napisz co o tym sądziszx