Rozwój firmy w strefie ekonomicznej

Udostępnij
Tweet

Przedsiębiorcy w ostrowskiej strefie inwestycyjnej stawiają na rozwój! Francuska firma Mikroma, która ma siedzibę w naszym mieście, otworzyła nową halę. To dobra wiadomość również dla mieszkańców naszego miasta – firma będzie zatrudniać nowych pracowników.

– Bardzo się cieszę, że w ostrowskiej strefie przemysłowej mamy francuską firmę Mikroma. To innowacyjny zakład, który produkuje podzespoły dla światowego przemysłu lotniczego, ale w czasie pandemii zaczął również tworzyć podzespoły do respiratorów. Ostrowska Mikroma zatrudnia dziś 120 osób, a w najbliższym czasie zatrudni kilkadziesiąt kolejnych. Rozwój tej międzynarodowej firmy to dobra informacja dla Ostrowa Wielkopolskiego i jego mieszkańców – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Filia Grupy Mikroma zatrudnia w Ostrowie Wielkopolskim 120 osób. Specjalizuje się w produkcji wyspecjalizowanych i niestandardowych części i podzespołów mechanicznych, a jej odbiorcami są wiodące firmy przemysłu lotniczego i konstruktorzy maszyn. W czasie pandemii zakład szybko zareagował na zupełnie nową rzeczywistość rozpoczynając produkcję części do respiratorów.

– Jedenaście lat temu szukaliśmy miejsca dla naszej firmy. Zależało nam na czasie, a Ostrów Wielkopolski był jedynym miastem w którym spotkaliśmy się przychylnością. Dziś, to nasza druga główna siedziba. Nadal możemy liczyć na duże wsparcie i pomoc miasta, dlatego postawiliśmy na rozbudowę obiektu. W nowej hali oraz budynku obok, który został powiększony zatrudnimy około 150 osób w ciągu najbliższych dwóch lat. Planujemy również dalszy rozwój firmy – zaznacza Tomasz Biernacik, dyrektor Mikromy w Ostrowie Wielkopolskim.

Na obszarze strefy inwestycyjnej przy ulicy Wrocławskiej swoją działalność prowadzą francuska Mikroma, niemiecki Teamtechnik, a także rodzime JMP Polska oraz AUTO Partner. Firmy te zatrudniają ponad 300 osób. Kolejne znajdą zatrudnienie u holenderskiego producenta Sanibell. To innowacyjne firmy oferujące dobre miejsca pracy. Ich obecność w naszym mieście to realny wpływ na ostrowski rynek pracy.

CZYTAJ  Dziecko wypadło z balkonu❗

– Możemy być dumni z rozwoju ostrowskiej strefy przemysłowej. Zakupione 12 ha zostało w całości sprzedane i w większości już zagospodarowane przez przedsiębiorców. To dla naszego miasta rozwój przemysłowy, ale i nowe, wysokiej jakości miejsca pracy dla ostrowian – mówi Ewa Torzyńska, dyrektor Rozwoju Miasta.

default

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

23 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
don Pedro
11 miesięcy temu

za chwile tam bedzie dodatkowe biuro w firmie i agencja pośrednictwa pracy typu ADECCO MAN POWER lub inny pasożyt i bedziecie na nich robic swoja droga Klimkowa robi wokoł siebie fajny pijar Ostrów mlekiem i miodem płynący oh ah eh z osrodka przemyslowego Swiatek Torzynski Urbaniak zrobili skansen syfu biedy i emerytów

Konfederata
11 miesięcy temu

Każdy ma prawo inwestowac swoje i bankowe pieniądze. Tylko jak nie będzie odpowiednio płacił sam będzie pracował. O przepraszam, Ukraińcy będą tyrać za tz minimum a tym samym psując Polakom rynek płacowy.

Bibrus
11 miesięcy temu

Ostrów to inwestycyjny i gospodarczy trup o płacach nie wspominając.
To miasto emerytów, rencistów i Januszy byznesu.
To klika na klice.
Kto mądry to wyjechał za granicę lub kończy studia w normalnym mieście, zostając tam na stałe.
I tyle.

Mini
11 miesięcy temu

A w mahle przyjmują. Ktoś wie?

max
odpowiada  Mini
11 miesięcy temu

Mini tak przyjmują, co chwile ktoś nowy, albo uciekają bo nie wytrzymują albo inny powód odejścia ale przyjmują

Pan
11 miesięcy temu

Niech otwierają firmy ale niech płacą godziwie tak jak we Francji i Niemczech bo standardy się zrównały.

Jan
11 miesięcy temu

Czy będziemy uczyć Francuzów jeść widelcem? Dumny naród Polski, któremu będzie zimą marzła dupa narodowa? Na poważnie – dobra wiadomość, tylko kapitał prywatny w efekcie przynosi dobrobyt. Żadnych partyjnych słupów tak jak to ma miejsce w państwowych spółkach, precz z partyjnym państwem złodzieji.

Tomek
11 miesięcy temu

W Przygodzicach firma property 4k zakupiła 12 h ziemi prawdopodobnie pod logistyke, w karskach powstaje centrum logistyczne Dombud Biznes Park. Wiadomo coś co buduja obok naszej galerii przy salonie Bodzio?

***** ***
odpowiada  Tomek
11 miesięcy temu

coś budują, pytanie czy to nie utonie bo tam bagna od wieków 🙂

Holtz - Gaz
odpowiada  Tomek
11 miesięcy temu

Obok BODZIO będzie kopalnia odkrywkowa torfu, do produkcji brykietow opałowych.

Ciaplik
odpowiada  Tomek
11 miesięcy temu

Property 4k jest właścicielem pan Kaczmarek właściciel firmy Com40 ze Skalmierzyc który już parę lat wstecz hucznie podpisywał list intencyjny o zakupie tych ziem

AudiRS6
11 miesięcy temu

3100 brutto hehe. No chyba się skuszę, za trzy wypłaty kupiłbym komplet opon do samochodu

Goodyear
odpowiada  AudiRS6
11 miesięcy temu

Najpierw spłać kredyt od tej swojej trumny na kółkach.

Kierowca
odpowiada  AudiRS6
11 miesięcy temu

Tylko nie wiem czy takiego dzbana przyjmą

Marian
11 miesięcy temu

I umowa zlecenie oczywiście w ramach najniższej krajowej dziękuję postoję, dopóki pisory nie zamkną granic to mam w pompie tych januszy którzy mają pracowników głęboko w dupie

Pan
odpowiada  Marian
11 miesięcy temu

Się ciesz że rządzi PiS bo jak było by Po to Putin i scholc by nas zniszczyli.teraz jeszcze UE robi tak żeby we Włoszech nie wygrała prawica

Pan
odpowiada  Marian
11 miesięcy temu

Marian to ty nie stój tylko usiądź.i ciesz się że PiS rządzi

Kierowca
odpowiada  Marian
11 miesięcy temu

Ciebie każdy ma głęboko w dupie

rudy donald
odpowiada  Marian
11 miesięcy temu

Marian najlepszymi specjalistami od ru****nia Polaków to twoi kumple platfusy,nie podoba się to z lempartowym pozdrowieniem Wy****aj na roboty do Niemiec , przy okazji może znajdziesz jakieś polskie dzieła sztuki

Knorke
11 miesięcy temu

Za marne pieniądze praca

Lol
odpowiada  Knorke
11 miesięcy temu

Ile to są marne pieniądze 4500netto? Trzeba było się uczyć to miał byś więcej

Jan
odpowiada  Knorke
11 miesięcy temu

Lepiej się ustaw po „pincet plus” !

roman
odpowiada  Knorke
11 miesięcy temu

A ile byś Ty chciał – ” specjalisto”

23
0
Napisz co o tym sądziszx